Co je to?
Výraz, termín, definice slova Horká čokoláda. Co znamená odborný pojem Horká čokoláda z kategorie Nápoje?

Co je Horká čokoláda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Horká čokoláda?

Horký nápoj, který se připravuje z čokolády, mléka nebo smetany a vody v různém poměru. Právě na poměru jednotlivých ingrediencí závisí kvalita tohoto sladkého horkého nápoje. Instantní horká čokoláda se připravuje jenom z horké vody, cukru a čokoládového prášku. Je možné zde narazit na nekvalitní nápoje, které mají přes 60 % cukru a cca 25 % prášku, ale i na kvalitní, které mají až 60 % čokoládového prášku, a naopak jenom minimální množství cukru. Chutnější je samozřejmě klasická čokoláda, kde se 60-80 % čokoládový prášek zalévá smetanou nebo mlékem. Čokoláda se pije horká, po zchladnutí tuhne a usazuje se na stěně hrnku a jeho dně. Na tomto jevu také poznáte kvalitu nápoje. Dochází-li k usazování, jde o čokoládu z vysoce procentního prášku, u méně kvalitních nápojů s minimem čokoládového prášku se toto neděje. Horkou čokoládu popíjeli jako afrodiziakum Aztékové. Jejich náčelník Montezuma seznámil s tímto nápojem španělského dobyvatele Hernána Cortéze v roce 1517. Ze začátku mu nápoj příliš nechutná, je hořký. Vylepší ho ale oslazení medem. Cortéz doveze nápoje do Evropy, kde se s ním seznamuje hlavně šlechta a stává se módní záležitostí. Ze Španělska se postupně šíří po celém kontinentu.


Co je to Horká čokoláda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Horká čokoláda. Co znamená odborný pojem Horká čokoláda z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Horká čokoláda můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Horká čokoláda je v kategorii nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, slovo, lexikon, nápoje, přesný význam, formulace, přesný výraz, co znamená, význam pojmu, názvosloví, definice pojmu, synonymum, slovník, terminologie, definice, význam, nápoje


Pojem Horká čokoláda je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Horká čokoláda? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Horká čokoláda (známá také jako kakao) je druh teplého sladkého nápoje, který má příchuť po čokoládě, již v různém zastoupení spolu s horkou vodou, mlékem nebo smetanou. Horká čokoláda je nezřídka prodávána v prodejních nápojových automatech spolu s kávou, jako oblíbený druh teplého nápoje, který se dá snadno připravit z instantních ingrediencí bez zásahu člověka. Bývá ale i v menu v restaucích a bistrech.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Horká čokoláda ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Horká čokoláda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Horká čokoláda na Youtube

Zkusit najít Horká čokoláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Horká čokoláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Horká čokoláda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Horká čokoláda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Horká čokoláda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Horká čokoláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horká čokoláda, odpověď na dotaz co je to Horká čokoláda?. Víte např. kdo to je Hmyzožravec? Znáte a víte kdo je Loki? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Horká čokoláda v jiné sekci než nápoje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.