Co je to?
Definice výrazu, termínu Horká čokoláda. Co znamená odborný pojem Horká čokoláda z kategorie Nápoje?

Co je to Horká čokoláda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Horká čokoláda?

Horký nápoj, který se připravuje z čokolády, mléka nebo smetany a vody v různém poměru. Právě na poměru jednotlivých ingrediencí závisí kvalita tohoto sladkého horkého nápoje. Instantní horká čokoláda se připravuje jenom z horké vody, cukru a čokoládového prášku. Je možné zde narazit na nekvalitní nápoje, které mají přes 60 % cukru a cca 25 % prášku, ale i na kvalitní, které mají až 60 % čokoládového prášku, a naopak jenom minimální množství cukru. Chutnější je samozřejmě klasická čokoláda, kde se 60-80 % čokoládový prášek zalévá smetanou nebo mlékem. Čokoláda se pije horká, po zchladnutí tuhne a usazuje se na stěně hrnku a jeho dně. Na tomto jevu také poznáte kvalitu nápoje. Dochází-li k usazování, jde o čokoládu z vysoce procentního prášku, u méně kvalitních nápojů s minimem čokoládového prášku se toto neděje. Horkou čokoládu popíjeli jako afrodiziakum Aztékové. Jejich náčelník Montezuma seznámil s tímto nápojem španělského dobyvatele Hernána Cortéze v roce 1517. Ze začátku mu nápoj příliš nechutná, je hořký. Vylepší ho ale oslazení medem. Cortéz doveze nápoje do Evropy, kde se s ním seznamuje hlavně šlechta a stává se módní záležitostí. Ze Španělska se postupně šíří po celém kontinentu.


Co je to Horká čokoláda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Horká čokoláda. Co znamená odborný pojem Horká čokoláda z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Horká čokoláda s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Horká čokoláda je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: pojem, co je to Horká čokoláda?, definice, vysvětlení, terminus technicus, informace, termín, heslo, co to je, význam slova, wiki, slovo, lexikon, názvosloví, popis, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný význam


Pojem Horká čokoláda je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Horká čokoláda lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Horká čokoláda na Youtube

Vyhledat heslo Horká čokoláda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Horká čokoláda na Google.cz

Hledat heslo Horká čokoláda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Horká čokoláda ve Wikipedii

Hledat termín Horká čokoláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Horká čokoláda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Horká čokoláda? resp. jaký je přesný význam slova Horká čokoláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horká čokoláda, odpověď na dotaz co je to Horká čokoláda?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Remcal? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Horká čokoláda i v jiných kategoriích (než Nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.