Co je to?
Výraz, termín, definice slova Horká čokoláda. Co znamená odborný pojem Horká čokoláda z kategorie Nápoje?

Co je to Horká čokoláda? Význam slova

Co znamená termín Horká čokoláda? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Horký nápoj, který se připravuje z čokolády, mléka nebo smetany a vody v různém poměru. Právě na poměru jednotlivých ingrediencí závisí kvalita tohoto sladkého horkého nápoje. Instantní horká čokoláda se připravuje jenom z horké vody, cukru a čokoládového prášku. Je možné zde narazit na nekvalitní nápoje, které mají přes 60 % cukru a cca 25 % prášku, ale i na kvalitní, které mají až 60 % čokoládového prášku, a naopak jenom minimální množství cukru. Chutnější je samozřejmě klasická čokoláda, kde se 60-80 % čokoládový prášek zalévá smetanou nebo mlékem. Čokoláda se pije horká, po zchladnutí tuhne a usazuje se na stěně hrnku a jeho dně. Na tomto jevu také poznáte kvalitu nápoje. Dochází-li k usazování, jde o čokoládu z vysoce procentního prášku, u méně kvalitních nápojů s minimem čokoládového prášku se toto neděje. Horkou čokoládu popíjeli jako afrodiziakum Aztékové. Jejich náčelník Montezuma seznámil s tímto nápojem španělského dobyvatele Hernána Cortéze v roce 1517. Ze začátku mu nápoj příliš nechutná, je hořký. Vylepší ho ale oslazení medem. Cortéz doveze nápoje do Evropy, kde se s ním seznamuje hlavně šlechta a stává se módní záležitostí. Ze Španělska se postupně šíří po celém kontinentu.


Co je to Horká čokoláda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Horká čokoláda. Co znamená odborný pojem Horká čokoláda z kategorie Nápoje?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Horká čokoláda? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Horká čokoláda je v kategorii nápoje

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, názvosloví, nápoje, odborný výraz, slovník, termín, formulace, význam pojmu, nápoje, co znamená, význam slova, lexikon, heslo, synonymum, terminus technicus, význam, wiki


Pojem Horká čokoláda je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Horká čokoláda? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Horká čokoláda (známá také jako kakao) je druh teplého sladkého nápoje, který má příchuť po čokoládě, již v různém zastoupení spolu s horkou vodou, mlékem nebo smetanou. Horká čokoláda je nezřídka prodávána v prodejních nápojových automatech spolu s kávou, jako oblíbený druh teplého nápoje, který se dá snadno připravit z instantních ingrediencí bez zásahu člověka. Bývá ale i v menu v restaucích a bistrech.

Pro více informací o heslu Horká čokoláda zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Horká čokoláda ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Horká čokoláda na Google.cz

Zkusit najít termín Horká čokoláda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Horká čokoláda ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Horká čokoláda na Youtube

Vyhledat pojem Horká čokoláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Horká čokoláda například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Horká čokoláda? resp. jaký je význam slova Horká čokoláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horká čokoláda, odpověď na dotaz co je to Horká čokoláda?. Víte např. kdo to je Liv Tyler? Znáte a víte kdo je Lobbista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.