Co je to?
Definice výrazu, termínu Horká čokoláda. Co znamená odborný pojem Horká čokoláda z kategorie Nápoje?

Co je to Horká čokoláda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Horká čokoláda?

Horký nápoj, který se připravuje z čokolády, mléka nebo smetany a vody v různém poměru. Právě na poměru jednotlivých ingrediencí závisí kvalita tohoto sladkého horkého nápoje. Instantní horká čokoláda se připravuje jenom z horké vody, cukru a čokoládového prášku. Je možné zde narazit na nekvalitní nápoje, které mají přes 60 % cukru a cca 25 % prášku, ale i na kvalitní, které mají až 60 % čokoládového prášku, a naopak jenom minimální množství cukru. Chutnější je samozřejmě klasická čokoláda, kde se 60-80 % čokoládový prášek zalévá smetanou nebo mlékem. Čokoláda se pije horká, po zchladnutí tuhne a usazuje se na stěně hrnku a jeho dně. Na tomto jevu také poznáte kvalitu nápoje. Dochází-li k usazování, jde o čokoládu z vysoce procentního prášku, u méně kvalitních nápojů s minimem čokoládového prášku se toto neděje. Horkou čokoládu popíjeli jako afrodiziakum Aztékové. Jejich náčelník Montezuma seznámil s tímto nápojem španělského dobyvatele Hernána Cortéze v roce 1517. Ze začátku mu nápoj příliš nechutná, je hořký. Vylepší ho ale oslazení medem. Cortéz doveze nápoje do Evropy, kde se s ním seznamuje hlavně šlechta a stává se módní záležitostí. Ze Španělska se postupně šíří po celém kontinentu.


Co je to Horká čokoláda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Horká čokoláda. Co znamená odborný pojem Horká čokoláda z kategorie Nápoje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Horká čokoláda je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, význam pojmu, definice pojmu, definice, lexikon, wiki, přesný význam, slovo, Nápoje, synonymum, formulace, termín, popis, co je to Horká čokoláda?, pojem, terminus technicus, co znamená


Pojem Horká čokoláda je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Horká čokoláda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Horká čokoláda ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Horká čokoláda ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Horká čokoláda ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Horká čokoláda ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Horká čokoláda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Horká čokoláda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Horká čokoláda? resp. co označuje slovo Horká čokoláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horká čokoláda, odpověď na dotaz co je to Horká čokoláda?. Víte např. kdo to je Zelenáč? Znáte a víte kdo je Kateřina Brožová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.