Co je to?
Definice výrazu, termínu Horká čokoláda. Co znamená odborný pojem Horká čokoláda z kategorie Nápoje?

Co je to Horká čokoláda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Horká čokoláda

Horký nápoj, který se připravuje z čokolády, mléka nebo smetany a vody v různém poměru. Právě na poměru jednotlivých ingrediencí závisí kvalita tohoto sladkého horkého nápoje. Instantní horká čokoláda se připravuje jenom z horké vody, cukru a čokoládového prášku. Je možné zde narazit na nekvalitní nápoje, které mají přes 60 % cukru a cca 25 % prášku, ale i na kvalitní, které mají až 60 % čokoládového prášku, a naopak jenom minimální množství cukru. Chutnější je samozřejmě klasická čokoláda, kde se 60-80 % čokoládový prášek zalévá smetanou nebo mlékem. Čokoláda se pije horká, po zchladnutí tuhne a usazuje se na stěně hrnku a jeho dně. Na tomto jevu také poznáte kvalitu nápoje. Dochází-li k usazování, jde o čokoládu z vysoce procentního prášku, u méně kvalitních nápojů s minimem čokoládového prášku se toto neděje. Horkou čokoládu popíjeli jako afrodiziakum Aztékové. Jejich náčelník Montezuma seznámil s tímto nápojem španělského dobyvatele Hernána Cortéze v roce 1517. Ze začátku mu nápoj příliš nechutná, je hořký. Vylepší ho ale oslazení medem. Cortéz doveze nápoje do Evropy, kde se s ním seznamuje hlavně šlechta a stává se módní záležitostí. Ze Španělska se postupně šíří po celém kontinentu.


Co je to Horká čokoláda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Horká čokoláda. Co znamená odborný pojem Horká čokoláda z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Horká čokoláda s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Horká čokoláda se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: terminologie, význam slova, co to je, význam pojmu, přesný výraz, popis, Nápoje, pojem, informace, co znamená, lexikon, vysvětlení, Nápoje, slovo, formulace, přesný význam, co je to Horká čokoláda?, terminus technicus


Pojem Horká čokoláda je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Horká čokoláda

Vyhledat heslo Horká čokoláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Horká čokoláda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Horká čokoláda na Youtube

Hledat výraz Horká čokoláda ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Horká čokoláda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Horká čokoláda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Horká čokoláda například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Horká čokoláda? resp. co přesně označuje termín Horká čokoláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Horká čokoláda, odpověď na dotaz co je to Horká čokoláda?. Víte např. kdo to je Michael Bloomberg? Znáte a víte kdo je Kateřina Brožová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.