Co je to?
Definice výrazu Sitcom. Co znamená odborný pojem Sitcom z kategorie Kultura?

Co to je Sitcom? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sitcom

Sitcom je zkratka pro oblíbený žánr situační komedie. Jedná se o zvláštní druh seriálu. Sitcom se odehrává v nenáročném prostředí a vystupuje v něm malý počet postav. Tyto postavy neprocházejí složitým vývojem a děj po skončení dílu bývá zpět ve výchozím stavu. Vše probíhá v realitě všedního dne, prostředí bývá zcela obyčejné nebo naopak nevšední.
Tento formát je původně rozhlasový, v současnosti se nejvíce využívá v televizi.

Co je to Sitcom? Význam slova, termín, Definice výrazu Sitcom. Co znamená odborný pojem Sitcom z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Sitcom? s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sitcom je v sekci Kultura

Klíčová slova: terminologie, co znamená, pojem, odborné názvosloví, Kultura, slovník, názvosloví, co to je, informace, odborný výraz, termín, synonymum, definice, Sitcom, slovo, popis, definice pojmu, formulace


Pojem Sitcom je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sitcom dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Situační komedie nebo také z angličtiny zkráceně sitcom je specifický druh komediálního seriálu. Je pro něj charakteristický malý počet prostředí s rovněž malým počtem postav, které se v průběhu série vyvíjí jenom minimálně a děj jednotlivých dílů běžně končí ve statu quo, tedy stejném nastavení v jakém byl na začátku.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Sitcom ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Sitcom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Sitcom ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Sitcom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Sitcom ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sitcom ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sitcom například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Sitcom? resp. jaký je význam pojmu Sitcom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sitcom, odpověď na dotaz co je to Sitcom?. Víte např. kdo to je Stevard? Znáte a víte kdo je Černoprdelník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?