Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akciová společnost. Co znamená pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Co to je Akciová společnost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akciová společnost

Akciová společnost je typem společnosti, jejíž základní kapitál tvoří cenné papíry (akcie). Jejich držitelé mají právo podílet se na řízení společnosti a náleží jim dividenda, tj. podíl ze zisku. Akciová společnost je řazena mezi právnické osoby. Její majetek je rozdělen na určitý počet akcií, s nimiž se obchoduje. Jejich hodnota se podle poptávky a nabídky mění, klesá nebo stoupá. V ČR jsou akciové společnosti povinny vytvářet pro případ ztráty rezervní fond.


Co je to Akciová společnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akciová společnost. Co znamená pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Akciová společnost doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Akciová společnost se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: heslo, význam, Akciová společnost, synonymum, popis, slovo, co je to Akciová společnost?, slovník, odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, lexikon, formulace, význam slova, wiki, Ekonomie, přesný význam, pojem


Pojem Akciová společnost je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Akciová společnost?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Akciová společnost je druh korporace, jejíž základní kapitál se neskládá z (nehmotných, abstraktních) podílů, ale z akcií, což jsou cenné papíry (nebo zaknihované cenné papíry) tento podíl představující. Vlastníci akcií (akcionáři) mají právo podílet se na řízení společnosti, právo na podíl na zisku (dividendu) a související práva a povinnosti.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Akciová společnost na Youtube

Vyhledat slovo Akciová společnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akciová společnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Akciová společnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Akciová společnost ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akciová společnost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Akciová společnost například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Akciová společnost? resp. co se skrývá pod slovem Akciová společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akciová společnost, odpověď na dotaz co je to Akciová společnost?. Víte např. kdo to je Řezník? Znáte a víte kdo je Miroslav Kalousek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Akciová společnost hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.