Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akciová společnost. Co znamená odborný pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Akciová společnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Akciová společnost

Akciová společnost je typem společnosti, jejíž základní kapitál tvoří cenné papíry (akcie). Jejich držitelé mají právo podílet se na řízení společnosti a náleží jim dividenda, tj. podíl ze zisku. Akciová společnost je řazena mezi právnické osoby. Její majetek je rozdělen na určitý počet akcií, s nimiž se obchoduje. Jejich hodnota se podle poptávky a nabídky mění, klesá nebo stoupá. V ČR jsou akciové společnosti povinny vytvářet pro případ ztráty rezervní fond.


Co je to Akciová společnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akciová společnost. Co znamená odborný pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Akciová společnost se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, lexikon, co to je, význam, co je to Akciová společnost?, slovník, ekonomie, pojem, synonymum, heslo, co znamená, formulace, odborné názvosloví, wiki, definice, názvosloví, odborný výraz


Pojem Akciová společnost je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akciová společnost? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akciová společnost je druh korporace, jejíž základní kapitál se neskládá z (nehmotných, abstraktních) podílů, ale z akcií, což jsou cenné papíry (nebo zaknihované cenné papíry) tento podíl představující. Vlastníci akcií (akcionáři) mají právo podílet se na řízení společnosti, právo na podíl na zisku (dividendu) a související práva a povinnosti.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Akciová společnost na Google.cz

Vyhledat výraz Akciová společnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Akciová společnost ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akciová společnost ve Wikimedia Commons

Najít heslo Akciová společnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Akciová společnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akciová společnost například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Akciová společnost? resp. jaká je definice slova Akciová společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akciová společnost, odpověď na dotaz co je to Akciová společnost?. Víte např. kdo to je Ester Kočičková? Znáte a víte kdo je Diana Kalashová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je ekonomie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.