Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akciová společnost. Co znamená odborný pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Akciová společnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Akciová společnost

Akciová společnost je typem společnosti, jejíž základní kapitál tvoří cenné papíry (akcie). Jejich držitelé mají právo podílet se na řízení společnosti a náleží jim dividenda, tj. podíl ze zisku. Akciová společnost je řazena mezi právnické osoby. Její majetek je rozdělen na určitý počet akcií, s nimiž se obchoduje. Jejich hodnota se podle poptávky a nabídky mění, klesá nebo stoupá. V ČR jsou akciové společnosti povinny vytvářet pro případ ztráty rezervní fond.


Co je to Akciová společnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akciová společnost. Co znamená odborný pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Akciová společnost? Pak se o ní podělte s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Akciová společnost patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, slovník, terminologie, vysvětlení, wiki, význam slova, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, popis, názvosloví, termín, pojem, formulace, slovo, Akciová společnost


Pojem Akciová společnost je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Akciová společnost?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akciová společnost je druh korporace, jejíž základní kapitál se neskládá z (nehmotných, abstraktních) podílů, ale z akcií, což jsou cenné papíry (nebo zaknihované cenné papíry) tento podíl představující. Vlastníci akcií (akcionáři) mají právo podílet se na řízení společnosti, právo na podíl na zisku (dividendu) a související práva a povinnosti.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Akciová společnost na Youtube

Vyhledat pojem Akciová společnost na Google.cz

Zkusit najít termín Akciová společnost ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Akciová společnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Akciová společnost ve Wikislovníku

Najít termín Akciová společnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akciová společnost například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Akciová společnost? resp. co je to Akciová společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akciová společnost, odpověď na dotaz co je to Akciová společnost?. Víte např. kdo to je Arthur Schopenhauer? Znáte a víte kdo je Hugh Jackman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.