Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akciová společnost. Co znamená odborný pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Akciová společnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Akciová společnost?

Akciová společnost je typem společnosti, jejíž základní kapitál tvoří cenné papíry (akcie). Jejich držitelé mají právo podílet se na řízení společnosti a náleží jim dividenda, tj. podíl ze zisku. Akciová společnost je řazena mezi právnické osoby. Její majetek je rozdělen na určitý počet akcií, s nimiž se obchoduje. Jejich hodnota se podle poptávky a nabídky mění, klesá nebo stoupá. V ČR jsou akciové společnosti povinny vytvářet pro případ ztráty rezervní fond.


Co je to Akciová společnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akciová společnost. Co znamená odborný pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Akciová společnost? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Akciová společnost je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: ekonomie, ekonomie, formulace, popis, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, pojem, heslo, wiki, Akciová společnost, lexikon, přesný význam, informace, terminus technicus, co to je, definice


Pojem Akciová společnost je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Akciová společnost píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akciová společnost je druh korporace, jejíž základní kapitál se neskládá z (nehmotných, abstraktních) podílů, ale z akcií, což jsou cenné papíry (nebo zaknihované cenné papíry) tento podíl představující. Vlastníci akcií (akcionáři) mají právo podílet se na řízení společnosti, právo na podíl na zisku (dividendu) a související práva a povinnosti.

Další informační zdroje

Hledat frázi Akciová společnost na Google.cz

Vyhledat slovo Akciová společnost ve Wikislovníku

Hledat pojem Akciová společnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Akciová společnost na Youtube

Zkusit najít heslo Akciová společnost ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Akciová společnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akciová společnost například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Akciová společnost? resp. co znamená výraz Akciová společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akciová společnost, odpověď na dotaz co je to Akciová společnost?. Víte např. kdo to je Paracelsus? Znáte a víte kdo je Technický ředitel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Akciová společnost v jiné sekci než ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.