Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akciová společnost. Co znamená odborný pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Co je Akciová společnost? Význam slova

Co znamená termín Akciová společnost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Akciová společnost je typem společnosti, jejíž základní kapitál tvoří cenné papíry (akcie). Jejich držitelé mají právo podílet se na řízení společnosti a náleží jim dividenda, tj. podíl ze zisku. Akciová společnost je řazena mezi právnické osoby. Její majetek je rozdělen na určitý počet akcií, s nimiž se obchoduje. Jejich hodnota se podle poptávky a nabídky mění, klesá nebo stoupá. V ČR jsou akciové společnosti povinny vytvářet pro případ ztráty rezervní fond.


Co je to Akciová společnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akciová společnost. Co znamená odborný pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Akciová společnost? Pak se o ní podělte se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Akciová společnost je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, definice pojmu, význam slova, přesný význam, co je to Akciová společnost?, odborný výraz, heslo, terminus technicus, co znamená, přesný výraz, co to je, ekonomie, slovo, Akciová společnost, význam, definice, lexikon


Pojem Akciová společnost je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Akciová společnost?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akciová společnost je druh korporace, jejíž základní kapitál se neskládá z (nehmotných, abstraktních) podílů, ale z akcií, což jsou cenné papíry (nebo zaknihované cenné papíry) tento podíl představující. Vlastníci akcií (akcionáři) mají právo podílet se na řízení společnosti, právo na podíl na zisku (dividendu) a související práva a povinnosti.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Akciová společnost ve vyhledávači Yandex

Najít termín Akciová společnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Akciová společnost na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akciová společnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Akciová společnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Akciová společnost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akciová společnost například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Akciová společnost? resp. co znamená výraz Akciová společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akciová společnost, odpověď na dotaz co je to Akciová společnost?. Víte např. kdo to je Jan Kulveit? Znáte a víte kdo je Martin Hofmann? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.