Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akciová společnost. Co znamená pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Co to je Akciová společnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Akciová společnost?

Akciová společnost je typem společnosti, jejíž základní kapitál tvoří cenné papíry (akcie). Jejich držitelé mají právo podílet se na řízení společnosti a náleží jim dividenda, tj. podíl ze zisku. Akciová společnost je řazena mezi právnické osoby. Její majetek je rozdělen na určitý počet akcií, s nimiž se obchoduje. Jejich hodnota se podle poptávky a nabídky mění, klesá nebo stoupá. V ČR jsou akciové společnosti povinny vytvářet pro případ ztráty rezervní fond.


Co je to Akciová společnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akciová společnost. Co znamená pojem Akciová společnost z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Akciová společnost? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akciová společnost je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: co to je, co znamená, terminologie, slovo, definice, odborné názvosloví, lexikon, informace, význam pojmu, terminus technicus, heslo, definice pojmu, názvosloví, popis, Akciová společnost, termín, vysvětlení, přesný význam


Pojem Akciová společnost je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akciová společnost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akciová společnost je druh korporace, jejíž základní kapitál se neskládá z (nehmotných, abstraktních) podílů, ale z akcií, což jsou cenné papíry (nebo zaknihované cenné papíry) tento podíl představující. Vlastníci akcií (akcionáři) mají právo podílet se na řízení společnosti, právo na podíl na zisku (dividendu) a související práva a povinnosti.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Akciová společnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Akciová společnost ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Akciová společnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Akciová společnost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akciová společnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Akciová společnost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Akciová společnost například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Akciová společnost? resp. co znamená Akciová společnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akciová společnost, odpověď na dotaz co je to Akciová společnost?. Víte např. kdo to je Zkurvysyn? Znáte a víte kdo je Kateřina Konečná? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.