Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brucelóza. Co znamená odborný pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Co je to Brucelóza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Brucelóza

Brucelóza je zvířecí nemoc, kterou může onemocnět i člověk. Jejím původcem jsou bakterie různého druhu. Onemocnění probíhá podle toho, který typ bakterie je původcem. Typická je horečka, jejíž hodnoty se pravidelně mění. Projevy jsou různé také podle napadených orgánů. Brucely napadají pohlavní orgány a jsou původci zánětů a příčinou potratů.
Na člověka se brucelóza přenáší přímým kontaktem, infikovaným vzduchem nebo konzumací nedostatečně tepelně upravených výrobků, především mléka. Léčí se antibiotiky a léky na snížení horečky.


Co je to Brucelóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brucelóza. Co znamená odborný pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Brucelóza sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Brucelóza patří do sekce nemoce

Klíčová slova: terminologie, význam slova, odborný výraz, formulace, názvosloví, co je to Brucelóza?, synonymum, informace, přesný výraz, heslo, terminus technicus, termín, lexikon, co znamená, definice, pojem, co to je, Brucelóza


Pojem Brucelóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Brucelóza?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Brucelóza (dříve též vlnitá horečka, maltská horečka, Bangova choroba, infekční zmetání skotu) je celosvětově rozšířené, vysoce nakažlivé bakteriální onemocnění zvířat a člověka. Původcem jsou gramnegativní bakterie rodu Brucella. Název choroby, respektive jejího původce, je odvozen od jména Sira Davida Bruce, jenž v roce 1887 poprvé onemocnění popsal u britských vojáků na Maltě. Primárně jde o onemocnění přežvýkavců, prasat, psů a dalších zvířat. Člověk se může nakazit od infikovaných zvířat, nemoc se však mezi lidmi nepřenáší. Brucelóza u lidí je nejčastěji způsobena druhem B. melitensis, který je rozšířen v oblasti Středozemního moře, Blízkého a Středního východu, Střední a Jižní Ameriky. Krom přímého kontaktu s nemocným zvířetem je častým zdrojem infekce pro člověka též tepelně neošetřené mléko a výrobky z něj.

Další informační zdroje o slovu Brucelóza

Hledat výraz Brucelóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Brucelóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brucelóza ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Brucelóza na Youtube

Vyhledat heslo Brucelóza ve vyhledávači Qwant

Najít termín Brucelóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Brucelóza například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Brucelóza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Brucelóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brucelóza, odpověď na dotaz co je to Brucelóza?. Víte např. kdo to je Nicka? Znáte a víte kdo je Ombudsman? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.