Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Brucelóza. Co znamená pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Co to je Brucelóza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Brucelóza?

Brucelóza je zvířecí nemoc, kterou může onemocnět i člověk. Jejím původcem jsou bakterie různého druhu. Onemocnění probíhá podle toho, který typ bakterie je původcem. Typická je horečka, jejíž hodnoty se pravidelně mění. Projevy jsou různé také podle napadených orgánů. Brucely napadají pohlavní orgány a jsou původci zánětů a příčinou potratů.
Na člověka se brucelóza přenáší přímým kontaktem, infikovaným vzduchem nebo konzumací nedostatečně tepelně upravených výrobků, především mléka. Léčí se antibiotiky a léky na snížení horečky.


Co je to Brucelóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Brucelóza. Co znamená pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Brucelóza? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Brucelóza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: slovo, heslo, informace, definice, přesný význam, definice pojmu, wiki, význam, synonymum, termín, terminus technicus, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, popis, Nemoce, odborný výraz, co to je


Pojem Brucelóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Brucelóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brucelóza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Brucelóza na Google.cz

Hledat videa s názvem Brucelóza na Youtube

Najít termín Brucelóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Brucelóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Brucelóza například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Brucelóza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Brucelóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brucelóza, odpověď na dotaz co je to Brucelóza?. Víte např. kdo to je Radek Hlaváček? Znáte a víte kdo je Keira Knightley? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.