Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Brucelóza. Co znamená pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Co to je Brucelóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Brucelóza?

Brucelóza je zvířecí nemoc, kterou může onemocnět i člověk. Jejím původcem jsou bakterie různého druhu. Onemocnění probíhá podle toho, který typ bakterie je původcem. Typická je horečka, jejíž hodnoty se pravidelně mění. Projevy jsou různé také podle napadených orgánů. Brucely napadají pohlavní orgány a jsou původci zánětů a příčinou potratů.
Na člověka se brucelóza přenáší přímým kontaktem, infikovaným vzduchem nebo konzumací nedostatečně tepelně upravených výrobků, především mléka. Léčí se antibiotiky a léky na snížení horečky.


Co je to Brucelóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Brucelóza. Co znamená pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Brucelóza? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Brucelóza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: heslo, význam slova, co to je, význam, Nemoce, terminus technicus, lexikon, informace, termín, význam pojmu, definice, synonymum, terminologie, co znamená, pojem, formulace, co je to Brucelóza?, přesný výraz


Pojem Brucelóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Brucelóza?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brucelóza (dříve též vlnitá horečka, maltská horečka, Bangova choroba, infekční zmetání skotu) je celosvětově rozšířené, vysoce nakažlivé bakteriální onemocnění zvířat a člověka. Původcem jsou gramnegativní bakterie rodu Brucella. Název choroby, respektive jejího původce, je odvozen od jména Sira Davida Bruce, jenž v roce 1887 poprvé onemocnění popsal u britských vojáků na Maltě. Primárně jde o onemocnění přežvýkavců, prasat, psů a dalších zvířat. Člověk se může nakazit od infikovaných zvířat, nemoc se však mezi lidmi nepřenáší. Brucelóza u lidí je nejčastěji způsobena druhem B. melitensis, který je rozšířen v oblasti Středozemního moře, Blízkého a Středního východu, Střední a Jižní Ameriky. Krom přímého kontaktu s nemocným zvířetem je častým zdrojem infekce pro člověka též tepelně neošetřené mléko a výrobky z něj.

Pro další informace o termínu Brucelóza zkuste tyto odkazy

Najít termín Brucelóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Brucelóza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Brucelóza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Brucelóza ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Brucelóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brucelóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Brucelóza například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Brucelóza? resp. co znamená Brucelóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brucelóza, odpověď na dotaz co je to Brucelóza?. Víte např. kdo to je Steve Ballmer? Znáte a víte kdo je Kunda? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.