Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Brucelóza. Co znamená pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Co je Brucelóza? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Brucelóza?

Brucelóza je zvířecí nemoc, kterou může onemocnět i člověk. Jejím původcem jsou bakterie různého druhu. Onemocnění probíhá podle toho, který typ bakterie je původcem. Typická je horečka, jejíž hodnoty se pravidelně mění. Projevy jsou různé také podle napadených orgánů. Brucely napadají pohlavní orgány a jsou původci zánětů a příčinou potratů.
Na člověka se brucelóza přenáší přímým kontaktem, infikovaným vzduchem nebo konzumací nedostatečně tepelně upravených výrobků, především mléka. Léčí se antibiotiky a léky na snížení horečky.


Co je to Brucelóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Brucelóza. Co znamená pojem Brucelóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Brucelóza s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Brucelóza se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, termín, nemoce, informace, slovo, význam slova, co je to Brucelóza?, nemoce, pojem, popis, Brucelóza, definice, přesný výraz, terminologie, vysvětlení, synonymum, wiki


Pojem Brucelóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Brucelóza dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brucelóza (dříve též vlnitá horečka, maltská horečka, Bangova choroba, infekční zmetání skotu) je celosvětově rozšířené, vysoce nakažlivé bakteriální onemocnění zvířat a člověka. Původcem jsou gramnegativní bakterie rodu Brucella. Název choroby, respektive jejího původce, je odvozen od jména Sira Davida Bruce, jenž v roce 1887 poprvé onemocnění popsal u britských vojáků na Maltě. Primárně jde o onemocnění přežvýkavců, prasat, psů a dalších zvířat. Člověk se může nakazit od infikovaných zvířat, nemoc se však mezi lidmi nepřenáší. Brucelóza u lidí je nejčastěji způsobena druhem B. melitensis, který je rozšířen v oblasti Středozemního moře, Blízkého a Středního východu, Střední a Jižní Ameriky. Krom přímého kontaktu s nemocným zvířetem je častým zdrojem infekce pro člověka též tepelně neošetřené mléko a výrobky z něj.

Pro další informace o termínu Brucelóza zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Brucelóza ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Brucelóza ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Brucelóza na Youtube

Zkusit najít Brucelóza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Brucelóza na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brucelóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Brucelóza například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Brucelóza? resp. co znamená slovo Brucelóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brucelóza, odpověď na dotaz co je to Brucelóza?. Víte např. kdo to je Domovník? Znáte a víte kdo je Jaroslav Barták? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Brucelóza i v jiné části webu než je kategorie nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.