Co je to?
Definice výrazu Barter. Co znamená odborný pojem Barter z kategorie Ekonomie?

Co je Barter? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Barter?

Barter, jinak také směnný obchod, je označení pro výměnu určitého zboží nebo služby za jiný druh zboží nebo služby. Při takovém obchodu se nepoužívají peníze, maximálně se platí případný malý doplatek. Barter patří k základním formám kompenzačního obchodu. Takové obchodování bylo jedinou možností výměny do doby, než byly vynalezeny peníze a staly se univerzálním prostředkem směny. Barter je znám od prvopočátku lidstva, výměna něčeho za něco. Obchod může být dvoustranný nebo vícestranný. Směna probíhá přímo,, nepoužívá se při ní žádný další směnný prostředek, jako jsou například peníze nebo zlato.
Jedním z novějších typů barteru je multilaterální barter, při kterém je výměna zboží a služeb časově nezávislá a probíhá na základě mnohostranného zúčtování. Barter může být i částečný, kdy plnění může být rozděleno na více protichůdných částí. V takovém případě je hodnota zboží neb služby započítána částečně a plněna jiným zbožím nebo službou. Zbytek je pak doplacen penězi. Výhodami, které barter přináší, jsou nákupy bez peněz, možnost objevení nových trhů, šetření nákladů nebo vyřešení kolapsu na finančních trzích.


Co je to Barter? Význam slova, termín, Definice výrazu Barter. Co znamená odborný pojem Barter z kategorie Ekonomie?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Barter můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Barter je v sekci ekonomie

Klíčová slova: Barter, význam slova, heslo, slovo, terminus technicus, přesný výraz, význam pojmu, definice pojmu, odborný výraz, formulace, vysvětlení, co znamená, význam, přesný význam, lexikon, termín, odborné názvosloví, definice


Pojem Barter je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Barter?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Směnný obchod (též barterový obchod či jen barter) je výměna zboží nebo služeb za jiné zboží nebo služby bez použití peněz, nebo při alespoň částečném započtení hodnoty zboží nebo služby jiným zbožím nebo službou.
Barterové obchody jsou považovány za nejzákladnější formu kompenzačních obchodů. Před vynálezem peněz jako univerzálního prostředku směny bylo barterové obchodování jedinou možností, jak uskutečnit obchod. Je možné, že se jedná o první způsob obchodování.
V právu České republiky jsou barterové obchody upraveny prostřednictvím směnné smlouvy.

Další zdroje informací o slovu Barter

Vyhledat termín Barter ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Barter na Google.cz

Hledat termín Barter ve Wikizdrojích

Najít termín Barter ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Barter ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Barter ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Barter například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Barter? resp. co označuje slovo Barter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Barter, odpověď na dotaz co je to Barter?. Víte např. kdo to je Archivář? Znáte a víte kdo je Bohumil Hanč? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Barter i v jiné sekci než v ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.