Co je to?
Výraz, termín, definice slova Barter. Co znamená odborný pojem Barter z kategorie Ekonomie?

Co je to Barter? Význam slova

Co znamená termín Barter? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Barter, jinak také směnný obchod, je označení pro výměnu určitého zboží nebo služby za jiný druh zboží nebo služby. Při takovém obchodu se nepoužívají peníze, maximálně se platí případný malý doplatek. Barter patří k základním formám kompenzačního obchodu. Takové obchodování bylo jedinou možností výměny do doby, než byly vynalezeny peníze a staly se univerzálním prostředkem směny. Barter je znám od prvopočátku lidstva, výměna něčeho za něco. Obchod může být dvoustranný nebo vícestranný. Směna probíhá přímo,, nepoužívá se při ní žádný další směnný prostředek, jako jsou například peníze nebo zlato.
Jedním z novějších typů barteru je multilaterální barter, při kterém je výměna zboží a služeb časově nezávislá a probíhá na základě mnohostranného zúčtování. Barter může být i částečný, kdy plnění může být rozděleno na více protichůdných částí. V takovém případě je hodnota zboží neb služby započítána částečně a plněna jiným zbožím nebo službou. Zbytek je pak doplacen penězi. Výhodami, které barter přináší, jsou nákupy bez peněz, možnost objevení nových trhů, šetření nákladů nebo vyřešení kolapsu na finančních trzích.


Co je to Barter? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Barter. Co znamená odborný pojem Barter z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Barter se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, heslo, termín, význam, popis, ekonomie, odborný výraz, definice, vysvětlení, formulace, definice pojmu, názvosloví, ekonomie, Barter, význam slova, lexikon, přesný význam


Pojem Barter je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Barter? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Směnný obchod (též barterový obchod či jen barter) je výměna zboží nebo služeb za jiné zboží nebo služby bez použití peněz, nebo při alespoň částečném započtení hodnoty zboží nebo služby jiným zbožím nebo službou.
Barterové obchody jsou považovány za nejzákladnější formu kompenzačních obchodů. Před vynálezem peněz jako univerzálního prostředku směny bylo barterové obchodování jedinou možností, jak uskutečnit obchod. Je možné, že se jedná o první způsob obchodování.
V právu České republiky jsou barterové obchody upraveny prostřednictvím směnné smlouvy.

Více informací o slovu Barter doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít frázi Barter ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Barter na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Barter ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Barter ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Barter na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Barter ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Barter například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Barter? resp. jaký je význam pojmu Barter? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Barter, odpověď na dotaz co je to Barter?. Víte např. kdo to je Mark Messier? Znáte a víte kdo je Chiropraktik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Barter i v jiné kategorii než je sekce ekonomie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.