Co je to?
Definice výrazu, termínu Dyslipidémie. Co znamená odborný pojem Dyslipidémie z kategorie Lékařství?

Co je to Dyslipidémie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dyslipidémie

Dyslipidémie je metabolická porucha a rizikový faktor pro vznik cukrovky (diabetu) 2. typu. Při dyslipidémii dochází k poruše při látkové výměně tuků, projevuje se to zvýšením koncentrace jednoho nebo více tuků v krvi, často cholesterolu ("špatného" LDL-cholesterolu).


Co je to Dyslipidémie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dyslipidémie. Co znamená odborný pojem Dyslipidémie z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dyslipidémie? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dyslipidémie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: lexikon, definice, odborné názvosloví, termín, heslo, co je to Dyslipidémie?, odborný výraz, synonymum, popis, význam slova, význam pojmu, co to je, slovo, wiki, Dyslipidémie, názvosloví, formulace, vysvětlení


Pojem Dyslipidémie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Dyslipidémie zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Dyslipidémie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Dyslipidémie na Google.cz

Zkusit najít pojem Dyslipidémie ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dyslipidémie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dyslipidémie ve Wikimedia Commons

Hledat termín Dyslipidémie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyslipidémie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Dyslipidémie? resp. co to je Dyslipidémie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyslipidémie, odpověď na dotaz co je to Dyslipidémie?. Víte např. kdo to je Nicolas Cage? Znáte a víte kdo je Martin Rota? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?