Co je to?
Definice výrazu Dyslipidémie. Co znamená odborný pojem Dyslipidémie z kategorie Lékařství?

Co je Dyslipidémie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dyslipidémie?

Dyslipidémie je metabolická porucha a rizikový faktor pro vznik cukrovky (diabetu) 2. typu. Při dyslipidémii dochází k poruše při látkové výměně tuků, projevuje se to zvýšením koncentrace jednoho nebo více tuků v krvi, často cholesterolu ("špatného" LDL-cholesterolu).


Co je to Dyslipidémie? Význam slova, termín, Definice výrazu Dyslipidémie. Co znamená odborný pojem Dyslipidémie z kategorie Lékařství?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Dyslipidémie? se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Dyslipidémie je v sekci lékařství

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, definice, pojem, informace, význam slova, odborný výraz, co je to Dyslipidémie?, Dyslipidémie, co znamená, odborné názvosloví, názvosloví, lexikon, heslo, přesný výraz, terminologie, význam, slovo


Pojem Dyslipidémie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Dyslipidémie ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Dyslipidémie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Dyslipidémie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Dyslipidémie ve Wikipedii

Najít pojem Dyslipidémie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Dyslipidémie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dyslipidémie například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená slovo Dyslipidémie? resp. co se skrývá pod slovem Dyslipidémie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyslipidémie, odpověď na dotaz co je to Dyslipidémie?. Víte např. kdo to je Staniční sestra? Znáte a víte kdo je Jan Chvojka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dyslipidémie v jiné sekci než lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?