Co je to?
Výraz, termín, definice slova Esej. Co znamená odborný pojem Esej z kategorie Literatura?

Co je Esej?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Esej?

Esej je literární útvar, který se řadí k literárně publicistickému žánru. Esej bývá úvahou na určité téma, má kratší nebo střední rozsah. Problémy se posuzují v širším kontextu, autor se zamýšlí na fakty a hodnotí je. Typické je kladení otázek a hledání odpovědí. Naznačována bývají i řešení. Autor hovoří se sebou i s čtenářem.
Eseje se nejčastěji zaměřují na literární, politická, společenská, vědecká a umělecká témata. Esej může mít i fotografickou nebo filmovou podobu.


Co je to Esej? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Esej. Co znamená odborný pojem Esej z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Esej můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Esej je v kategorii literatura

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, přesný výraz, co to je, literatura, heslo, pojem, vysvětlení, význam pojmu, význam, definice, definice pojmu, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, formulace, lexikon, informace


Pojem Esej je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Esej? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Esej (řeckého původu, latinsky exagium - vážení, francouzsky essai - pokus, zkouška; v češtině maskulinum i femininum) je literární odborně publicistický žánr středního či kratšího rozsahu, úvaha na určité téma, spočívající v přemýšlení o faktech a jejich hodnocení. Autor eseje posuzuje problém v širším kontextu, komentuje současná řešení a naznačuje nová, často klade otázky a společně se čtenářem na ně hledá odpověď. Esej je tedy jakýsi dialog autora se sebou samým i se čtenářem. Je často psána živým, obrazným jazykem. Nejběžnějšími tématy je: literatura, politika, věda, umění, společnost apod.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Esej na Google obrázcích

Zkusit najít termín Esej ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Esej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Esej na Google.cz

Zkusit najít slovo Esej ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Esej ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Esej například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená Esej? resp. jaká je definice termínu Esej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esej, odpověď na dotaz co je to Esej?. Víte např. kdo to je Lobbista? Znáte a víte kdo je Ježíšek? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Písařka, esej, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.