Co je to?
Definice výrazu, termínu Esej. Co znamená odborný pojem Esej z kategorie Literatura?

Co je Esej? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Esej?

Esej je literární útvar, který se řadí k literárně publicistickému žánru. Esej bývá úvahou na určité téma, má kratší nebo střední rozsah. Problémy se posuzují v širším kontextu, autor se zamýšlí na fakty a hodnotí je. Typické je kladení otázek a hledání odpovědí. Naznačována bývají i řešení. Autor hovoří se sebou i s čtenářem.
Eseje se nejčastěji zaměřují na literární, politická, společenská, vědecká a umělecká témata. Esej může mít i fotografickou nebo filmovou podobu.


Co je to Esej? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Esej. Co znamená odborný pojem Esej z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Esej je v kategorii literatura

Klíčová slova: popis, co to je, lexikon, definice, terminus technicus, přesný význam, co znamená, termín, formulace, odborné názvosloví, co je to Esej?, informace, odborný výraz, význam pojmu, heslo, názvosloví, slovo, Esej


Pojem Esej je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Esej? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Esej (řeckého původu, latinsky exagium - vážení, francouzsky essai - pokus, zkouška; v češtině maskulinum i femininum) je literární odborně publicistický žánr středního či kratšího rozsahu, úvaha na určité téma, spočívající v přemýšlení o faktech a jejich hodnocení. Autor eseje posuzuje problém v širším kontextu, komentuje současná řešení a naznačuje nová, často klade otázky a společně se čtenářem na ně hledá odpověď. Esej je tedy jakýsi dialog autora se sebou samým i se čtenářem. Je často psána živým, obrazným jazykem. Nejběžnějšími tématy je: literatura, politika, věda, umění, společnost apod.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Esej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Esej ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Esej na Google.cz

Najít termín Esej ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Esej ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Esej ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Esej například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Esej? resp. co znamená slovo Esej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esej, odpověď na dotaz co je to Esej?. Víte např. kdo to je Karel Hlaváček? Znáte a víte kdo je Ježíšek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.