Co je to?
Definice výrazu Esej. Co znamená odborný pojem Esej z kategorie Literatura?

Co to je Esej? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Esej?

Esej je literární útvar, který se řadí k literárně publicistickému žánru. Esej bývá úvahou na určité téma, má kratší nebo střední rozsah. Problémy se posuzují v širším kontextu, autor se zamýšlí na fakty a hodnotí je. Typické je kladení otázek a hledání odpovědí. Naznačována bývají i řešení. Autor hovoří se sebou i s čtenářem.
Eseje se nejčastěji zaměřují na literární, politická, společenská, vědecká a umělecká témata. Esej může mít i fotografickou nebo filmovou podobu.


Co je to Esej? Význam slova, termín, Definice výrazu Esej. Co znamená odborný pojem Esej z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Esej? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Esej patří do sekce Literatura

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, termín, heslo, co to je, definice pojmu, informace, přesný výraz, slovo, pojem, wiki, Literatura, formulace, slovník, co je to Esej?, význam slova, definice, odborné názvosloví


Pojem Esej je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Esej?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Esej (řeckého původu, latinsky exagium - vážení, francouzsky essai - pokus, zkouška; v češtině maskulinum i femininum) je literární odborně publicistický žánr středního či kratšího rozsahu, úvaha na určité téma, spočívající v přemýšlení o faktech a jejich hodnocení. Autor eseje posuzuje problém v širším kontextu, komentuje současná řešení a naznačuje nová, často klade otázky a společně se čtenářem na ně hledá odpověď. Esej je tedy jakýsi dialog autora se sebou samým i se čtenářem. Je často psána živým, obrazným jazykem. Nejběžnějšími tématy je: literatura, politika, věda, umění, společnost apod.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Esej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Esej na Youtube

Najít termín Esej ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Esej ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Esej na Google.cz

Zkusit najít termín Esej ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Esej například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Esej? resp. co znamená Esej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esej, odpověď na dotaz co je to Esej?. Víte např. kdo to je Jana Bobošíková? Znáte a víte kdo je Ježíšek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.