Co je to?
Definice výrazu Esej. Co znamená odborný pojem Esej z kategorie Literatura?

Co to je Esej? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Esej?

Esej je literární útvar, který se řadí k literárně publicistickému žánru. Esej bývá úvahou na určité téma, má kratší nebo střední rozsah. Problémy se posuzují v širším kontextu, autor se zamýšlí na fakty a hodnotí je. Typické je kladení otázek a hledání odpovědí. Naznačována bývají i řešení. Autor hovoří se sebou i s čtenářem.
Eseje se nejčastěji zaměřují na literární, politická, společenská, vědecká a umělecká témata. Esej může mít i fotografickou nebo filmovou podobu.


Co je to Esej? Význam slova, termín, Definice výrazu Esej. Co znamená odborný pojem Esej z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Esej s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Esej se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, definice, terminologie, odborné názvosloví, Literatura, pojem, termín, co znamená, Literatura, slovo, Esej, co je to Esej?, názvosloví, slovník, přesný význam, synonymum, lexikon


Pojem Esej je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Esej?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Esej (řeckého původu, latinsky exagium - vážení, francouzsky essai - pokus, zkouška; v češtině maskulinum i femininum) je literární odborně publicistický žánr středního či kratšího rozsahu, úvaha na určité téma, spočívající v přemýšlení o faktech a jejich hodnocení. Autor eseje posuzuje problém v širším kontextu, komentuje současná řešení a naznačuje nová, často klade otázky a společně se čtenářem na ně hledá odpověď. Esej je tedy jakýsi dialog autora se sebou samým i se čtenářem. Je často psána živým, obrazným jazykem. Nejběžnějšími tématy je: literatura, politika, věda, umění, společnost apod.

Jiné zdroje informací o pojmu Esej

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Esej ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Esej ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Esej na Youtube

Zkusit najít pojem Esej ve Wikizdrojích

Hledat pojem Esej ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Esej ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Esej například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Esej? resp. jaký je přesný význam slova Esej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esej, odpověď na dotaz co je to Esej?. Víte např. kdo to je Jan Tříska? Znáte a víte kdo je Ježíšek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.