Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úvěrový podvod. Co znamená pojem Úvěrový podvod z kategorie Právo?

Co je to Úvěrový podvod? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Úvěrový podvod?

Úvěrový podvod je trestný čin dle § 211 českého trestního zákoníku. Dopustí se ho ten, který při sjednávání nebo čerpání úvěrové smlouvy uvede zkreslené nebo nepravdivé údaje, či důležité údaje zamlčí. Dále se úvěrového podvodu dopouští osoba, která bez souhlasu věřitele použije prostředky z úvěru k jinému účelu, než za jakým byl sjednán. Za trestný čin úvěrového podvodu hrozí trest odnětí svobody v délce 6 měsíců až 10 let.


Co je to Úvěrový podvod? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úvěrový podvod. Co znamená pojem Úvěrový podvod z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Úvěrový podvod se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: co je to Úvěrový podvod?, definice pojmu, terminologie, význam slova, termín, co znamená, formulace, význam, terminus technicus, pojem, slovo, synonymum, vysvětlení, Právo, přesný výraz, co to je, přesný význam, Úvěrový podvod


Pojem Úvěrový podvod je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Úvěrový podvod?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úvěrový podvod spočívá v zamlčení a/nebo uvádění nepravdivých či hrubě zkreslených údajů v souvislosti se sjednáváním úvěrové smlouvy, případně/eventuálně v použití prostředků získaných účelovým úvěrem na jiný než určený účel bez souhlasu věřitele. Tento zvláštní druh podvodu je upraven v § 211 českého trestního zákoníku.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Úvěrový podvod ve Wikislovníku

Najít slovo Úvěrový podvod ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Úvěrový podvod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Úvěrový podvod na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úvěrový podvod ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Úvěrový podvod ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvěrový podvod například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Úvěrový podvod? resp. jaký je význam pojmu Úvěrový podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvěrový podvod, odpověď na dotaz co je to Úvěrový podvod?. Víte např. kdo to je Jiří Schmitzer? Znáte a víte kdo je Lama? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.