Co je to?
Definice odborného termínu, slova Úvěrový podvod. Co znamená pojem Úvěrový podvod z kategorie Právo?

Co je Úvěrový podvod? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Úvěrový podvod?

Úvěrový podvod je trestný čin dle § 211 českého trestního zákoníku. Dopustí se ho ten, který při sjednávání nebo čerpání úvěrové smlouvy uvede zkreslené nebo nepravdivé údaje, či důležité údaje zamlčí. Dále se úvěrového podvodu dopouští osoba, která bez souhlasu věřitele použije prostředky z úvěru k jinému účelu, než za jakým byl sjednán. Za trestný čin úvěrového podvodu hrozí trest odnětí svobody v délce 6 měsíců až 10 let.


Co je to Úvěrový podvod? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Úvěrový podvod. Co znamená pojem Úvěrový podvod z kategorie Právo?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Úvěrový podvod patří do sekce právo

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, právo, odborné názvosloví, co znamená, informace, terminologie, pojem, přesný výraz, popis, slovník, co to je, lexikon, názvosloví, význam slova


Pojem Úvěrový podvod je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Úvěrový podvod?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Úvěrový podvod spočívá v zamlčení a/nebo uvádění nepravdivých či hrubě zkreslených údajů v souvislosti se sjednáváním úvěrové smlouvy, případně/eventuálně v použití prostředků získaných účelovým úvěrem na jiný než určený účel bez souhlasu věřitele. Tento zvláštní druh podvodu je upraven v § 211 českého trestního zákoníku.

Jiné informační zdroje o pojmu Úvěrový podvod

Najít pojem Úvěrový podvod na Google.cz

Najít termín Úvěrový podvod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úvěrový podvod ve Wikimedia Commons

Najít výraz Úvěrový podvod ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Úvěrový podvod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úvěrový podvod ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvěrový podvod například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Úvěrový podvod? resp. co znamená slovo Úvěrový podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvěrový podvod, odpověď na dotaz co je to Úvěrový podvod?. Víte např. kdo to je Marcel Vašinka? Znáte a víte kdo je Hana Brejchová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.