Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úvěrový podvod. Co znamená pojem Úvěrový podvod z kategorie Právo?

Co je to Úvěrový podvod? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Úvěrový podvod

Úvěrový podvod je trestný čin dle § 211 českého trestního zákoníku. Dopustí se ho ten, který při sjednávání nebo čerpání úvěrové smlouvy uvede zkreslené nebo nepravdivé údaje, či důležité údaje zamlčí. Dále se úvěrového podvodu dopouští osoba, která bez souhlasu věřitele použije prostředky z úvěru k jinému účelu, než za jakým byl sjednán. Za trestný čin úvěrového podvodu hrozí trest odnětí svobody v délce 6 měsíců až 10 let.


Co je to Úvěrový podvod? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úvěrový podvod. Co znamená pojem Úvěrový podvod z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Úvěrový podvod se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, wiki, význam, formulace, Úvěrový podvod, význam pojmu, co to je, Právo, co je to Úvěrový podvod?, terminologie, informace, slovo, Právo, přesný význam, pojem, přesný výraz, heslo


Pojem Úvěrový podvod je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úvěrový podvod? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úvěrový podvod spočívá v zamlčení a/nebo uvádění nepravdivých či hrubě zkreslených údajů v souvislosti se sjednáváním úvěrové smlouvy, případně/eventuálně v použití prostředků získaných účelovým úvěrem na jiný než určený účel bez souhlasu věřitele. Tento zvláštní druh podvodu je upraven v § 211 českého trestního zákoníku.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úvěrový podvod ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Úvěrový podvod ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Úvěrový podvod ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Úvěrový podvod ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úvěrový podvod ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Úvěrový podvod ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvěrový podvod například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Úvěrový podvod? resp. co přesně znamená slovo Úvěrový podvod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvěrový podvod, odpověď na dotaz co je to Úvěrový podvod?. Víte např. kdo to je Modista? Znáte a víte kdo je Martin Půta? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.