Co je to?
Definice výrazu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Náboženství?

Co je Urbi et orbi? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Urbi et orbi

Urbi et Orbi, tedy Městu a světu, je označení požehnání, kterým papež doprovází svůj projev z balkónu baziliky Sv. Petra v Římě. Je pronášeno při speciálních příležitostech, tj. na Velikonoce, na Vánoce a při papežské inauguraci. "Městem" je samozřejmě míněn Řím. Toto požehnání často vysílají v přímém přenosu televizní stanice a sledují ho stovky přihlížejících na Svatopetrském náměstí.


Co je to Urbi et orbi? Význam slova, termín, Definice výrazu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Urbi et orbi můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Urbi et orbi je v sekci náboženství

Klíčová slova: heslo, termín, informace, co je to Urbi et orbi?, terminus technicus, náboženství, význam pojmu, přesný význam, terminologie, náboženství, názvosloví, co znamená, co to je, odborné názvosloví, pojem, definice, Urbi et orbi, slovo


Pojem Urbi et orbi je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Urbi et orbi?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Urbi et orbi je papežské požehnání, které papež každoročně na Slavnost Narození Páně a Slavnost Zmrtvýchvstání Páně uděluje z ústřední lodžie Svatopetrské baziliky.
Mimo oslavy Vánoc a Velikonoc je udělováno při obřadu papežské inaugurace a při některých jiných výjimečných příležitostech. Požehnání, zejména velikonoční, je spojeno s papežovým projevem, v němž bývá zhodnocen uplynulý rok, a s pozdravy věřícím v mnoha světových jazycích. Setkává se s velkým zájmem světové veřejnosti. Obřad, jehož se účastní velké množství věřících, je přenášen rozhlasem i televizí. Obsah papežova projevu je komentován v médiích.
Dle katolické nauky je za dodržení ostatních obvyklých podmínek spojeno s plnomocnými odpustky pro všechny věřící, kteří požehnání zbožně přijmou, a to i v případě, že je k nim přenášeno prostřednictvím rozhlasu, televize nebo jiných komunikačních technologií.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Urbi et orbi ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Urbi et orbi ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Urbi et orbi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Urbi et orbi ve Wikizdrojích

Hledat heslo Urbi et orbi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Urbi et orbi ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Urbi et orbi například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Urbi et orbi? resp. co je to Urbi et orbi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urbi et orbi, odpověď na dotaz co je to Urbi et orbi?. Víte např. kdo to je Michael Fiala? Znáte a víte kdo je Hynek Čermák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Urbi et orbi i jinde než v sekci než v náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.