Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Urbi et orbi. Co znamená pojem Urbi et orbi z kategorie Náboženství?

Co je Urbi et orbi? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Urbi et orbi?

Urbi et Orbi, tedy Městu a světu, je označení požehnání, kterým papež doprovází svůj projev z balkónu baziliky Sv. Petra v Římě. Je pronášeno při speciálních příležitostech, tj. na Velikonoce, na Vánoce a při papežské inauguraci. "Městem" je samozřejmě míněn Řím. Toto požehnání často vysílají v přímém přenosu televizní stanice a sledují ho stovky přihlížejících na Svatopetrském náměstí.


Co je to Urbi et orbi? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Urbi et orbi. Co znamená pojem Urbi et orbi z kategorie Náboženství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Urbi et orbi s blízkými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Urbi et orbi se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, vysvětlení, význam, popis, co to je, termín, slovo, co znamená, definice, význam slova, formulace, náboženství, náboženství, wiki, informace, přesný význam, slovník


Pojem Urbi et orbi je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Urbi et orbi dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Urbi et orbi je papežské požehnání, které papež každoročně na Slavnost Narození Páně a Slavnost Zmrtvýchvstání Páně uděluje z ústřední lodžie Svatopetrské baziliky.
Mimo oslavy Vánoc a Velikonoc je udělováno při obřadu papežské inaugurace a při některých jiných výjimečných příležitostech. Požehnání, zejména velikonoční, je spojeno s papežovým projevem, v němž bývá zhodnocen uplynulý rok, a s pozdravy věřícím v mnoha světových jazycích. Setkává se s velkým zájmem světové veřejnosti. Obřad, jehož se účastní velké množství věřících, je přenášen rozhlasem i televizí. Obsah papežova projevu je komentován v médiích.
Dle katolické nauky je za dodržení ostatních obvyklých podmínek spojeno s plnomocnými odpustky pro všechny věřící, kteří požehnání zbožně přijmou, a to i v případě, že je k nim přenášeno prostřednictvím rozhlasu, televize nebo jiných komunikačních technologií.

Hledejte pojem Urbi et orbi v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Urbi et orbi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Urbi et orbi na Google.cz

Zkusit najít Urbi et orbi ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Urbi et orbi ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Urbi et orbi na Youtube

Najít pojem Urbi et orbi na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Urbi et orbi například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Urbi et orbi? resp. co to je Urbi et orbi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urbi et orbi, odpověď na dotaz co je to Urbi et orbi?. Víte např. kdo to je Zootechnik? Znáte a víte kdo je Bob Marley? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.