Co je to?
Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Náboženství?

Co je to Urbi et orbi? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Urbi et orbi?

Urbi et Orbi, tedy Městu a světu, je označení požehnání, kterým papež doprovází svůj projev z balkónu baziliky Sv. Petra v Římě. Je pronášeno při speciálních příležitostech, tj. na Velikonoce, na Vánoce a při papežské inauguraci. "Městem" je samozřejmě míněn Řím. Toto požehnání často vysílají v přímém přenosu televizní stanice a sledují ho stovky přihlížejících na Svatopetrském náměstí.


Co je to Urbi et orbi? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Urbi et orbi. Co znamená odborný pojem Urbi et orbi z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Urbi et orbi? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Urbi et orbi je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: pojem, Náboženství, význam, informace, slovník, termín, význam pojmu, synonymum, slovo, význam slova, co znamená, Urbi et orbi, odborné názvosloví, co je to Urbi et orbi?, popis, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení


Pojem Urbi et orbi je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Urbi et orbi? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Urbi et orbi je papežské požehnání, které papež každoročně na Slavnost Narození Páně a Slavnost Zmrtvýchvstání Páně uděluje z ústřední lodžie Svatopetrské baziliky.
Mimo oslavy Vánoc a Velikonoc je udělováno při obřadu papežské inaugurace a při některých jiných výjimečných příležitostech. Požehnání, zejména velikonoční, je spojeno s papežovým projevem, v němž bývá zhodnocen uplynulý rok, a s pozdravy věřícím v mnoha světových jazycích. Setkává se s velkým zájmem světové veřejnosti. Obřad, jehož se účastní velké množství věřících, je přenášen rozhlasem i televizí. Obsah papežova projevu je komentován v médiích.
Dle katolické nauky je za dodržení ostatních obvyklých podmínek spojeno s plnomocnými odpustky pro všechny věřící, kteří požehnání zbožně přijmou, a to i v případě, že je k nim přenášeno prostřednictvím rozhlasu, televize nebo jiných komunikačních technologií.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Urbi et orbi ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Urbi et orbi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Urbi et orbi ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Urbi et orbi ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Urbi et orbi na Google.cz

Vyhledat heslo Urbi et orbi ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Urbi et orbi například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Urbi et orbi? resp. co znamená slovo Urbi et orbi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urbi et orbi, odpověď na dotaz co je to Urbi et orbi?. Víte např. kdo to je Martin Hanzal? Znáte a víte kdo je Keškař? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.