Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Co je to Hyponymum? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hyponymum?

Hyponymum je jazykovědný pojem původem z řečtiny a označuje slovo konkrétnějšího významu než jiné slovo. Jedná se o podstatné jméno rodu středního. Odborně se nazývá také slovo významově podřazené neboli podpojem. Je významově užší než jiné podobné slovo (například vlastnost – obětavost).
Opakem hyponyma je hyperonymum. Není pouze lingvistický pojem, uplatňuje se i v katalogizaci a systematizaci a také v teorii množin.


Co je to Hyponymum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hyponymum se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, co znamená, co to je, formulace, heslo, Český jazyk, vysvětlení, slovník, slovo, Hyponymum, odborné názvosloví, lexikon, význam, termín, význam slova, definice, co je to Hyponymum?, odborný výraz


Pojem Hyponymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hyponymum? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hyperonymum je nadřazený pojem. Hyperonymum je nadřazený lexém pro celou třídu hyponym.
Ke slovu jablko jsou hyperonymy například slova ovoce, předmět nebo potravina.
Ke slovu láska mohou být hyperonymy slova cit nebo vztah, tedy ke každému z významů nebo významových odstínů slova může být jiné hyperonymum (jiná hyperonyma).
Opakem hyperonyma je hyponymum.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Hyponymum na Google.cz

Hledat termín Hyponymum ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Hyponymum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hyponymum na Youtube

Zkusit najít slovo Hyponymum ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Hyponymum ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hyponymum například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Hyponymum? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hyponymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hyponymum, odpověď na dotaz co je to Hyponymum?. Víte např. kdo to je Bašár al-Asad? Znáte a víte kdo je Sára Korbelová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.