Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hyponymum. Co znamená odborný pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Co je to Hyponymum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hyponymum?

Hyponymum je jazykovědný pojem původem z řečtiny a označuje slovo konkrétnějšího významu než jiné slovo. Jedná se o podstatné jméno rodu středního. Odborně se nazývá také slovo významově podřazené neboli podpojem. Je významově užší než jiné podobné slovo (například vlastnost – obětavost).
Opakem hyponyma je hyperonymum. Není pouze lingvistický pojem, uplatňuje se i v katalogizaci a systematizaci a také v teorii množin.


Co je to Hyponymum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hyponymum. Co znamená odborný pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hyponymum? s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Hyponymum je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: heslo, co je to Hyponymum?, wiki, terminologie, termín, Český jazyk, význam pojmu, slovo, definice pojmu, popis, vysvětlení, synonymum, význam, slovník, odborný výraz, lexikon, informace, názvosloví


Pojem Hyponymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hyponymum? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hyperonymum je nadřazený pojem. Hyperonymum je nadřazený lexém pro celou třídu hyponym.
Ke slovu jablko jsou hyperonymy například slova ovoce, předmět nebo potravina.
Ke slovu láska mohou být hyperonymy slova cit nebo vztah, tedy ke každému z významů nebo významových odstínů slova může být jiné hyperonymum (jiná hyperonyma).
Opakem hyperonyma je hyponymum.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Hyponymum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Hyponymum ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Hyponymum ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Hyponymum ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Hyponymum ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hyponymum ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hyponymum například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte co znamená slovo Hyponymum? resp. jaký je přesný význam slova Hyponymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hyponymum, odpověď na dotaz co je to Hyponymum?. Víte např. kdo to je Christoph Waltz? Znáte a víte kdo je Miroslav Pelta? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.