Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Co je to Hyponymum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hyponymum?

Hyponymum je jazykovědný pojem původem z řečtiny a označuje slovo konkrétnějšího významu než jiné slovo. Jedná se o podstatné jméno rodu středního. Odborně se nazývá také slovo významově podřazené neboli podpojem. Je významově užší než jiné podobné slovo (například vlastnost – obětavost).
Opakem hyponyma je hyperonymum. Není pouze lingvistický pojem, uplatňuje se i v katalogizaci a systematizaci a také v teorii množin.


Co je to Hyponymum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hyponymum? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hyponymum se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co je to Hyponymum?, informace, lexikon, Hyponymum, slovník, definice pojmu, co to je, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, synonymum, vysvětlení, význam slova, pojem, termín, přesný výraz, názvosloví


Pojem Hyponymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Hyponymum v následujících zdrojích

Najít pojem Hyponymum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Hyponymum ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hyponymum ve Wikimedia Commons

Hledat termín Hyponymum ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Hyponymum na Google.cz

Hledat pojem Hyponymum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hyponymum například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Hyponymum? resp. co znamená slovo Hyponymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hyponymum, odpověď na dotaz co je to Hyponymum?. Víte např. kdo to je Jitka Asterová? Znáte a víte kdo je Specialista marketingu? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.