Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Co je Hyponymum? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hyponymum?

Hyponymum je jazykovědný pojem původem z řečtiny a označuje slovo konkrétnějšího významu než jiné slovo. Jedná se o podstatné jméno rodu středního. Odborně se nazývá také slovo významově podřazené neboli podpojem. Je významově užší než jiné podobné slovo (například vlastnost – obětavost).
Opakem hyponyma je hyperonymum. Není pouze lingvistický pojem, uplatňuje se i v katalogizaci a systematizaci a také v teorii množin.


Co je to Hyponymum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hyponymum? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Hyponymum patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, Český jazyk, popis, definice, terminologie, terminus technicus, odborný výraz, Hyponymum, lexikon, Český jazyk, vysvětlení, přesný význam, význam, pojem, heslo, názvosloví, informace, co znamená


Pojem Hyponymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hyponymum?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hyperonymum je nadřazený pojem. Hyperonymum je nadřazený lexém pro celou třídu hyponym.
Ke slovu jablko jsou hyperonymy například slova ovoce, předmět nebo potravina.
Ke slovu láska mohou být hyperonymy slova cit nebo vztah, tedy ke každému z významů nebo významových odstínů slova může být jiné hyperonymum (jiná hyperonyma).
Opakem hyperonyma je hyponymum.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hyponymum ve Wikimedia Commons

Najít slovo Hyponymum ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Hyponymum na Google.cz

Zkusit najít výraz Hyponymum na Google obrázcích

Vyhledat pojem Hyponymum ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Hyponymum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hyponymum například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Hyponymum? resp. co znamená slovo Hyponymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hyponymum, odpověď na dotaz co je to Hyponymum?. Víte např. kdo to je Věra Nerušilová? Znáte a víte kdo je Šárka Fialová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hyponymum v jiné sekci než Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.