Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Co je to Hyponymum? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hyponymum?

Hyponymum je jazykovědný pojem původem z řečtiny a označuje slovo konkrétnějšího významu než jiné slovo. Jedná se o podstatné jméno rodu středního. Odborně se nazývá také slovo významově podřazené neboli podpojem. Je významově užší než jiné podobné slovo (například vlastnost – obětavost).
Opakem hyponyma je hyperonymum. Není pouze lingvistický pojem, uplatňuje se i v katalogizaci a systematizaci a také v teorii množin.


Co je to Hyponymum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hyponymum. Co znamená pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hyponymum patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, wiki, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, terminus technicus, slovo, význam pojmu, termín, přesný význam, terminologie, slovník, přesný výraz, lexikon, co to je, definice pojmu, Český jazyk, odborné názvosloví


Pojem Hyponymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Hyponymum lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hyponymum ve Wikimedia Commons

Najít výraz Hyponymum ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Hyponymum ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Hyponymum na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hyponymum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Hyponymum ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hyponymum například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hyponymum? resp. co přesně znamená slovo Hyponymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hyponymum, odpověď na dotaz co je to Hyponymum?. Víte např. kdo to je Archanděl? Znáte a víte kdo je Specialista marketingu? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.