Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hyponymum. Co znamená odborný pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Co je to Hyponymum? Význam slova

Co znamená termín Hyponymum? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hyponymum je jazykovědný pojem původem z řečtiny a označuje slovo konkrétnějšího významu než jiné slovo. Jedná se o podstatné jméno rodu středního. Odborně se nazývá také slovo významově podřazené neboli podpojem. Je významově užší než jiné podobné slovo (například vlastnost – obětavost).
Opakem hyponyma je hyperonymum. Není pouze lingvistický pojem, uplatňuje se i v katalogizaci a systematizaci a také v teorii množin.


Co je to Hyponymum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hyponymum. Co znamená odborný pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hyponymum doporučujeme sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Hyponymum se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, co to je, význam, názvosloví, vysvětlení, definice pojmu, co je to Hyponymum?, informace, přesný výraz, termín, pojem, heslo, Český jazyk, význam slova, Hyponymum, co znamená, popis, wiki


Pojem Hyponymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Hyponymum?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hyperonymum je nadřazený pojem. Hyperonymum je nadřazený lexém pro celou třídu hyponym.
Ke slovu jablko jsou hyperonymy například slova ovoce, předmět nebo potravina.
Ke slovu láska mohou být hyperonymy slova cit nebo vztah, tedy ke každému z významů nebo významových odstínů slova může být jiné hyperonymum (jiná hyperonyma).
Opakem hyperonyma je hyponymum.

Další zdroje informací

Hledat pojem Hyponymum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Hyponymum na Google.cz

Zkusit najít pojem Hyponymum ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Hyponymum ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Hyponymum ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Hyponymum ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hyponymum například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Hyponymum? resp. co znamená výraz Hyponymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hyponymum, odpověď na dotaz co je to Hyponymum?. Víte např. kdo to je Environmentalista? Znáte a víte kdo je Pedolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.