Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hyponymum. Co znamená odborný pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Co je to Hyponymum? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hyponymum?

Hyponymum je jazykovědný pojem původem z řečtiny a označuje slovo konkrétnějšího významu než jiné slovo. Jedná se o podstatné jméno rodu středního. Odborně se nazývá také slovo významově podřazené neboli podpojem. Je významově užší než jiné podobné slovo (například vlastnost – obětavost).
Opakem hyponyma je hyperonymum. Není pouze lingvistický pojem, uplatňuje se i v katalogizaci a systematizaci a také v teorii množin.


Co je to Hyponymum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hyponymum. Co znamená odborný pojem Hyponymum z kategorie Český jazyk?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Hyponymum sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Hyponymum je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, informace, Český jazyk, lexikon, vysvětlení, terminus technicus, popis, názvosloví, definice, formulace, co znamená, pojem, odborné názvosloví, odborný výraz, Český jazyk, termín, co je to Hyponymum?


Pojem Hyponymum je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hyponymum? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hyperonymum je nadřazený pojem. Hyperonymum je nadřazený lexém pro celou třídu hyponym.
Ke slovu jablko jsou hyperonymy například slova ovoce, předmět nebo potravina.
Ke slovu láska mohou být hyperonymy slova cit nebo vztah, tedy ke každému z významů nebo významových odstínů slova může být jiné hyperonymum (jiná hyperonyma).
Opakem hyperonyma je hyponymum.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Hyponymum ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Hyponymum ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Hyponymum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Hyponymum ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Hyponymum ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Hyponymum ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hyponymum například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hyponymum? resp. jaká je definice slova Hyponymum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hyponymum, odpověď na dotaz co je to Hyponymum?. Víte např. kdo to je Daniel Veselý? Znáte a víte kdo je Zuzana Čaputová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hyponymum v jiné sekci než Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.