Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pirohy. Co znamená odborný pojem Pirohy z kategorie Jídlo?

Co je to Pirohy? Význam slova

Co znamená termín Pirohy? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pirohy je název nekynutých plněných knedlíků. Jsou součástí evropské kuchyně, oblíbené jsou hlavně ve středu a na východě Evropy. Mohou mít různé tvary – trojúhelník, obdélník nebo půlkruh. Jako nádivka se využívá maso, zelí, sýr, ovoce a podobně.
Pirohy bývají často zaměňovány za sladké plněné pečivo, což však jsou ruské pirožky. Existuje více variant i pro těsto. Na Slovensku se připravuje z protlačených vařených brambor, které se promíchají s moukou, vejci a solí. Jako nádivka pro sladké knedlíky se použijí povidla či tvaroh, uvařené pirohy se pak polévají máslem a sypou skořicí s cukrem a strouhankou.


Co je to Pirohy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pirohy. Co znamená odborný pojem Pirohy z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Pirohy je v sekci jídlo

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, popis, přesný význam, vysvětlení, jídlo, definice, co znamená, formulace, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, jídlo, slovo, wiki, pojem, názvosloví, co to je


Pojem Pirohy je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pirohy? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pirohy (polsky Pierogi, slovensky Pirohy) jsou nekynuté knedlíky středoevropského a východoevropského původu. Jsou půlkruhovitého, případně trojúhelníkovitého či obdélníkovitého tvaru a mohou být plněny různou nádivkou, od zelí, masa a sýru až po ovoce. Je třeba je nezaměňovat s pirožky, což je obecný ruský název pro plněné pečivo, např. koláčky či buchty.

Tvarohové pirohy

Tvarohové pirohy na talíři. Autor: Peter Zelizňák, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Tvarohové pirohy na talíři. Autor: Peter Zelizňák, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Pirohy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Pirohy ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Pirohy ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Pirohy na Youtube

Zkusit najít pojem Pirohy ve Wikislovníku

Hledat slovo Pirohy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pirohy například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Pirohy? resp. co přesně znamená slovo Pirohy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pirohy, odpověď na dotaz co je to Pirohy?. Víte např. kdo to je Dmytro Kuleba? Znáte a víte kdo je Patricie Pagáčová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..