Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pirohy. Co znamená pojem Pirohy z kategorie Jídlo?

Co je to Pirohy? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pirohy?

Pirohy je název nekynutých plněných knedlíků. Jsou součástí evropské kuchyně, oblíbené jsou hlavně ve středu a na východě Evropy. Mohou mít různé tvary – trojúhelník, obdélník nebo půlkruh. Jako nádivka se využívá maso, zelí, sýr, ovoce a podobně.
Pirohy bývají často zaměňovány za sladké plněné pečivo, což však jsou ruské pirožky. Existuje více variant i pro těsto. Na Slovensku se připravuje z protlačených vařených brambor, které se promíchají s moukou, vejci a solí. Jako nádivka pro sladké knedlíky se použijí povidla či tvaroh, uvařené pirohy se pak polévají máslem a sypou skořicí s cukrem a strouhankou.


Co je to Pirohy? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pirohy. Co znamená pojem Pirohy z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pirohy? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pirohy se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co znamená, terminologie, co to je, termín, synonymum, slovo, popis, Jídlo, přesný výraz, přesný význam, význam, vysvětlení, Jídlo, pojem, slovník, názvosloví, informace, heslo


Pojem Pirohy je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pirohy? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pirohy (polsky Pierogi, slovensky Pirohy) jsou nekynuté knedlíky středoevropského a východoevropského původu. Jsou půlkruhovitého, případně trojúhelníkovitého či obdélníkovitého tvaru a mohou být plněny různou nádivkou, od zelí, masa a sýru až po ovoce. Je třeba je nezaměňovat s pirožky, což je obecný ruský název pro plněné pečivo, např. koláčky či buchty.

Tvarohové pirohy

Tvarohové pirohy na talíři. Autor: Peter Zelizňák, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Tvarohové pirohy na talíři. Autor: Peter Zelizňák, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Více informací o slovu Pirohy doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Pirohy ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Pirohy ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Pirohy na Google.cz

Hledat videa s názvem Pirohy na Youtube

Zkusit najít pojem Pirohy ve Wikizdrojích

Hledat heslo Pirohy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pirohy například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Pirohy? resp. jaký je význam pojmu Pirohy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pirohy, odpověď na dotaz co je to Pirohy?. Víte např. kdo to je Santusák? Znáte a víte kdo je Luterán? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..