Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pirohy. Co znamená odborný pojem Pirohy z kategorie Jídlo?

Co je Pirohy?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pirohy?

Pirohy je název nekynutých plněných knedlíků. Jsou součástí evropské kuchyně, oblíbené jsou hlavně ve středu a na východě Evropy. Mohou mít různé tvary – trojúhelník, obdélník nebo půlkruh. Jako nádivka se využívá maso, zelí, sýr, ovoce a podobně.
Pirohy bývají často zaměňovány za sladké plněné pečivo, což však jsou ruské pirožky. Existuje více variant i pro těsto. Na Slovensku se připravuje z protlačených vařených brambor, které se promíchají s moukou, vejci a solí. Jako nádivka pro sladké knedlíky se použijí povidla či tvaroh, uvařené pirohy se pak polévají máslem a sypou skořicí s cukrem a strouhankou.


Co je to Pirohy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pirohy. Co znamená odborný pojem Pirohy z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici slova Pirohy můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Pirohy je v kategorii jídlo

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, jídlo, termín, definice, slovo, terminus technicus, definice pojmu, význam slova, přesný význam, synonymum, pojem, význam, wiki, odborný výraz, formulace, vysvětlení, terminologie


Pojem Pirohy je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pirohy? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pirohy (polsky Pierogi, slovensky Pirohy) jsou nekynuté knedlíky středoevropského a východoevropského původu. Jsou půlkruhovitého, případně trojúhelníkovitého či obdélníkovitého tvaru a mohou být plněny různou nádivkou, od zelí, masa a sýru až po ovoce. Je třeba je nezaměňovat s pirožky, což je obecný ruský název pro plněné pečivo, např. koláčky či buchty.

Tvarohové pirohy

Tvarohové pirohy na talíři. Autor: Peter Zelizňák, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Tvarohové pirohy na talíři. Autor: Peter Zelizňák, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Více informací o pojmu Pirohy lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pirohy ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Pirohy ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pirohy ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Pirohy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Pirohy na Google.cz

Najít termín Pirohy ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pirohy například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Pirohy? resp. jaká je definice termínu Pirohy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pirohy, odpověď na dotaz co je to Pirohy?. Víte např. kdo to je Alberto Moravia? Znáte a víte kdo je Svatý Cyril? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Pirohy hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..