Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pirohy. Co znamená odborný pojem Pirohy z kategorie Jídlo?

Co je to Pirohy? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pirohy?

Pirohy je název nekynutých plněných knedlíků. Jsou součástí evropské kuchyně, oblíbené jsou hlavně ve středu a na východě Evropy. Mohou mít různé tvary – trojúhelník, obdélník nebo půlkruh. Jako nádivka se využívá maso, zelí, sýr, ovoce a podobně.
Pirohy bývají často zaměňovány za sladké plněné pečivo, což však jsou ruské pirožky. Existuje více variant i pro těsto. Na Slovensku se připravuje z protlačených vařených brambor, které se promíchají s moukou, vejci a solí. Jako nádivka pro sladké knedlíky se použijí povidla či tvaroh, uvařené pirohy se pak polévají máslem a sypou skořicí s cukrem a strouhankou.


Co je to Pirohy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pirohy. Co znamená odborný pojem Pirohy z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Pirohy patří do sekce jídlo

Klíčová slova: heslo, synonymum, vysvětlení, slovník, přesný význam, názvosloví, popis, informace, formulace, termín, co je to Pirohy?, wiki, terminus technicus, definice pojmu, význam pojmu, definice, přesný výraz, co to je


Pojem Pirohy je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pirohy? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pirohy (polsky Pierogi, slovensky Pirohy) jsou nekynuté knedlíky středoevropského a východoevropského původu. Jsou půlkruhovitého, případně trojúhelníkovitého či obdélníkovitého tvaru a mohou být plněny různou nádivkou, od zelí, masa a sýru až po ovoce. Je třeba je nezaměňovat s pirožky, což je obecný ruský název pro plněné pečivo, např. koláčky či buchty.

Tvarohové pirohy

Tvarohové pirohy na talíři. Autor: Peter Zelizňák, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Tvarohové pirohy na talíři. Autor: Peter Zelizňák, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Pirohy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Pirohy ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Pirohy ve Wikislovníku

Najít heslo Pirohy na Google.cz

Vyhledat slovo Pirohy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pirohy ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pirohy například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte co je to Pirohy? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pirohy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pirohy, odpověď na dotaz co je to Pirohy?. Víte např. kdo to je Simona Stašová? Znáte a víte kdo je Asociál? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..