Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Stipendium. Co znamená pojem Stipendium z kategorie Školství?

Co to je Stipendium? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Stipendium

Stipendium je označení pro peněžitou formu podpory studentů a také mladých vědátorů. Uděluje se po splnění určitých podmínek, kterými mohou být např. sociální či politické důvody nebo velmi úspěšné studijní výsledky a tvůrčí úspěchy.
Cílem stipendia je podpora studentů v těch aktivitách, které souvisejí se studiem. Každá vysoká škola má své stipendijní programy.


Co je to Stipendium? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Stipendium. Co znamená pojem Stipendium z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Stipendium? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Stipendium je v kategorii Školství

Klíčová slova: pojem, co je to Stipendium?, terminus technicus, Školství, termín, vysvětlení, význam slova, definice, odborný výraz, význam pojmu, informace, lexikon, co to je, slovník, popis, heslo, terminologie, definice pojmu


Pojem Stipendium je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stipendium? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stipendium je peněžitá podpora pro studenty a mladé vědce. Je obvykle udělováno na základě politických nebo sociálních kritérií nebo na základě výjimečných studijních nebo tvůrčích výsledků.

Více informací o slovu Stipendium doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Stipendium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Stipendium ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Stipendium ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Stipendium ve Wikizdrojích

Hledat pojem Stipendium na Google.cz

Zkusit najít pojem Stipendium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Stipendium například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Stipendium? resp. jaká je definice slova Stipendium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stipendium, odpověď na dotaz co je to Stipendium?. Víte např. kdo to je Občan? Znáte a víte kdo je Derviš? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Stipendium v jiné sekci než Školství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.