Co je to?
Odborný výraz, definice slova Benigní. Co znamená pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Co je to Benigní? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Benigní?

Benigní znamená v překladu nezhoubný. Tento pojem se užívá především pro označení nemoci, která nepoškozuje organizmus příliš těžce a je ji možné vyléčit. Pokud se jedná o benigní nádor, znamená to, že tento útvar roste omezeně a pomalu a nemá založena dceřiná ložiska, takže se nešíří, nemetastazuje.
Dojde - li však ke změně podmínek, může se zvrhnout a stát se nádorem maligním.


Co je to Benigní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Benigní. Co znamená pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Benigní s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Benigní je v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovník, wiki, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, definice pojmu, význam slova, význam pojmu, formulace, terminus technicus, informace, názvosloví, slovo, význam, vysvětlení, co znamená, synonymum, co to je


Pojem Benigní je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Benigní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Benigní ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Benigní ve Wikislovníku

Hledat heslo Benigní ve Wikipedii

Hledat slovo Benigní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Benigní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Benigní například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Benigní? resp. jaká je definice termínu Benigní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benigní, odpověď na dotaz co je to Benigní?. Víte např. kdo to je Petra Kvitová? Znáte a víte kdo je Amber Heard? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.