Co je to?
Definice výrazu Benigní. Co znamená odborný pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Co to je Benigní? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Benigní

Benigní znamená v překladu nezhoubný. Tento pojem se užívá především pro označení nemoci, která nepoškozuje organizmus příliš těžce a je ji možné vyléčit. Pokud se jedná o benigní nádor, znamená to, že tento útvar roste omezeně a pomalu a nemá založena dceřiná ložiska, takže se nešíří, nemetastazuje.
Dojde - li však ke změně podmínek, může se zvrhnout a stát se nádorem maligním.


Co je to Benigní? Význam slova, termín, Definice výrazu Benigní. Co znamená odborný pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Benigní se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, lexikon, význam, co je to Benigní?, Lékařství, terminus technicus, odborné názvosloví, Benigní, definice, popis, formulace, přesný výraz, co znamená, co to je, slovo, význam slova, Lékařství, termín


Pojem Benigní je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Benigní ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benigní ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Benigní ve Wikipedii

Najít výraz Benigní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Benigní ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Benigní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Benigní například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Benigní? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Benigní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benigní, odpověď na dotaz co je to Benigní?. Víte např. kdo to je Démon? Znáte a víte kdo je Tajemník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.