Co je to?
Odborný výraz, definice slova Benigní. Co znamená pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Co je Benigní?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Benigní?

Benigní znamená v překladu nezhoubný. Tento pojem se užívá především pro označení nemoci, která nepoškozuje organizmus příliš těžce a je ji možné vyléčit. Pokud se jedná o benigní nádor, znamená to, že tento útvar roste omezeně a pomalu a nemá založena dceřiná ložiska, takže se nešíří, nemetastazuje.
Dojde - li však ke změně podmínek, může se zvrhnout a stát se nádorem maligním.


Co je to Benigní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Benigní. Co znamená pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Benigní se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: popis, wiki, Benigní, slovník, definice, synonymum, význam slova, lékařství, lexikon, slovo, formulace, co je to Benigní?, odborné názvosloví, termín, význam pojmu, pojem, význam, co znamená


Pojem Benigní je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Benigní hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat termín Benigní ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benigní ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Benigní ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Benigní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Benigní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Benigní ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Benigní například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Benigní? resp. co znamená slovo Benigní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benigní, odpověď na dotaz co je to Benigní?. Víte např. kdo to je Čekista? Znáte a víte kdo je Naďa Urbánková? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Lékárník v lékárně, benigní, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.