Co je to?
Odborný výraz, definice slova Benigní. Co znamená pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Co je Benigní? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Benigní

Benigní znamená v překladu nezhoubný. Tento pojem se užívá především pro označení nemoci, která nepoškozuje organizmus příliš těžce a je ji možné vyléčit. Pokud se jedná o benigní nádor, znamená to, že tento útvar roste omezeně a pomalu a nemá založena dceřiná ložiska, takže se nešíří, nemetastazuje.
Dojde - li však ke změně podmínek, může se zvrhnout a stát se nádorem maligním.


Co je to Benigní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Benigní. Co znamená pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Benigní doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Benigní se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: formulace, názvosloví, přesný výraz, co znamená, odborné názvosloví, lexikon, heslo, lékařství, lékařství, co je to Benigní?, terminologie, vysvětlení, popis, odborný výraz, termín, wiki, co to je, terminus technicus


Pojem Benigní je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Benigní na Google.cz

Najít heslo Benigní ve Wikipedii

Vyhledat termín Benigní ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Benigní na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benigní ve Wikimedia Commons

Najít pojem Benigní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Benigní například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Benigní? resp. co znamená Benigní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benigní, odpověď na dotaz co je to Benigní?. Víte např. kdo to je Eros Ramazzotti? Znáte a víte kdo je Valérie Zawadská? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Benigní hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.