Co je to?
Definice výrazu Benigní. Co znamená odborný pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Co to je Benigní? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Benigní

Benigní znamená v překladu nezhoubný. Tento pojem se užívá především pro označení nemoci, která nepoškozuje organizmus příliš těžce a je ji možné vyléčit. Pokud se jedná o benigní nádor, znamená to, že tento útvar roste omezeně a pomalu a nemá založena dceřiná ložiska, takže se nešíří, nemetastazuje.
Dojde - li však ke změně podmínek, může se zvrhnout a stát se nádorem maligním.


Co je to Benigní? Význam slova, termín, Definice výrazu Benigní. Co znamená odborný pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Benigní? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Benigní je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, lexikon, přesný význam, co je to Benigní?, odborné názvosloví, informace, pojem, vysvětlení, názvosloví, heslo, definice, popis, Lékařství, slovo, Benigní, co to je, definice pojmu, význam


Pojem Benigní je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benigní ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Benigní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Benigní ve Wikipedii

Hledat slovo Benigní na Google.cz

Hledat videa s názvem Benigní na Youtube

Vyhledat heslo Benigní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Benigní například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Benigní? resp. jaká je definice termínu Benigní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benigní, odpověď na dotaz co je to Benigní?. Víte např. kdo to je Mikuláš Koperník? Znáte a víte kdo je Billie Eilish? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.