Co je to?
Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Co je to Báseň? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Báseň?

Jedním z častých literárních žánrů jsou básně. Jedná se o literární dílo sepsané ve verších a bývá často členěno do strof. Básně bývají kratšího rozsahu. Často básně vyjadřují autorův postoj ke světu a nahlížení na současné i minulé problémy. Básně patří k poezii a ta vládla mezi psaným projevem velice dlouhou dobu, než se začaly více prosazovat jiné žánry psané literatury.


Co je to Báseň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Báseň doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Báseň se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, co to je, lexikon, terminologie, termín, pojem, synonymum, informace, terminus technicus, Báseň, význam, přesný význam, co znamená, formulace, wiki, odborný výraz, popis


Pojem Báseň je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Báseň dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Báseň je literární dílo ve verších, většinou krátkého rozsahu a lyrického ladění. Představuje celek esteticky svébytné výpovědi o světě, sjednocený postojem autora ke skutečnosti a zacílený na společenské působení.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Báseň ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Báseň na Youtube

Vyhledat slovo Báseň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Báseň ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Báseň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Báseň ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Báseň například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Báseň? resp. co znamená Báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báseň, odpověď na dotaz co je to Báseň?. Víte např. kdo to je Poseidón? Znáte a víte kdo je Monetarista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Báseň v jiné sekci než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde