Co je to?
Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Co je to Báseň? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Báseň?

Jedním z častých literárních žánrů jsou básně. Jedná se o literární dílo sepsané ve verších a bývá často členěno do strof. Básně bývají kratšího rozsahu. Často básně vyjadřují autorův postoj ke světu a nahlížení na současné i minulé problémy. Básně patří k poezii a ta vládla mezi psaným projevem velice dlouhou dobu, než se začaly více prosazovat jiné žánry psané literatury.


Co je to Báseň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Báseň s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Báseň se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: definice pojmu, informace, co to je, Literatura, terminologie, pojem, význam, termín, názvosloví, odborné názvosloví, definice, slovník, Literatura, přesný význam, formulace, slovo, Báseň, vysvětlení


Pojem Báseň je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Báseň? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Báseň je literární dílo ve verších, většinou krátkého rozsahu a lyrického ladění. Představuje celek esteticky svébytné výpovědi o světě, sjednocený postojem autora ke skutečnosti a zacílený na společenské působení.

Další možné informační zdroje

Najít pojem Báseň ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Báseň ve Wikimedia Commons

Najít heslo Báseň ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Báseň na Youtube

Zkusit najít výraz Báseň ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Báseň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Báseň například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Báseň? resp. co přesně znamená slovo Báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báseň, odpověď na dotaz co je to Báseň?. Víte např. kdo to je Višnu? Znáte a víte kdo je Angiolog? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde