Co je to?
Definice výrazu, termínu Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Co je to Báseň? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Báseň?

Jedním z častých literárních žánrů jsou básně. Jedná se o literární dílo sepsané ve verších a bývá často členěno do strof. Básně bývají kratšího rozsahu. Často básně vyjadřují autorův postoj ke světu a nahlížení na současné i minulé problémy. Básně patří k poezii a ta vládla mezi psaným projevem velice dlouhou dobu, než se začaly více prosazovat jiné žánry psané literatury.


Co je to Báseň? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Báseň patří do sekce literatura

Klíčová slova: literatura, přesný výraz, co je to Báseň?, informace, termín, literatura, vysvětlení, heslo, co to je, slovo, terminus technicus, synonymum, přesný význam, lexikon, popis, význam slova, slovník, co znamená


Pojem Báseň je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Báseň dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Báseň je literární dílo ve verších, většinou krátkého rozsahu a lyrického ladění. Představuje celek esteticky svébytné výpovědi o světě, sjednocený postojem autora ke skutečnosti a zacílený na společenské působení.

Jiné informační zdroje o pojmu Báseň

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Báseň ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Báseň na Google.cz

Vyhledat slovo Báseň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Báseň ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Báseň ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Báseň ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Báseň například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Báseň? resp. co znamená slovo Báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báseň, odpověď na dotaz co je to Báseň?. Víte např. kdo to je Dana Zátopková? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde