Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Báseň. Co znamená pojem Báseň z kategorie Literatura?

Co je Báseň? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Báseň?

Jedním z častých literárních žánrů jsou básně. Jedná se o literární dílo sepsané ve verších a bývá často členěno do strof. Básně bývají kratšího rozsahu. Často básně vyjadřují autorův postoj ke světu a nahlížení na současné i minulé problémy. Básně patří k poezii a ta vládla mezi psaným projevem velice dlouhou dobu, než se začaly více prosazovat jiné žánry psané literatury.


Co je to Báseň? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Báseň. Co znamená pojem Báseň z kategorie Literatura?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Báseň s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Báseň se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, terminus technicus, formulace, význam pojmu, odborný výraz, lexikon, co to je, popis, termín, synonymum, slovo, přesný význam, přesný výraz, názvosloví, slovník, informace, heslo


Pojem Báseň je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Báseň? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Báseň je literární dílo ve verších, většinou krátkého rozsahu a lyrického ladění. Představuje celek esteticky svébytné výpovědi o světě, sjednocený postojem autora ke skutečnosti a zacílený na společenské působení.

Hledejte pojem Báseň v následujících vyhledávačích

Najít výraz Báseň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Báseň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Báseň ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Báseň na Youtube

Hledat heslo Báseň ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Báseň ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Báseň například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Báseň? resp. co znamená výraz Báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báseň, odpověď na dotaz co je to Báseň?. Víte např. kdo to je Lucifer? Znáte a víte kdo je Soumař? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde