Co je to?
Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Co je to Báseň? Význam slova

Co znamená termín Báseň? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jedním z častých literárních žánrů jsou básně. Jedná se o literární dílo sepsané ve verších a bývá často členěno do strof. Básně bývají kratšího rozsahu. Často básně vyjadřují autorův postoj ke světu a nahlížení na současné i minulé problémy. Básně patří k poezii a ta vládla mezi psaným projevem velice dlouhou dobu, než se začaly více prosazovat jiné žánry psané literatury.


Co je to Báseň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Báseň doporučujeme sdílet s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Báseň se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: terminus technicus, vysvětlení, termín, synonymum, informace, formulace, literatura, co je to Báseň?, odborné názvosloví, význam slova, literatura, význam pojmu, wiki, názvosloví, co znamená, co to je, význam, odborný výraz


Pojem Báseň je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Báseň? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Báseň je literární dílo ve verších, většinou krátkého rozsahu a lyrického ladění. Představuje celek esteticky svébytné výpovědi o světě, sjednocený postojem autora ke skutečnosti a zacílený na společenské působení.

Další zdroje informací

Hledat slovo Báseň ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Báseň na Google.cz

Najít slovo Báseň ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Báseň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Báseň ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Báseň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Báseň například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Báseň? resp. co se přesně ukrývá za slovem Báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báseň, odpověď na dotaz co je to Báseň?. Víte např. kdo to je Pavel Fischer? Znáte a víte kdo je Konduktér? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Báseň hledat i v jiných kategoriích (než literatura) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde