Co je to?
Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Co je to Báseň? Význam slova

Co znamená termín Báseň? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jedním z častých literárních žánrů jsou básně. Jedná se o literární dílo sepsané ve verších a bývá často členěno do strof. Básně bývají kratšího rozsahu. Často básně vyjadřují autorův postoj ke světu a nahlížení na současné i minulé problémy. Básně patří k poezii a ta vládla mezi psaným projevem velice dlouhou dobu, než se začaly více prosazovat jiné žánry psané literatury.


Co je to Báseň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Báseň. Co znamená odborný pojem Báseň z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Báseň) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Báseň patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: definice, slovo, význam slova, terminologie, pojem, informace, wiki, co znamená, formulace, termín, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, význam, odborné názvosloví, Báseň, lexikon, přesný význam


Pojem Báseň je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Báseň můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Báseň je literární dílo ve verších, většinou krátkého rozsahu a lyrického ladění. Představuje celek esteticky svébytné výpovědi o světě, sjednocený postojem autora ke skutečnosti a zacílený na společenské působení.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Báseň ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Báseň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Báseň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Báseň ve Wikizdrojích

Najít termín Báseň ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Báseň na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Báseň například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Báseň? resp. co znamená slovo Báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báseň, odpověď na dotaz co je to Báseň?. Víte např. kdo to je Popelka? Znáte a víte kdo je Konduktér? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde