Co je to?
Definice výrazu Demise. Co znamená odborný pojem Demise z kategorie Politika?

Co je Demise? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Demise?

Demise je označení pro odstoupení nějaké osoby nebo skupiny z výkonu úřadu nebo funkce ještě před skončením období, na které byla tato osoba nebo skupina zvolena. Označení demise se využívá především v politice u vládních činitelů.
V ČR upravuje demisi Ústava, která stanoví postup při jejím podání. Povinnost přijmout demisi není zcela přesně uzákoněna, řešena je pouze demise celé vlády.


Co je to Demise? Význam slova, termín, Definice výrazu Demise. Co znamená odborný pojem Demise z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Demise? s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Demise je v sekci politika

Klíčová slova: co to je, politika, co je to Demise?, synonymum, přesný význam, Demise, definice, heslo, význam slova, význam pojmu, termín, definice pojmu, vysvětlení, slovo, politika, význam, informace, pojem


Pojem Demise je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Demise dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demise (z latiny: dimissio = opuštění) označuje odstoupení konkrétní osoby nebo skupiny osob z výkonu funkce či úřadu před koncem funkčního období. Pojem demise je obvykle používán v politické sféře, nejčastěji u členů vlády. U hlav států se mluví o abdikaci.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Demise ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Demise na Google obrázcích

Vyhledat pojem Demise ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Demise ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Demise ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Demise na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Demise například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Demise? resp. co to je Demise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demise, odpověď na dotaz co je to Demise?. Víte např. kdo to je Kovotepec? Znáte a víte kdo je Grafoman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.