Co je to?
Definice výrazu Demise. Co znamená odborný pojem Demise z kategorie Politika?

Co to je Demise? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Demise

Demise je označení pro odstoupení nějaké osoby nebo skupiny z výkonu úřadu nebo funkce ještě před skončením období, na které byla tato osoba nebo skupina zvolena. Označení demise se využívá především v politice u vládních činitelů.
V ČR upravuje demisi Ústava, která stanoví postup při jejím podání. Povinnost přijmout demisi není zcela přesně uzákoněna, řešena je pouze demise celé vlády.


Co je to Demise? Význam slova, termín, Definice výrazu Demise. Co znamená odborný pojem Demise z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Demise se nachází v sekci politika

Klíčová slova: pojem, co to je, názvosloví, slovník, vysvětlení, popis, lexikon, co znamená, Demise, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, význam, synonymum, definice, wiki, terminus technicus


Pojem Demise je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Demise? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Demise (z latiny: dimissio = opuštění) označuje odstoupení konkrétní osoby nebo skupiny osob z výkonu funkce či úřadu před koncem funkčního období. Pojem demise je obvykle používán v politické sféře, nejčastěji u členů vlády. U hlav států se mluví o abdikaci.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Demise na Youtube

Zkusit najít slovo Demise ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Demise ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Demise ve Wikizdrojích

Najít pojem Demise ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demise ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Demise například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Demise? resp. jaká je definice termínu Demise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demise, odpověď na dotaz co je to Demise?. Víte např. kdo to je Pokémon? Znáte a víte kdo je Patrik Tkáč? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Demise i v jiné sekci než je kategorie politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.