Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demise. Co znamená pojem Demise z kategorie Politika?

Co je to Demise? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Demise?

Demise je označení pro odstoupení nějaké osoby nebo skupiny z výkonu úřadu nebo funkce ještě před skončením období, na které byla tato osoba nebo skupina zvolena. Označení demise se využívá především v politice u vládních činitelů.
V ČR upravuje demisi Ústava, která stanoví postup při jejím podání. Povinnost přijmout demisi není zcela přesně uzákoněna, řešena je pouze demise celé vlády.


Co je to Demise? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demise. Co znamená pojem Demise z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Demise s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Demise se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: co to je, slovo, názvosloví, význam, význam pojmu, co je to Demise?, Demise, definice, formulace, lexikon, Politika, Politika, wiki, slovník, popis, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Demise je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Demise?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demise (z latiny: dimissio = opuštění) označuje odstoupení konkrétní osoby nebo skupiny osob z výkonu funkce či úřadu před koncem funkčního období. Pojem demise je obvykle používán v politické sféře, nejčastěji u členů vlády. U hlav států se mluví o abdikaci.

Zkuste zjistit více informací o slovu Demise v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Demise ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Demise na Google.cz

Hledat slovo Demise ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Demise ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demise ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demise ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Demise například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Demise? resp. co to je Demise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demise, odpověď na dotaz co je to Demise?. Víte např. kdo to je Tom Cruise? Znáte a víte kdo je Lama? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.