Co je to?
Výraz, termín, definice slova Demise. Co znamená odborný pojem Demise z kategorie Politika?

Co je to Demise? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Demise

Demise je označení pro odstoupení nějaké osoby nebo skupiny z výkonu úřadu nebo funkce ještě před skončením období, na které byla tato osoba nebo skupina zvolena. Označení demise se využívá především v politice u vládních činitelů.
V ČR upravuje demisi Ústava, která stanoví postup při jejím podání. Povinnost přijmout demisi není zcela přesně uzákoněna, řešena je pouze demise celé vlády.


Co je to Demise? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Demise. Co znamená odborný pojem Demise z kategorie Politika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Demise můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Demise je v sekci politika

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, popis, definice, co to je, lexikon, slovník, politika, definice pojmu, význam slova, termín, slovo, Demise, názvosloví, wiki, terminologie, heslo, informace


Pojem Demise je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Demise? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Demise (z latiny: dimissio = opuštění) označuje odstoupení konkrétní osoby nebo skupiny osob z výkonu funkce či úřadu před koncem funkčního období. Pojem demise je obvykle používán v politické sféře, nejčastěji u členů vlády. U hlav států se mluví o abdikaci.

Více informací o pojmu Demise lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Demise ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demise ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Demise na Google.cz

Zkusit najít výraz Demise ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Demise ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Demise na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Demise například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Demise? resp. co znamená výraz Demise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demise, odpověď na dotaz co je to Demise?. Víte např. kdo to je Michal Horáček? Znáte a víte kdo je Michael Frolík? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Demise hledat i v jiných kategoriích (než politika) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.