Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demise. Co znamená pojem Demise z kategorie Politika?

Co je to Demise? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Demise

Demise je označení pro odstoupení nějaké osoby nebo skupiny z výkonu úřadu nebo funkce ještě před skončením období, na které byla tato osoba nebo skupina zvolena. Označení demise se využívá především v politice u vládních činitelů.
V ČR upravuje demisi Ústava, která stanoví postup při jejím podání. Povinnost přijmout demisi není zcela přesně uzákoněna, řešena je pouze demise celé vlády.


Co je to Demise? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demise. Co znamená pojem Demise z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Demise? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Demise je v kategorii Politika

Klíčová slova: popis, Politika, definice, termín, přesný výraz, co to je, terminus technicus, slovo, význam slova, vysvětlení, co je to Demise?, Demise, Politika, heslo, pojem, terminologie, formulace, přesný význam


Pojem Demise je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Demise?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Demise (z latiny: dimissio = opuštění) označuje odstoupení konkrétní osoby nebo skupiny osob z výkonu funkce či úřadu před koncem funkčního období. Pojem demise je obvykle používán v politické sféře, nejčastěji u členů vlády. U hlav států se mluví o abdikaci.

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Demise ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Demise ve Wikislovníku

Hledat termín Demise na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demise ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Demise ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Demise na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Demise například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Demise? resp. co znamená slovo Demise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demise, odpověď na dotaz co je to Demise?. Víte např. kdo to je Josif Stalin? Znáte a víte kdo je Alfred Nobel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.