Co je to?
Výraz, termín, definice slova Facelift. Co znamená odborný pojem Facelift z kategorie Technika?

Co je to Facelift? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Facelift?

1. Facelift či facelifting (doslova "zvednutí obličeje") je pojem přejatý z angličtiny a označuje jeden z nejběžnějších typů plastické operace. Účelem faceliftu je odstranění vrásek v obličeji pomocí vypnutí kůže. Facelifting probíhá tak, že plastický chirurg odřízne přebytečnou kůži a zbytek opět přišije. Přebytečná kůže se odstraňuje tak, aby jizvy nebyly vidět - jsou buď vedeny v linii vlasů nebo uší. Facelifting zpopularizovaly především různé celebrity pronásledované strachem ze stárnutí. Facelifting s sebou nese riziko jako jakákoliv jiná operace; méně drastickou metodou,jak odstranit vrásky je botox, jehož nevýhodou může být částečná ztráta mimiky a poněkud strnulý výraz obličeje.
2. V automobilovém průmyslu je facelift v přeneseném smyslu vylepšením designu vyráběného modelu auta za účelem prodloužení jeho životnosti - nejedná se tedy o úplně nový model, ale o vylepšenou verzi toho stávajícího, stále vyráběného modelu.


Co je to Facelift? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Facelift. Co znamená odborný pojem Facelift z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Facelift? se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Facelift je v sekci technika

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Facelift?, odborné názvosloví, názvosloví, synonymum, definice pojmu, pojem, definice, terminus technicus, popis, význam pojmu, lexikon, wiki, přesný význam, co to je, heslo, co znamená, termín


Pojem Facelift je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Facelift dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Facelift znamená ve výrobě automobilů menší „kosmetickou“ změnu vzhledu. Během výroby jednoho typu automobilu může automobilka přikročit ke změně designu. Tato změna může být použita z důvodu sjednocení designu s mladšími modely nebo použití novějších doplňků. Jedná se o prodloužení „života“ modelu, aby byl konkurenceschopný do doby, než přijde nová generace. Technický základ vozu ale přitom zůstává stejný. Změny probíhají jak v interiéru tak v exteriéru. V rámci faceliftu může být upravena i nabídka pohonných jednotek. Někdy dokonce bývá změněno jméno, jako se stalo například při faceliftu Volkswagenu Passat CC, kdy se jméno zkrátilo na Volkswagen CC.

Více informací o pojmu Facelift lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Facelift ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Facelift ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Facelift na Youtube

Hledat výraz Facelift ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Facelift ve Wikizdrojích

Najít pojem Facelift na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Facelift například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Facelift? resp. jaká je definice slova Facelift? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Facelift, odpověď na dotaz co je to Facelift?. Víte např. kdo to je Lucie Bílá? Znáte a víte kdo je Squater? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Facelift hledat i v jiných kategoriích (než technika) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.