Co je to?
Definice odborného termínu, slova Facelift. Co znamená pojem Facelift z kategorie Technika?

Co je to Facelift? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Facelift?

1. Facelift či facelifting (doslova "zvednutí obličeje") je pojem přejatý z angličtiny a označuje jeden z nejběžnějších typů plastické operace. Účelem faceliftu je odstranění vrásek v obličeji pomocí vypnutí kůže. Facelifting probíhá tak, že plastický chirurg odřízne přebytečnou kůži a zbytek opět přišije. Přebytečná kůže se odstraňuje tak, aby jizvy nebyly vidět - jsou buď vedeny v linii vlasů nebo uší. Facelifting zpopularizovaly především různé celebrity pronásledované strachem ze stárnutí. Facelifting s sebou nese riziko jako jakákoliv jiná operace; méně drastickou metodou,jak odstranit vrásky je botox, jehož nevýhodou může být částečná ztráta mimiky a poněkud strnulý výraz obličeje.
2. V automobilovém průmyslu je facelift v přeneseném smyslu vylepšením designu vyráběného modelu auta za účelem prodloužení jeho životnosti - nejedná se tedy o úplně nový model, ale o vylepšenou verzi toho stávajícího, stále vyráběného modelu.


Co je to Facelift? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Facelift. Co znamená pojem Facelift z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Facelift je v sekci Technika

Klíčová slova: lexikon, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, termín, názvosloví, odborný výraz, Technika, formulace, Technika, definice, Facelift, popis, heslo, co je to Facelift?, význam, informace, slovo


Pojem Facelift je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Facelift? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Facelift znamená ve výrobě automobilů menší „kosmetickou“ změnu vzhledu. Během výroby jednoho typu automobilu může automobilka přikročit ke změně designu. Tato změna může být použita z důvodu sjednocení designu s mladšími modely nebo použití novějších doplňků. Jedná se o prodloužení „života“ modelu, aby byl konkurenceschopný do doby, než přijde nová generace. Technický základ vozu ale přitom zůstává stejný. Změny probíhají jak v interiéru tak v exteriéru. V rámci faceliftu může být upravena i nabídka pohonných jednotek. Někdy dokonce bývá změněno jméno, jako se stalo například při faceliftu Volkswagenu Passat CC, kdy se jméno zkrátilo na Volkswagen CC.

Další zdroje informací o slovu Facelift

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Facelift ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Facelift ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Facelift ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Facelift ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Facelift ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Facelift ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Facelift například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Facelift? resp. jaký je přesný význam slova Facelift? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Facelift, odpověď na dotaz co je to Facelift?. Víte např. kdo to je Jiří Stivín? Znáte a víte kdo je Cizinec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Facelift hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.