Co je to?
Definice výrazu Facelift. Co znamená odborný pojem Facelift z kategorie Technika?

Co je Facelift?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Facelift

1. Facelift či facelifting (doslova "zvednutí obličeje") je pojem přejatý z angličtiny a označuje jeden z nejběžnějších typů plastické operace. Účelem faceliftu je odstranění vrásek v obličeji pomocí vypnutí kůže. Facelifting probíhá tak, že plastický chirurg odřízne přebytečnou kůži a zbytek opět přišije. Přebytečná kůže se odstraňuje tak, aby jizvy nebyly vidět - jsou buď vedeny v linii vlasů nebo uší. Facelifting zpopularizovaly především různé celebrity pronásledované strachem ze stárnutí. Facelifting s sebou nese riziko jako jakákoliv jiná operace; méně drastickou metodou,jak odstranit vrásky je botox, jehož nevýhodou může být částečná ztráta mimiky a poněkud strnulý výraz obličeje.
2. V automobilovém průmyslu je facelift v přeneseném smyslu vylepšením designu vyráběného modelu auta za účelem prodloužení jeho životnosti - nejedná se tedy o úplně nový model, ale o vylepšenou verzi toho stávajícího, stále vyráběného modelu.


Co je to Facelift? Význam slova, termín, Definice výrazu Facelift. Co znamená odborný pojem Facelift z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Facelift můžete samozřejmě sdílet s ostatními na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Facelift je v sekci technika

Klíčová slova: význam, lexikon, formulace, přesný výraz, názvosloví, technika, slovo, terminologie, pojem, význam pojmu, co to je, Facelift, přesný význam, synonymum, heslo, wiki, co znamená, slovník


Pojem Facelift je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Facelift?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Facelift znamená ve výrobě automobilů menší „kosmetickou“ změnu vzhledu. Během výroby jednoho typu automobilu může automobilka přikročit ke změně designu. Tato změna může být použita z důvodu sjednocení designu s mladšími modely nebo použití novějších doplňků. Jedná se o prodloužení „života“ modelu, aby byl konkurenceschopný do doby, než přijde nová generace. Technický základ vozu ale přitom zůstává stejný. Změny probíhají jak v interiéru tak v exteriéru. V rámci faceliftu může být upravena i nabídka pohonných jednotek. Někdy dokonce bývá změněno jméno, jako se stalo například při faceliftu Volkswagenu Passat CC, kdy se jméno zkrátilo na Volkswagen CC.

Hledejte pojem Facelift v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Facelift ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Facelift ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Facelift ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Facelift ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Facelift ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Facelift ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Facelift například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaká je definice termínu Facelift? resp. co se přesně ukrývá za slovem Facelift? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Facelift, odpověď na dotaz co je to Facelift?. Víte např. kdo to je Jidáš Iškariotský? Znáte a víte kdo je Josef Lada? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Facelift v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, alternátor, facelift, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.