Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chromofobie. Co znamená odborný pojem Chromofobie z kategorie Lékařství?

Co je to Chromofobie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chromofobie?

Chromofobie je druh psychické poruchy, pro kterou je charakteristický chorobný a bezdůvodný strach z barev nebo určité barvy. Člověk, který chromofobií trpí, ví, že jeho strach se nesmyslný, ale nedokáže ho potlačit vlastní vůlí.
Chromofobie se projevuje jako většina fóbií typickými příznaky, především fyzickými - jedná se o bušení srdce, třes, pocení, ztížené dýchání a další. při léčení se využívá skupinová terapie nebo speciální léky. Slovo chromofobie se používá i v oblasti histologie k označení nebarvitelnosti.


Co je to Chromofobie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chromofobie. Co znamená odborný pojem Chromofobie z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Chromofobie s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chromofobie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, popis, heslo, formulace, pojem, význam slova, význam pojmu, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, termín, co to je, význam, co je to Chromofobie?, Lékařství, slovo, Lékařství, slovník


Pojem Chromofobie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Chromofobie ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Chromofobie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Chromofobie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Chromofobie ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Chromofobie na Youtube

Najít pojem Chromofobie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chromofobie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Chromofobie? resp. co se skrývá pod slovem Chromofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chromofobie, odpověď na dotaz co je to Chromofobie?. Víte např. kdo to je Adele? Znáte a víte kdo je Svatoušek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.