Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chromofobie. Co znamená odborný pojem Chromofobie z kategorie Lékařství?

Co je to Chromofobie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chromofobie?

Chromofobie je druh psychické poruchy, pro kterou je charakteristický chorobný a bezdůvodný strach z barev nebo určité barvy. Člověk, který chromofobií trpí, ví, že jeho strach se nesmyslný, ale nedokáže ho potlačit vlastní vůlí.
Chromofobie se projevuje jako většina fóbií typickými příznaky, především fyzickými - jedná se o bušení srdce, třes, pocení, ztížené dýchání a další. při léčení se využívá skupinová terapie nebo speciální léky. Slovo chromofobie se používá i v oblasti histologie k označení nebarvitelnosti.


Co je to Chromofobie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chromofobie. Co znamená odborný pojem Chromofobie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Chromofobie sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chromofobie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, přesný výraz, význam, wiki, Chromofobie, terminus technicus, co je to Chromofobie?, přesný význam, odborné názvosloví, co to je, význam slova, Lékařství, pojem, termín, lexikon, význam pojmu, terminologie, co znamená


Pojem Chromofobie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat výraz Chromofobie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chromofobie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Chromofobie ve Wikislovníku

Najít slovo Chromofobie ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Chromofobie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Chromofobie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chromofobie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Chromofobie? resp. jaký je přesný význam slova Chromofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chromofobie, odpověď na dotaz co je to Chromofobie?. Víte např. kdo to je Tesař? Znáte a víte kdo je Pipina? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.