Co je to?
Definice výrazu, termínu Dláto. Co znamená odborný pojem Dláto z kategorie Nástroje?

Co je to Dláto? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dláto

Dláto je ruční nástroj, který se používá při opracovávání kamene, dřeva a dalších materiálů. Dláta mohou být použita i pro speciální účely, jako jsou výtvarné činnosti, například linoryty nebo dřevoryty. Každý obor měl svůj vlastní druh dlát – tesaři, truhláři, soustružníci, modeláři a další.
Tento nástroj může mít různé velikosti a také tvary. Existují například dláta rohová, čepovací, řezbářská, soustružnická a mnoho jiných. Dláto je tvořeno ocelovým profilem, na jehož konci se nachází ostří. Profil je ukotven v rukojeti z umělé hmoty nebo ze dřeva. Dřevěné rukojeti by se při úderech mohly rozpadnout, proto jsou opatřeny ještě ocelovým rámečkem.


Co je to Dláto? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dláto. Co znamená odborný pojem Dláto z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Dláto) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dláto patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: formulace, Nástroje, vysvětlení, odborné názvosloví, lexikon, heslo, definice pojmu, terminus technicus, přesný výraz, význam slova, termín, pojem, terminologie, Dláto, slovo, co to je, slovník, co je to Dláto?


Pojem Dláto je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dláto ve Wikimedia Commons

Najít pojem Dláto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Dláto na Google.cz

Zkusit najít výraz Dláto ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Dláto ve Wikipedii

Najít heslo Dláto ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dláto například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dláto? resp. jaká je definice termínu Dláto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dláto, odpověď na dotaz co je to Dláto?. Víte např. kdo to je Julianne Moore? Znáte a víte kdo je David Krejčí? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Dláto hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.