Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Registrační pokladna. Co znamená pojem Registrační pokladna z kategorie Účetnictví?

Co to je Registrační pokladna? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Registrační pokladna

Registrační pokladna je elektronické zařízení, o jehož povinném zavedení pro maloobchodníky a provozovatele restauračních zařízení nebo jiných subjektů provozujících hostinskou činnost se v České republice už nějakou dobu vede debata. Registrační pokladny by měly napomoci ke snížení daňových úniků. Registrační pokladna musí mít tiskárnu a fiskální paměť, kam se zaznamenávají veškeré údaje o prodeji a platbách v hotovosti včetně denních závěrek. Zákazník při každé platbě obdrží doklad.


Co je to Registrační pokladna? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Registrační pokladna. Co znamená pojem Registrační pokladna z kategorie Účetnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Registrační pokladna sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Registrační pokladna patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: Účetnictví, význam slova, Registrační pokladna, slovo, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz, slovník, popis, názvosloví, informace, terminus technicus, vysvětlení, co to je, synonymum, definice pojmu, definice, význam pojmu


Pojem Registrační pokladna je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Registrační pokladna? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Registrační pokladna je elektronické zařízení s fiskální pamětí, zobrazovacím zařízením a tiskárnou. Podle zástupců velkých podniků by měly registrační pokladny zabránit úniku daní a zvýšit tak příjmy státního rozpočtu. Maloobchodníkům a provozovatelům hostinské činnosti na základě živnostenského oprávnění vznikla povinnost mít pokladny s fiskální pamětí 1. ledna 2007. Protože je pořízení registračních pokladen nákladné, je pro živnostníky plánováno zavedení online registrace tržeb od roku 2016. Naopak podle bývalého ministra financí Jiřího Rusnoka je otázkou, zda online registrace tržeb není zbytečně nákladná vzhledem k tomu čeho se chce dosáhnout, protože podle něj jsou registrační pokladny méně zatěžující a méně organizačně i finančně nákladné.

Jiné zdroje informací o pojmu Registrační pokladna

Najít slovo Registrační pokladna ve vyhledávači Qwant

Najít termín Registrační pokladna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Registrační pokladna ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Registrační pokladna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Registrační pokladna na Google.cz

Zkusit najít výraz Registrační pokladna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Registrační pokladna například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Registrační pokladna? resp. co označuje slovo Registrační pokladna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Registrační pokladna, odpověď na dotaz co je to Registrační pokladna?. Víte např. kdo to je Jaromír Jágr? Znáte a víte kdo je Amant? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Registrační pokladna hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?