Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Registrační pokladna. Co znamená pojem Registrační pokladna z kategorie Účetnictví?

Co to je Registrační pokladna? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Registrační pokladna?

Registrační pokladna je elektronické zařízení, o jehož povinném zavedení pro maloobchodníky a provozovatele restauračních zařízení nebo jiných subjektů provozujících hostinskou činnost se v České republice už nějakou dobu vede debata. Registrační pokladny by měly napomoci ke snížení daňových úniků. Registrační pokladna musí mít tiskárnu a fiskální paměť, kam se zaznamenávají veškeré údaje o prodeji a platbách v hotovosti včetně denních závěrek. Zákazník při každé platbě obdrží doklad.


Co je to Registrační pokladna? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Registrační pokladna. Co znamená pojem Registrační pokladna z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Registrační pokladna je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: co to je, wiki, Registrační pokladna, slovo, význam, Účetnictví, informace, odborné názvosloví, popis, heslo, přesný výraz, Účetnictví, lexikon, synonymum, pojem, definice, terminologie, co je to Registrační pokladna?


Pojem Registrační pokladna je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Registrační pokladna dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Registrační pokladna je elektronické zařízení s fiskální pamětí, zobrazovacím zařízením a tiskárnou. Podle zástupců velkých podniků by měly registrační pokladny zabránit úniku daní a zvýšit tak příjmy státního rozpočtu. Maloobchodníkům a provozovatelům hostinské činnosti na základě živnostenského oprávnění vznikla povinnost mít pokladny s fiskální pamětí 1. ledna 2007. Protože je pořízení registračních pokladen nákladné, je pro živnostníky plánováno zavedení online registrace tržeb od roku 2016. Naopak podle bývalého ministra financí Jiřího Rusnoka je otázkou, zda online registrace tržeb není zbytečně nákladná vzhledem k tomu čeho se chce dosáhnout, protože podle něj jsou registrační pokladny méně zatěžující a méně organizačně i finančně nákladné.

Další informace o pojmu Registrační pokladna hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít výraz Registrační pokladna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Registrační pokladna ve Wikizdrojích

Najít výraz Registrační pokladna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Registrační pokladna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Registrační pokladna ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Registrační pokladna ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Registrační pokladna například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Registrační pokladna? resp. jaký je přesný význam slova Registrační pokladna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Registrační pokladna, odpověď na dotaz co je to Registrační pokladna?. Víte např. kdo to je Alžbětko? Znáte a víte kdo je Uvaděč? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Účetnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?