Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Registrační pokladna. Co znamená pojem Registrační pokladna z kategorie Účetnictví?

Co je Registrační pokladna?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Registrační pokladna

Registrační pokladna je elektronické zařízení, o jehož povinném zavedení pro maloobchodníky a provozovatele restauračních zařízení nebo jiných subjektů provozujících hostinskou činnost se v České republice už nějakou dobu vede debata. Registrační pokladny by měly napomoci ke snížení daňových úniků. Registrační pokladna musí mít tiskárnu a fiskální paměť, kam se zaznamenávají veškeré údaje o prodeji a platbách v hotovosti včetně denních závěrek. Zákazník při každé platbě obdrží doklad.


Co je to Registrační pokladna? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Registrační pokladna. Co znamená pojem Registrační pokladna z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Registrační pokladna s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Registrační pokladna se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: co je to Registrační pokladna?, význam, vysvětlení, terminus technicus, Registrační pokladna, definice pojmu, názvosloví, formulace, heslo, odborný výraz, lexikon, definice, přesný význam, odborné názvosloví, význam slova, wiki, synonymum, přesný výraz


Pojem Registrační pokladna je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Registrační pokladna? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Registrační pokladna je elektronické zařízení s fiskální pamětí, zobrazovacím zařízením a tiskárnou. Podle zástupců velkých podniků by měly registrační pokladny zabránit úniku daní a zvýšit tak příjmy státního rozpočtu. Maloobchodníkům a provozovatelům hostinské činnosti na základě živnostenského oprávnění vznikla povinnost mít pokladny s fiskální pamětí 1. ledna 2007. Protože je pořízení registračních pokladen nákladné, je pro živnostníky plánováno zavedení online registrace tržeb od roku 2016. Naopak podle bývalého ministra financí Jiřího Rusnoka je otázkou, zda online registrace tržeb není zbytečně nákladná vzhledem k tomu čeho se chce dosáhnout, protože podle něj jsou registrační pokladny méně zatěžující a méně organizačně i finančně nákladné.

Další možné informační zdroje

Najít termín Registrační pokladna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Registrační pokladna ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Registrační pokladna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Registrační pokladna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Registrační pokladna ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Registrační pokladna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Registrační pokladna například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Registrační pokladna? resp. co znamená Registrační pokladna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Registrační pokladna, odpověď na dotaz co je to Registrační pokladna?. Víte např. kdo to je Pábitel? Znáte a víte kdo je Lampasák? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, faktury na stole, registrační pokladna, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?