Co je to?
Definice výrazu Galaxie. Co znamená odborný pojem Galaxie z kategorie Věda?

Co je Galaxie?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Galaxie?

Hvězdy, mlhoviny, temné hmoty a hvězdokupy se shlukují do útvaru, pro nějž se vžilo pojmenování galaxie. V samotném středu galaxie se ve většině případů nacházejí černé díry. Můžeme rozlišit hned tři základní typy galaxií - spirální, nepravidelné a eliptické. Naše Zeměkoule se nachází v galaxii Mléčná dráha.


Co je to Galaxie? Význam slova, termín, Definice výrazu Galaxie. Co znamená odborný pojem Galaxie z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Galaxie je v sekci věda

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, věda, co znamená, význam, wiki, informace, pojem, Galaxie, co to je, terminologie, odborný výraz, přesný význam, slovo, termín, popis, co je to Galaxie?, terminus technicus


Pojem Galaxie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Galaxie dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Galaxie je gravitačně vázaný systém hvězd, hvězdných zbytků, mezihvězdné hmoty, kosmického prachu a temné hmoty.
Slovo galaxie bylo odvozeno z řeckého názvu naší vlastní galaxie Mléčné dráhy Κύκλος γαλακτικός (Κyklos galaktikos).

Vírová galaxie

Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons
Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Galaxie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Galaxie ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Galaxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Galaxie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Galaxie na Youtube

Zkusit najít pojem Galaxie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Galaxie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Galaxie? resp. co znamená slovo Galaxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galaxie, odpověď na dotaz co je to Galaxie?. Víte např. kdo to je Oldřich Bubeníček? Znáte a víte kdo je Xindl X? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Galaxie i v jiné části webu než je kategorie věda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, vědec biologie, galaxie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.