Co je to?
Výraz, termín, definice slova Galaxie. Co znamená odborný pojem Galaxie z kategorie Věda?

Co je to Galaxie? Význam slova

Co znamená termín Galaxie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hvězdy, mlhoviny, temné hmoty a hvězdokupy se shlukují do útvaru, pro nějž se vžilo pojmenování galaxie. V samotném středu galaxie se ve většině případů nacházejí černé díry. Můžeme rozlišit hned tři základní typy galaxií - spirální, nepravidelné a eliptické. Naše Zeměkoule se nachází v galaxii Mléčná dráha.


Co je to Galaxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Galaxie. Co znamená odborný pojem Galaxie z kategorie Věda?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Galaxie sdílet s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Galaxie patří do sekce věda

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, termín, věda, wiki, informace, názvosloví, definice, popis, slovník, co to je, pojem, terminus technicus, vysvětlení, slovo, přesný výraz, Galaxie, lexikon


Pojem Galaxie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Galaxie můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Galaxie je gravitačně vázaný systém hvězd, hvězdných zbytků, mezihvězdné hmoty, kosmického prachu a temné hmoty.
Slovo galaxie bylo odvozeno z řeckého názvu naší vlastní galaxie Mléčné dráhy Κύκλος γαλακτικός (Κyklos galaktikos).

Vírová galaxie

Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons
Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons


Hledejte pojem Galaxie v následujících vyhledávačích

Najít termín Galaxie ve Wikislovníku

Hledat heslo Galaxie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Galaxie na Youtube

Hledat pojem Galaxie na Google.cz

Zkusit najít slovo Galaxie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Galaxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Galaxie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Galaxie? resp. jaký je přesný význam slova Galaxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galaxie, odpověď na dotaz co je to Galaxie?. Víte např. kdo to je Mluvčí? Znáte a víte kdo je Xindl X? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.