Co je to?
Definice odborného termínu, slova Galaxie. Co znamená pojem Galaxie z kategorie Věda?

Co je to Galaxie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Galaxie

Hvězdy, mlhoviny, temné hmoty a hvězdokupy se shlukují do útvaru, pro nějž se vžilo pojmenování galaxie. V samotném středu galaxie se ve většině případů nacházejí černé díry. Můžeme rozlišit hned tři základní typy galaxií - spirální, nepravidelné a eliptické. Naše Zeměkoule se nachází v galaxii Mléčná dráha.


Co je to Galaxie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Galaxie. Co znamená pojem Galaxie z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Galaxie patří do kategorie Věda

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, význam, informace, lexikon, co znamená, termín, význam pojmu, Věda, definice, Věda, odborný výraz, Galaxie, co je to Galaxie?, formulace, pojem, názvosloví, synonymum


Pojem Galaxie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Galaxie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Galaxie je gravitačně vázaný systém hvězd, hvězdných zbytků, mezihvězdné hmoty, kosmického prachu a temné hmoty.
Slovo galaxie bylo odvozeno z řeckého názvu naší vlastní galaxie Mléčné dráhy Κύκλος γαλακτικός (Κyklos galaktikos).

Vírová galaxie

Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons
Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Galaxie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Galaxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Galaxie na Google.cz

Vyhledat slovo Galaxie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Galaxie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Galaxie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Galaxie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Galaxie? resp. co to je Galaxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galaxie, odpověď na dotaz co je to Galaxie?. Víte např. kdo to je Kominík? Znáte a víte kdo je Xindl X? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Galaxie i v jiných kategoriích (než Věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.