Co je to?
Definice odborného termínu, slova Galaxie. Co znamená pojem Galaxie z kategorie Věda?

Co je to Galaxie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Galaxie

Hvězdy, mlhoviny, temné hmoty a hvězdokupy se shlukují do útvaru, pro nějž se vžilo pojmenování galaxie. V samotném středu galaxie se ve většině případů nacházejí černé díry. Můžeme rozlišit hned tři základní typy galaxií - spirální, nepravidelné a eliptické. Naše Zeměkoule se nachází v galaxii Mléčná dráha.


Co je to Galaxie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Galaxie. Co znamená pojem Galaxie z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Galaxie? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Galaxie patří do sekce Věda

Klíčová slova: co to je, lexikon, popis, odborný výraz, termín, definice, informace, význam slova, Galaxie, odborné názvosloví, wiki, definice pojmu, heslo, Věda, názvosloví, co je to Galaxie?, slovo, vysvětlení


Pojem Galaxie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Galaxie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Galaxie je gravitačně vázaný systém hvězd, hvězdných zbytků, mezihvězdné hmoty, kosmického prachu a temné hmoty.
Slovo galaxie bylo odvozeno z řeckého názvu naší vlastní galaxie Mléčné dráhy Κύκλος γαλακτικός (Κyklos galaktikos).

Vírová galaxie

Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons
Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons


Více informací o pojmu Galaxie lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Galaxie ve Wikizdrojích

Hledat termín Galaxie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Galaxie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Galaxie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Galaxie ve Wikimedia Commons

Najít termín Galaxie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Galaxie například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Galaxie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Galaxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galaxie, odpověď na dotaz co je to Galaxie?. Víte např. kdo to je Colin Firth? Znáte a víte kdo je Xindl X? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.