Co je to?
Definice výrazu Galaxie. Co znamená odborný pojem Galaxie z kategorie Věda?

Co to je Galaxie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Galaxie

Hvězdy, mlhoviny, temné hmoty a hvězdokupy se shlukují do útvaru, pro nějž se vžilo pojmenování galaxie. V samotném středu galaxie se ve většině případů nacházejí černé díry. Můžeme rozlišit hned tři základní typy galaxií - spirální, nepravidelné a eliptické. Naše Zeměkoule se nachází v galaxii Mléčná dráha.


Co je to Galaxie? Význam slova, termín, Definice výrazu Galaxie. Co znamená odborný pojem Galaxie z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Galaxie s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Galaxie patří do kategorie věda

Klíčová slova: lexikon, co to je, odborný výraz, informace, názvosloví, význam, popis, pojem, věda, terminus technicus, význam slova, synonymum, slovník, přesný výraz, co znamená, definice pojmu, termín, odborné názvosloví


Pojem Galaxie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Galaxie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Galaxie je gravitačně vázaný systém hvězd, hvězdných zbytků, mezihvězdné hmoty, kosmického prachu a temné hmoty.
Slovo galaxie bylo odvozeno z řeckého názvu naší vlastní galaxie Mléčné dráhy Κύκλος γαλακτικός (Κyklos galaktikos).

Vírová galaxie

Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons
Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons


Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Galaxie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Galaxie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Galaxie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Galaxie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Galaxie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Galaxie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Galaxie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Galaxie? resp. co to je Galaxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galaxie, odpověď na dotaz co je to Galaxie?. Víte např. kdo to je Tomáš Chrenek? Znáte a víte kdo je Webmaster? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie věda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.