Co je to?
Výraz, termín, definice slova Galaxie. Co znamená odborný pojem Galaxie z kategorie Věda?

Co je to Galaxie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Galaxie?

Hvězdy, mlhoviny, temné hmoty a hvězdokupy se shlukují do útvaru, pro nějž se vžilo pojmenování galaxie. V samotném středu galaxie se ve většině případů nacházejí černé díry. Můžeme rozlišit hned tři základní typy galaxií - spirální, nepravidelné a eliptické. Naše Zeměkoule se nachází v galaxii Mléčná dráha.


Co je to Galaxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Galaxie. Co znamená odborný pojem Galaxie z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Galaxie sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Galaxie je v kategorii věda

Klíčová slova: informace, význam, věda, názvosloví, slovník, odborné názvosloví, pojem, formulace, význam slova, přesný význam, termín, popis, definice pojmu, synonymum, věda, wiki, heslo, odborný výraz


Pojem Galaxie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Galaxie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Galaxie je gravitačně vázaný systém hvězd, hvězdných zbytků, mezihvězdné hmoty, kosmického prachu a temné hmoty.
Slovo galaxie bylo odvozeno z řeckého názvu naší vlastní galaxie Mléčné dráhy Κύκλος γαλακτικός (Κyklos galaktikos).

Vírová galaxie

Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons
Vírová galaxie NGC 5194 neboli Messier 51. Autor: NASA a European Space Agency, licence: Public domain, zdroj: Wikimedia commons


Zkuste zjistit více informací o slovu Galaxie v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Galaxie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Galaxie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Galaxie ve Wikislovníku

Hledat pojem Galaxie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Galaxie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Galaxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Galaxie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Galaxie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Galaxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galaxie, odpověď na dotaz co je to Galaxie?. Víte např. kdo to je Jiří Helekal? Znáte a víte kdo je Xindl X? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.