Co je to?
Definice odborného termínu, slova Úzkost. Co znamená pojem Úzkost z kategorie Psychologie?

Co je to Úzkost? Význam slova

Co znamená termín Úzkost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Úzkost je stav emocí často bez zjevné příčiny. Je tvořena pocity strachu, obav a předtuch. Může být i reakcí na konkrétní situaci. Úzkost bývá krátkodobá nebo dlouhodobá a může mít různou intenzitu. Jedná se o pouhý neklid, který může vystoupat až do stavu paniky.
Tyto pocity někdy doprovázejí i příznaky fyzické. Těmi může být například nevolnost, dýchací obtíže, bušení srdce a bolest na hrudi. Pokud se úzkost vrací nebo se stále opakuje, jedná se o úzkostnou poruchu.


Co je to Úzkost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Úzkost. Co znamená pojem Úzkost z kategorie Psychologie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Úzkost? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Úzkost je v kategorii psychologie

Klíčová slova: co je to Úzkost?, odborný výraz, přesný význam, definice, synonymum, definice pojmu, význam, pojem, odborné názvosloví, psychologie, termín, slovník, význam pojmu, wiki, terminologie, význam slova, informace, slovo


Pojem Úzkost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Úzkost můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úzkost je z lékařského (psychiatrického) pohledu složitá kombinace emocí, zahrnující strach, zlé předtuchy a obavy. Často je doprovázena fyzickými příznaky, jako je bušení srdce, pocit nevolnosti, bolest na hrudi, zkrácené dýchání, chvění rukou. Úzkost je nepříjemný emoční stav, jehož příčinu není možné definovat. Strach je určitou odpovědí na konkrétní nebezpečí. Úzkost může být akutní, trvat krátce, nebo dlouhodobá. Intenzita úzkosti je různá, od lehkého neklidu až po stav paniky.

Pro další informace o termínu Úzkost zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Úzkost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Úzkost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úzkost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Úzkost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Úzkost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úzkost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Úzkost například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Úzkost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Úzkost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úzkost, odpověď na dotaz co je to Úzkost?. Víte např. kdo to je Mašgiach? Znáte a víte kdo je Koudelník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.