Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Úzkost. Co znamená pojem Úzkost z kategorie Psychologie?

Co to je Úzkost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Úzkost

Úzkost je stav emocí často bez zjevné příčiny. Je tvořena pocity strachu, obav a předtuch. Může být i reakcí na konkrétní situaci. Úzkost bývá krátkodobá nebo dlouhodobá a může mít různou intenzitu. Jedná se o pouhý neklid, který může vystoupat až do stavu paniky.
Tyto pocity někdy doprovázejí i příznaky fyzické. Těmi může být například nevolnost, dýchací obtíže, bušení srdce a bolest na hrudi. Pokud se úzkost vrací nebo se stále opakuje, jedná se o úzkostnou poruchu.


Co je to Úzkost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Úzkost. Co znamená pojem Úzkost z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Úzkost? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Úzkost je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, význam, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, Psychologie, přesný význam, lexikon, pojem, odborné názvosloví, definice, terminus technicus, termín, synonymum, vysvětlení, popis, informace


Pojem Úzkost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Úzkost?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úzkost je z lékařského (psychiatrického) pohledu složitá kombinace emocí, zahrnující strach, zlé předtuchy a obavy. Často je doprovázena fyzickými příznaky, jako je bušení srdce, pocit nevolnosti, bolest na hrudi, zkrácené dýchání, chvění rukou. Úzkost je nepříjemný emoční stav, jehož příčinu není možné definovat. Strach je určitou odpovědí na konkrétní nebezpečí. Úzkost může být akutní, trvat krátce, nebo dlouhodobá. Intenzita úzkosti je různá, od lehkého neklidu až po stav paniky.

Pro další informace o termínu Úzkost zkuste tyto odkazy

Najít termín Úzkost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Úzkost ve Wikizdrojích

Hledat slovo Úzkost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Úzkost na Youtube

Vyhledat slovo Úzkost ve Wikislovníku

Hledat pojem Úzkost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Úzkost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Úzkost? resp. co znamená slovo Úzkost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úzkost, odpověď na dotaz co je to Úzkost?. Víte např. kdo to je Karla Šlechtová? Znáte a víte kdo je Šička? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Úzkost hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.