Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Úzkost. Co znamená pojem Úzkost z kategorie Psychologie?

Co to je Úzkost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Úzkost

Úzkost je stav emocí často bez zjevné příčiny. Je tvořena pocity strachu, obav a předtuch. Může být i reakcí na konkrétní situaci. Úzkost bývá krátkodobá nebo dlouhodobá a může mít různou intenzitu. Jedná se o pouhý neklid, který může vystoupat až do stavu paniky.
Tyto pocity někdy doprovázejí i příznaky fyzické. Těmi může být například nevolnost, dýchací obtíže, bušení srdce a bolest na hrudi. Pokud se úzkost vrací nebo se stále opakuje, jedná se o úzkostnou poruchu.


Co je to Úzkost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Úzkost. Co znamená pojem Úzkost z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Úzkost sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Úzkost patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: informace, význam pojmu, Psychologie, slovo, formulace, lexikon, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, Psychologie, co znamená, popis, terminus technicus, co to je, terminologie, Úzkost, význam, odborné názvosloví


Pojem Úzkost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Úzkost? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Úzkost je z lékařského (psychiatrického) pohledu složitá kombinace emocí, zahrnující strach, zlé předtuchy a obavy. Často je doprovázena fyzickými příznaky, jako je bušení srdce, pocit nevolnosti, bolest na hrudi, zkrácené dýchání, chvění rukou. Úzkost je nepříjemný emoční stav, jehož příčinu není možné definovat. Strach je určitou odpovědí na konkrétní nebezpečí. Úzkost může být akutní, trvat krátce, nebo dlouhodobá. Intenzita úzkosti je různá, od lehkého neklidu až po stav paniky.

Pro další informace o termínu Úzkost zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úzkost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úzkost ve Wikimedia Commons

Najít heslo Úzkost ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Úzkost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Úzkost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Úzkost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Úzkost například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Úzkost? resp. co se přesně ukrývá za slovem Úzkost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úzkost, odpověď na dotaz co je to Úzkost?. Víte např. kdo to je Jaromír Soukup? Znáte a víte kdo je Lenka Zlámalová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.