Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Úzkost. Co znamená pojem Úzkost z kategorie Psychologie?

Co to je Úzkost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Úzkost

Úzkost je stav emocí často bez zjevné příčiny. Je tvořena pocity strachu, obav a předtuch. Může být i reakcí na konkrétní situaci. Úzkost bývá krátkodobá nebo dlouhodobá a může mít různou intenzitu. Jedná se o pouhý neklid, který může vystoupat až do stavu paniky.
Tyto pocity někdy doprovázejí i příznaky fyzické. Těmi může být například nevolnost, dýchací obtíže, bušení srdce a bolest na hrudi. Pokud se úzkost vrací nebo se stále opakuje, jedná se o úzkostnou poruchu.


Co je to Úzkost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Úzkost. Co znamená pojem Úzkost z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Úzkost? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Úzkost je v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam, formulace, co znamená, popis, význam slova, informace, co je to Úzkost?, přesný výraz, terminus technicus, heslo, odborné názvosloví, význam pojmu, terminologie, názvosloví, přesný význam, odborný výraz, Psychologie, slovo


Pojem Úzkost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Úzkost?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úzkost je z lékařského (psychiatrického) pohledu složitá kombinace emocí, zahrnující strach, zlé předtuchy a obavy. Často je doprovázena fyzickými příznaky, jako je bušení srdce, pocit nevolnosti, bolest na hrudi, zkrácené dýchání, chvění rukou. Úzkost je nepříjemný emoční stav, jehož příčinu není možné definovat. Strach je určitou odpovědí na konkrétní nebezpečí. Úzkost může být akutní, trvat krátce, nebo dlouhodobá. Intenzita úzkosti je různá, od lehkého neklidu až po stav paniky.

Hledejte pojem Úzkost v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úzkost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Úzkost ve Wikislovníku

Najít výraz Úzkost ve vyhledávači Yandex

Najít termín Úzkost ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Úzkost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Úzkost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Úzkost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Úzkost? resp. co přesně znamená slovo Úzkost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úzkost, odpověď na dotaz co je to Úzkost?. Víte např. kdo to je Hugh Grant? Znáte a víte kdo je Šička? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.