Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vaskulitida. Co znamená odborný pojem Vaskulitida z kategorie Nemoce?

Co je Vaskulitida?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vaskulitida

Vaskulitida je zánět krevních cév. Může být celkový nebo jen místní. Je základním příznakem mnoha revmatických chorob. Zánětlivé buňky způsobují nahromadění buněk v místech, kde jejich výskyt není obvyklý. V postižených místech se mohou nacházet odumřelé tkáně nebo zjizvení cévních stěn. Vznikají krevní sraženiny, cévy se mohou zužovat nebo i uzavírat. Vaskulitida postihuje všechny druhy krevních cév.


Co je to Vaskulitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vaskulitida. Co znamená odborný pojem Vaskulitida z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici pojmu Vaskulitida sdílejte s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Vaskulitida je v kategorii nemoce

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, terminus technicus, synonymum, co to je, popis, co znamená, nemoce, Vaskulitida, přesný význam, informace, lexikon, wiki, pojem, význam, přesný výraz, slovo


Pojem Vaskulitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Vaskulitida v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vaskulitida ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Vaskulitida ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vaskulitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Vaskulitida ve Wikipedii

Najít heslo Vaskulitida ve Wikislovníku

Najít slovo Vaskulitida na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vaskulitida například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teďka už zajisté víte co znamená Vaskulitida? resp. co vlastně znamená slovo Vaskulitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vaskulitida, odpověď na dotaz co je to Vaskulitida?. Víte např. kdo to je Sean Penn? Znáte a víte kdo je Jan Vyčítal? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, operace, vaskulitida, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.