Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vaskulitida. Co znamená pojem Vaskulitida z kategorie Nemoce?

Co to je Vaskulitida? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vaskulitida?

Vaskulitida je zánět krevních cév. Může být celkový nebo jen místní. Je základním příznakem mnoha revmatických chorob. Zánětlivé buňky způsobují nahromadění buněk v místech, kde jejich výskyt není obvyklý. V postižených místech se mohou nacházet odumřelé tkáně nebo zjizvení cévních stěn. Vznikají krevní sraženiny, cévy se mohou zužovat nebo i uzavírat. Vaskulitida postihuje všechny druhy krevních cév.


Co je to Vaskulitida? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vaskulitida. Co znamená pojem Vaskulitida z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vaskulitida s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vaskulitida se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminologie, synonymum, vysvětlení, slovo, co je to Vaskulitida?, formulace, co znamená, informace, terminus technicus, termín, přesný výraz, pojem, heslo, slovník, odborný výraz, názvosloví, wiki, odborné názvosloví


Pojem Vaskulitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Vaskulitida ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vaskulitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Vaskulitida ve Wikislovníku

Hledat výraz Vaskulitida ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Vaskulitida ve Wikipedii

Hledat heslo Vaskulitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vaskulitida například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Vaskulitida? resp. co znamená výraz Vaskulitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vaskulitida, odpověď na dotaz co je to Vaskulitida?. Víte např. kdo to je Astronaut? Znáte a víte kdo je Choronzon? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.