Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vaskulitida. Co znamená pojem Vaskulitida z kategorie Nemoce?

Co to je Vaskulitida? Význam slova

Co znamená termín Vaskulitida? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Vaskulitida je zánět krevních cév. Může být celkový nebo jen místní. Je základním příznakem mnoha revmatických chorob. Zánětlivé buňky způsobují nahromadění buněk v místech, kde jejich výskyt není obvyklý. V postižených místech se mohou nacházet odumřelé tkáně nebo zjizvení cévních stěn. Vznikají krevní sraženiny, cévy se mohou zužovat nebo i uzavírat. Vaskulitida postihuje všechny druhy krevních cév.


Co je to Vaskulitida? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vaskulitida. Co znamená pojem Vaskulitida z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Vaskulitida sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vaskulitida patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, Nemoce, co znamená, přesný výraz, wiki, co to je, vysvětlení, informace, přesný význam, odborné názvosloví, Nemoce, synonymum, heslo, termín, terminologie, co je to Vaskulitida?, slovo


Pojem Vaskulitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Vaskulitida ve vyhledávači Yandex

Najít termín Vaskulitida ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Vaskulitida na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vaskulitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Vaskulitida ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Vaskulitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Vaskulitida například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Vaskulitida? resp. jaký je význam slova Vaskulitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vaskulitida, odpověď na dotaz co je to Vaskulitida?. Víte např. kdo to je Státní pojištěnec? Znáte a víte kdo je Choronzon? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.