Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vaskulitida. Co znamená pojem Vaskulitida z kategorie Nemoce?

Co je to Vaskulitida? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vaskulitida?

Vaskulitida je zánět krevních cév. Může být celkový nebo jen místní. Je základním příznakem mnoha revmatických chorob. Zánětlivé buňky způsobují nahromadění buněk v místech, kde jejich výskyt není obvyklý. V postižených místech se mohou nacházet odumřelé tkáně nebo zjizvení cévních stěn. Vznikají krevní sraženiny, cévy se mohou zužovat nebo i uzavírat. Vaskulitida postihuje všechny druhy krevních cév.


Co je to Vaskulitida? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vaskulitida. Co znamená pojem Vaskulitida z kategorie Nemoce?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Vaskulitida) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Vaskulitida patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: význam, co to je, definice, názvosloví, přesný výraz, formulace, terminus technicus, termín, informace, vysvětlení, synonymum, význam slova, Vaskulitida, slovo, co je to Vaskulitida?, wiki, definice pojmu, pojem


Pojem Vaskulitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Vaskulitida v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vaskulitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Vaskulitida ve Wikislovníku

Hledat výraz Vaskulitida ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Vaskulitida ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Vaskulitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Vaskulitida na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vaskulitida například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Vaskulitida? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vaskulitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vaskulitida, odpověď na dotaz co je to Vaskulitida?. Víte např. kdo to je Steve Jobs? Znáte a víte kdo je Keith Richards? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.