Co je to?
Definice výrazu Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Co to je Fosfor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fosfor?

Fosfor je chemický prvek s označením P. Jedná se o nekov, který je možno nalézt v zemské kůře a který je nezbytný pro stavbu organizmů. V přírodě se vyskytuje pouze jako součást sloučenin ve čtyřech variantách – červený, bílý, fialový a černý. Základem pro výrobu fosforu je minerál apatit, nejvíce se těží v Rusku, Maroku a ve Spojených státech. Dalšími zdroji jsou fosforit, fluoroapatit a další méně významné minerály.
V organizmech se fosfor ukládá v kostech a v zubech, obsahují ho organické molekuly a také lipidy. Rostliny získávají fosfor z vody. Fosfor, především bílý, se využívá ve farmacii, při výrobě jedovatých nástrah, ve zbrojním průmyslu, k výrobě zápalek, v elektrotechnice při výrobě vodičů a k úpravě fyzikálních vlastností slitin.


Co je to Fosfor? Význam slova, termín, Definice výrazu Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Fosfor) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fosfor patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: terminologie, heslo, informace, definice, lexikon, co je to Fosfor?, význam pojmu, Chemie, formulace, vysvětlení, význam, wiki, význam slova, přesný význam, co znamená, slovo, názvosloví, pojem


Pojem Fosfor je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fosfor? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fosfor (chemická značka P, latinsky Phosphorus; navrhovaný český název kostík se neujal) je nekovový chemický prvek, poměrně hojně se vyskytující v zemské kůře, který má zároveň důležitou roli i ve stavbě živých organismů.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fosfor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Fosfor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Fosfor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Fosfor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Fosfor ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Fosfor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fosfor například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Fosfor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fosfor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fosfor, odpověď na dotaz co je to Fosfor?. Víte např. kdo to je Pacholek? Znáte a víte kdo je Tlumočník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Chemie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.