Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Co je to Fosfor? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fosfor

Fosfor je chemický prvek s označením P. Jedná se o nekov, který je možno nalézt v zemské kůře a který je nezbytný pro stavbu organizmů. V přírodě se vyskytuje pouze jako součást sloučenin ve čtyřech variantách – červený, bílý, fialový a černý. Základem pro výrobu fosforu je minerál apatit, nejvíce se těží v Rusku, Maroku a ve Spojených státech. Dalšími zdroji jsou fosforit, fluoroapatit a další méně významné minerály.
V organizmech se fosfor ukládá v kostech a v zubech, obsahují ho organické molekuly a také lipidy. Rostliny získávají fosfor z vody. Fosfor, především bílý, se využívá ve farmacii, při výrobě jedovatých nástrah, ve zbrojním průmyslu, k výrobě zápalek, v elektrotechnice při výrobě vodičů a k úpravě fyzikálních vlastností slitin.


Co je to Fosfor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Fosfor patří do kategorie chemie

Klíčová slova: odborné názvosloví, popis, terminologie, význam slova, terminus technicus, lexikon, pojem, co je to Fosfor?, přesný výraz, informace, wiki, slovník, definice, přesný význam, formulace, termín, význam, chemie


Pojem Fosfor je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fosfor?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fosfor (chemická značka P, latinsky Phosphorus; navrhovaný český název kostík se neujal) je nekovový chemický prvek, poměrně hojně se vyskytující v zemské kůře, který má zároveň důležitou roli i ve stavbě živých organismů.

Další zdroje informací

Najít heslo Fosfor ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Fosfor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fosfor na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fosfor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Fosfor ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Fosfor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fosfor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Fosfor? resp. jaký je význam slova Fosfor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fosfor, odpověď na dotaz co je to Fosfor?. Víte např. kdo to je Ferdinand II? Znáte a víte kdo je Svářeč? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Fosfor hledat i v jiných kategoriích (než chemie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.