Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fosfor. Co znamená pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Co je Fosfor? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fosfor

Fosfor je chemický prvek s označením P. Jedná se o nekov, který je možno nalézt v zemské kůře a který je nezbytný pro stavbu organizmů. V přírodě se vyskytuje pouze jako součást sloučenin ve čtyřech variantách – červený, bílý, fialový a černý. Základem pro výrobu fosforu je minerál apatit, nejvíce se těží v Rusku, Maroku a ve Spojených státech. Dalšími zdroji jsou fosforit, fluoroapatit a další méně významné minerály.
V organizmech se fosfor ukládá v kostech a v zubech, obsahují ho organické molekuly a také lipidy. Rostliny získávají fosfor z vody. Fosfor, především bílý, se využívá ve farmacii, při výrobě jedovatých nástrah, ve zbrojním průmyslu, k výrobě zápalek, v elektrotechnice při výrobě vodičů a k úpravě fyzikálních vlastností slitin.


Co je to Fosfor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fosfor. Co znamená pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fosfor? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Fosfor patří do sekce chemie

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, slovník, termín, formulace, Fosfor, význam, slovo, co znamená, přesný výraz, lexikon, význam pojmu, terminus technicus, informace, co je to Fosfor?, wiki, chemie, popis


Pojem Fosfor je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fosfor? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fosfor (chemická značka P, latinsky Phosphorus; navrhovaný český název kostík se neujal) je nekovový chemický prvek, poměrně hojně se vyskytující v zemské kůře, který má zároveň důležitou roli i ve stavbě živých organismů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Fosfor ve Wikislovníku

Najít výraz Fosfor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fosfor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Fosfor na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fosfor ve Wikimedia Commons

Najít termín Fosfor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fosfor například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fosfor? resp. co se skrývá pod slovem Fosfor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fosfor, odpověď na dotaz co je to Fosfor?. Víte např. kdo to je Alexandr Solženicyn? Znáte a víte kdo je Řidič? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Fosfor i v jiné sekci než v chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.