Co je to?
Definice výrazu Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Co to je Fosfor? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Fosfor?

Fosfor je chemický prvek s označením P. Jedná se o nekov, který je možno nalézt v zemské kůře a který je nezbytný pro stavbu organizmů. V přírodě se vyskytuje pouze jako součást sloučenin ve čtyřech variantách – červený, bílý, fialový a černý. Základem pro výrobu fosforu je minerál apatit, nejvíce se těží v Rusku, Maroku a ve Spojených státech. Dalšími zdroji jsou fosforit, fluoroapatit a další méně významné minerály.
V organizmech se fosfor ukládá v kostech a v zubech, obsahují ho organické molekuly a také lipidy. Rostliny získávají fosfor z vody. Fosfor, především bílý, se využívá ve farmacii, při výrobě jedovatých nástrah, ve zbrojním průmyslu, k výrobě zápalek, v elektrotechnice při výrobě vodičů a k úpravě fyzikálních vlastností slitin.


Co je to Fosfor? Význam slova, termín, Definice výrazu Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Fosfor? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fosfor je v sekci Chemie

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, přesný výraz, význam, názvosloví, informace, terminologie, Chemie, co to je, termín, odborné názvosloví, heslo, co znamená, co je to Fosfor?, Chemie, wiki, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Fosfor je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fosfor? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Fosfor (chemická značka P, latinsky Phosphorus; navrhovaný český název kostík se neujal) je nekovový chemický prvek, poměrně hojně se vyskytující v zemské kůře, který má zároveň důležitou roli i ve stavbě živých organismů.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Fosfor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fosfor na Youtube

Najít výraz Fosfor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fosfor ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Fosfor ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fosfor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fosfor například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fosfor? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fosfor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fosfor, odpověď na dotaz co je to Fosfor?. Víte např. kdo to je Auditor? Znáte a víte kdo je Liam Neeson? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.