Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fosfor. Co znamená pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Co je Fosfor?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fosfor?

Fosfor je chemický prvek s označením P. Jedná se o nekov, který je možno nalézt v zemské kůře a který je nezbytný pro stavbu organizmů. V přírodě se vyskytuje pouze jako součást sloučenin ve čtyřech variantách – červený, bílý, fialový a černý. Základem pro výrobu fosforu je minerál apatit, nejvíce se těží v Rusku, Maroku a ve Spojených státech. Dalšími zdroji jsou fosforit, fluoroapatit a další méně významné minerály.
V organizmech se fosfor ukládá v kostech a v zubech, obsahují ho organické molekuly a také lipidy. Rostliny získávají fosfor z vody. Fosfor, především bílý, se využívá ve farmacii, při výrobě jedovatých nástrah, ve zbrojním průmyslu, k výrobě zápalek, v elektrotechnice při výrobě vodičů a k úpravě fyzikálních vlastností slitin.


Co je to Fosfor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fosfor. Co znamená pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fosfor s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Fosfor se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, terminologie, co je to Fosfor?, wiki, heslo, přesný výraz, chemie, názvosloví, význam pojmu, pojem, synonymum, co znamená, termín, formulace, Fosfor, význam slova, význam


Pojem Fosfor je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Fosfor?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fosfor (chemická značka P, latinsky Phosphorus; navrhovaný český název kostík se neujal) je nekovový chemický prvek, poměrně hojně se vyskytující v zemské kůře, který má zároveň důležitou roli i ve stavbě živých organismů.

Pro další informace o termínu Fosfor zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Fosfor ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Fosfor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Fosfor ve Wikislovníku

Hledat frázi Fosfor ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Fosfor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fosfor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fosfor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je význam slova Fosfor? resp. co se skrývá pod slovem Fosfor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fosfor, odpověď na dotaz co je to Fosfor?. Víte např. kdo to je Adam Vacula? Znáte a víte kdo je Rozpočtář? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Pokuste se najít termín Fosfor i v jiné kategorii než v chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, Muž chemik, fosfor, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.