Co je to?
Definice výrazu Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Co to je Fosfor? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fosfor?

Fosfor je chemický prvek s označením P. Jedná se o nekov, který je možno nalézt v zemské kůře a který je nezbytný pro stavbu organizmů. V přírodě se vyskytuje pouze jako součást sloučenin ve čtyřech variantách – červený, bílý, fialový a černý. Základem pro výrobu fosforu je minerál apatit, nejvíce se těží v Rusku, Maroku a ve Spojených státech. Dalšími zdroji jsou fosforit, fluoroapatit a další méně významné minerály.
V organizmech se fosfor ukládá v kostech a v zubech, obsahují ho organické molekuly a také lipidy. Rostliny získávají fosfor z vody. Fosfor, především bílý, se využívá ve farmacii, při výrobě jedovatých nástrah, ve zbrojním průmyslu, k výrobě zápalek, v elektrotechnice při výrobě vodičů a k úpravě fyzikálních vlastností slitin.


Co je to Fosfor? Význam slova, termín, Definice výrazu Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Fosfor? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fosfor je v kategorii Chemie

Klíčová slova: lexikon, heslo, pojem, synonymum, informace, odborné názvosloví, přesný výraz, názvosloví, odborný výraz, Chemie, definice, slovník, význam, terminus technicus, co je to Fosfor?, slovo, přesný význam, Fosfor


Pojem Fosfor je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fosfor? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fosfor (chemická značka P, latinsky Phosphorus; navrhovaný český název kostík se neujal) je nekovový chemický prvek, poměrně hojně se vyskytující v zemské kůře, který má zároveň důležitou roli i ve stavbě živých organismů.

Další zdroje informací o slovu Fosfor

Vyhledat výraz Fosfor ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Fosfor na Youtube

Vyhledat heslo Fosfor ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Fosfor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Fosfor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Fosfor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fosfor například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Fosfor? resp. co označuje slovo Fosfor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fosfor, odpověď na dotaz co je to Fosfor?. Víte např. kdo to je Číšník? Znáte a víte kdo je Liam Neeson? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Fosfor hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.