Co je to?
Definice výrazu Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Co to je Fosfor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fosfor

Fosfor je chemický prvek s označením P. Jedná se o nekov, který je možno nalézt v zemské kůře a který je nezbytný pro stavbu organizmů. V přírodě se vyskytuje pouze jako součást sloučenin ve čtyřech variantách – červený, bílý, fialový a černý. Základem pro výrobu fosforu je minerál apatit, nejvíce se těží v Rusku, Maroku a ve Spojených státech. Dalšími zdroji jsou fosforit, fluoroapatit a další méně významné minerály.
V organizmech se fosfor ukládá v kostech a v zubech, obsahují ho organické molekuly a také lipidy. Rostliny získávají fosfor z vody. Fosfor, především bílý, se využívá ve farmacii, při výrobě jedovatých nástrah, ve zbrojním průmyslu, k výrobě zápalek, v elektrotechnice při výrobě vodičů a k úpravě fyzikálních vlastností slitin.


Co je to Fosfor? Význam slova, termín, Definice výrazu Fosfor. Co znamená odborný pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fosfor se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fosfor patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: Chemie, Chemie, vysvětlení, definice pojmu, popis, terminus technicus, heslo, terminologie, pojem, termín, slovník, odborné názvosloví, co znamená, přesný výraz, wiki, co je to Fosfor?, význam, význam pojmu


Pojem Fosfor je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fosfor? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fosfor (chemická značka P, latinsky Phosphorus; navrhovaný český název kostík se neujal) je nekovový chemický prvek, poměrně hojně se vyskytující v zemské kůře, který má zároveň důležitou roli i ve stavbě živých organismů.

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Fosfor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Fosfor ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Fosfor na Youtube

Zkusit najít termín Fosfor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fosfor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Fosfor ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fosfor například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fosfor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fosfor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fosfor, odpověď na dotaz co je to Fosfor?. Víte např. kdo to je Pacholek? Znáte a víte kdo je Technolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.