Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fosfor. Co znamená pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Co je to Fosfor? Význam slova

Co znamená termín Fosfor? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fosfor je chemický prvek s označením P. Jedná se o nekov, který je možno nalézt v zemské kůře a který je nezbytný pro stavbu organizmů. V přírodě se vyskytuje pouze jako součást sloučenin ve čtyřech variantách – červený, bílý, fialový a černý. Základem pro výrobu fosforu je minerál apatit, nejvíce se těží v Rusku, Maroku a ve Spojených státech. Dalšími zdroji jsou fosforit, fluoroapatit a další méně významné minerály.
V organizmech se fosfor ukládá v kostech a v zubech, obsahují ho organické molekuly a také lipidy. Rostliny získávají fosfor z vody. Fosfor, především bílý, se využívá ve farmacii, při výrobě jedovatých nástrah, ve zbrojním průmyslu, k výrobě zápalek, v elektrotechnice při výrobě vodičů a k úpravě fyzikálních vlastností slitin.


Co je to Fosfor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fosfor. Co znamená pojem Fosfor z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Fosfor? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Fosfor je v kategorii chemie

Klíčová slova: termín, Fosfor, formulace, co je to Fosfor?, popis, lexikon, heslo, co znamená, definice, přesný význam, význam, odborný výraz, význam slova, slovo, chemie, význam pojmu, terminologie, vysvětlení


Pojem Fosfor je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fosfor? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fosfor (chemická značka P, latinsky Phosphorus; navrhovaný český název kostík se neujal) je nekovový chemický prvek, poměrně hojně se vyskytující v zemské kůře, který má zároveň důležitou roli i ve stavbě živých organismů.

Další informační zdroje o slovu Fosfor

Hledat heslo Fosfor ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Fosfor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fosfor ve Wikimedia Commons

Najít pojem Fosfor na Google.cz

Vyhledat pojem Fosfor ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Fosfor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fosfor například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Fosfor? resp. co vlastně znamená slovo Fosfor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fosfor, odpověď na dotaz co je to Fosfor?. Víte např. kdo to je Zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Obchodní ředitel? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Fosfor i jinde než v sekci než v chemie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.