Co je to?
Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Co je to Byreta? Význam slova

Co znamená termín Byreta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Byreta je skleněná trubice, která se využívá v laboratoři k přesnému odměření kapalin. Byreta je upevněná ve stojanu, tekutina se ní nalévá vrchem a dole je regulační kohout k vypouštění tekutiny. Na stěně trubice je stupnice v mililitrech. Existují i automatické a digitální byrety, ty usnadní práci s dávkováním, avšak na rozdíl od klasických byret je jejich pořizovací cena vyšší.


Co je to Byreta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Byreta sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Byreta patří do sekce Věda

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, Byreta, přesný výraz, vysvětlení, wiki, definice pojmu, pojem, přesný význam, definice, heslo, synonymum, odborný výraz, terminologie, popis, slovo, terminus technicus, význam slova


Pojem Byreta je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Byreta?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Byreta je skleněná trubice využívaná zejména v laboratorní praxi k přesnému odměřování kapalin, např. titračních činidel při titraci. Na první pohled lehce připomíná pipetu, od které se liší zejména přítomností regulačního kohoutu, nutností upevnění a odlišným využitím.

Laboratorní byreta

Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Byreta ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Byreta na Youtube

Najít slovo Byreta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Byreta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Byreta na Google.cz

Zkusit najít pojem Byreta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Byreta například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Byreta? resp. co se skrývá pod slovem Byreta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byreta, odpověď na dotaz co je to Byreta?. Víte např. kdo to je Despota? Znáte a víte kdo je Choť? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Byreta v jiné sekci než Věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.