Co je to?
Definice výrazu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Co je Byreta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Byreta?

Byreta je skleněná trubice, která se využívá v laboratoři k přesnému odměření kapalin. Byreta je upevněná ve stojanu, tekutina se ní nalévá vrchem a dole je regulační kohout k vypouštění tekutiny. Na stěně trubice je stupnice v mililitrech. Existují i automatické a digitální byrety, ty usnadní práci s dávkováním, avšak na rozdíl od klasických byret je jejich pořizovací cena vyšší.


Co je to Byreta? Význam slova, termín, Definice výrazu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Byreta můžete samozřejmě sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Byreta je v sekci věda

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, názvosloví, co je to Byreta?, odborný výraz, věda, termín, synonymum, věda, terminologie, pojem, vysvětlení, popis, definice, význam pojmu, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví


Pojem Byreta je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Byreta? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Byreta je skleněná trubice využívaná zejména v laboratorní praxi k přesnému odměřování kapalin, např. titračních činidel při titraci. Na první pohled lehce připomíná pipetu, od které se liší zejména přítomností regulačního kohoutu, nutností upevnění a odlišným využitím.

Laboratorní byreta

Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Jiné informační zdroje o pojmu Byreta

Hledat slovo Byreta ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Byreta ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Byreta ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Byreta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Byreta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Byreta ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Byreta například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Byreta? resp. co znamená výraz Byreta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byreta, odpověď na dotaz co je to Byreta?. Víte např. kdo to je Bolševik? Znáte a víte kdo je Ponocný? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Byreta i v jiné části webu než je kategorie věda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.