Co je to?
Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Co je to Byreta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Byreta?

Byreta je skleněná trubice, která se využívá v laboratoři k přesnému odměření kapalin. Byreta je upevněná ve stojanu, tekutina se ní nalévá vrchem a dole je regulační kohout k vypouštění tekutiny. Na stěně trubice je stupnice v mililitrech. Existují i automatické a digitální byrety, ty usnadní práci s dávkováním, avšak na rozdíl od klasických byret je jejich pořizovací cena vyšší.


Co je to Byreta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Byreta můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Byreta je v kategorii Věda

Klíčová slova: co znamená, wiki, odborný výraz, popis, termín, názvosloví, slovo, synonymum, vysvětlení, Věda, heslo, přesný výraz, význam, význam slova, definice, lexikon, definice pojmu, přesný význam


Pojem Byreta je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Byreta dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Byreta je skleněná trubice využívaná zejména v laboratorní praxi k přesnému odměřování kapalin, např. titračních činidel při titraci. Na první pohled lehce připomíná pipetu, od které se liší zejména přítomností regulačního kohoutu, nutností upevnění a odlišným využitím.

Laboratorní byreta

Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Byreta na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Byreta ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Byreta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Byreta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Byreta ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Byreta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Byreta například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Byreta? resp. co znamená Byreta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byreta, odpověď na dotaz co je to Byreta?. Víte např. kdo to je Woody Allen? Znáte a víte kdo je Sociolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.