Co je to?
Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Co je to Byreta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Byreta?

Byreta je skleněná trubice, která se využívá v laboratoři k přesnému odměření kapalin. Byreta je upevněná ve stojanu, tekutina se ní nalévá vrchem a dole je regulační kohout k vypouštění tekutiny. Na stěně trubice je stupnice v mililitrech. Existují i automatické a digitální byrety, ty usnadní práci s dávkováním, avšak na rozdíl od klasických byret je jejich pořizovací cena vyšší.


Co je to Byreta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Byreta? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Byreta patří do sekce Věda

Klíčová slova: heslo, popis, wiki, co je to Byreta?, odborné názvosloví, slovo, synonymum, co znamená, termín, názvosloví, definice, lexikon, co to je, definice pojmu, slovník, terminologie, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Byreta je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Byreta?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Byreta je skleněná trubice využívaná zejména v laboratorní praxi k přesnému odměřování kapalin, např. titračních činidel při titraci. Na první pohled lehce připomíná pipetu, od které se liší zejména přítomností regulačního kohoutu, nutností upevnění a odlišným využitím.

Zkuste zjistit více informací o slovu Byreta v následujících zdrojích

Najít termín Byreta ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Byreta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Byreta na Youtube

Vyhledat výraz Byreta ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Byreta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Byreta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Byreta například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Byreta? resp. co přesně znamená slovo Byreta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byreta, odpověď na dotaz co je to Byreta?. Víte např. kdo to je Lenka Zlámalová? Znáte a víte kdo je Kat? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.