Co je to?
Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Co je to Byreta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Byreta?

Byreta je skleněná trubice, která se využívá v laboratoři k přesnému odměření kapalin. Byreta je upevněná ve stojanu, tekutina se ní nalévá vrchem a dole je regulační kohout k vypouštění tekutiny. Na stěně trubice je stupnice v mililitrech. Existují i automatické a digitální byrety, ty usnadní práci s dávkováním, avšak na rozdíl od klasických byret je jejich pořizovací cena vyšší.


Co je to Byreta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Byreta s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Byreta se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: terminologie, slovník, slovo, co znamená, co to je, Věda, význam, formulace, názvosloví, Věda, pojem, význam slova, informace, lexikon, odborné názvosloví, terminus technicus, wiki, přesný výraz


Pojem Byreta je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Byreta?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Byreta je skleněná trubice využívaná zejména v laboratorní praxi k přesnému odměřování kapalin, např. titračních činidel při titraci. Na první pohled lehce připomíná pipetu, od které se liší zejména přítomností regulačního kohoutu, nutností upevnění a odlišným využitím.

Laboratorní byreta

Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Více informací o pojmu Byreta lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Byreta ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Byreta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Byreta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Byreta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Byreta na Youtube

Najít termín Byreta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Byreta například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Byreta? resp. jaký je význam pojmu Byreta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byreta, odpověď na dotaz co je to Byreta?. Víte např. kdo to je Ježíš Kristus? Znáte a víte kdo je Kat? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Byreta i v jiných kategoriích (než Věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.