Co je to?
Definice odborného termínu, slova Byreta. Co znamená pojem Byreta z kategorie Věda?

Co je to Byreta? Význam slova

Co znamená termín Byreta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Byreta je skleněná trubice, která se využívá v laboratoři k přesnému odměření kapalin. Byreta je upevněná ve stojanu, tekutina se ní nalévá vrchem a dole je regulační kohout k vypouštění tekutiny. Na stěně trubice je stupnice v mililitrech. Existují i automatické a digitální byrety, ty usnadní práci s dávkováním, avšak na rozdíl od klasických byret je jejich pořizovací cena vyšší.


Co je to Byreta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Byreta. Co znamená pojem Byreta z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Byreta) můžete sdílet s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Byreta patří do kategorie věda

Klíčová slova: názvosloví, informace, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus, co to je, terminologie, přesný výraz, vysvětlení, věda, heslo, lexikon, Byreta, popis, co znamená, definice, co je to Byreta?, význam pojmu


Pojem Byreta je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Byreta? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Byreta je skleněná trubice využívaná zejména v laboratorní praxi k přesnému odměřování kapalin, např. titračních činidel při titraci. Na první pohled lehce připomíná pipetu, od které se liší zejména přítomností regulačního kohoutu, nutností upevnění a odlišným využitím.

Laboratorní byreta

Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Byreta na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Byreta ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Byreta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Byreta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Byreta ve Wikislovníku

Najít výraz Byreta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Byreta například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Byreta? resp. co znamená Byreta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byreta, odpověď na dotaz co je to Byreta?. Víte např. kdo to je Marta Kubišová? Znáte a víte kdo je Mahdí? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.