Co je to?
Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Co je to Byreta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Byreta

Byreta je skleněná trubice, která se využívá v laboratoři k přesnému odměření kapalin. Byreta je upevněná ve stojanu, tekutina se ní nalévá vrchem a dole je regulační kohout k vypouštění tekutiny. Na stěně trubice je stupnice v mililitrech. Existují i automatické a digitální byrety, ty usnadní práci s dávkováním, avšak na rozdíl od klasických byret je jejich pořizovací cena vyšší.


Co je to Byreta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Byreta můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Byreta je v sekci věda

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, názvosloví, přesný význam, Byreta, heslo, wiki, slovo, věda, co to je, informace, definice, odborný výraz, formulace, přesný výraz, vysvětlení, terminologie, věda


Pojem Byreta je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Byreta píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Byreta je skleněná trubice využívaná zejména v laboratorní praxi k přesnému odměřování kapalin, např. titračních činidel při titraci. Na první pohled lehce připomíná pipetu, od které se liší zejména přítomností regulačního kohoutu, nutností upevnění a odlišným využitím.

Laboratorní byreta

Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Laboratorní byreta. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Byreta ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Byreta ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Byreta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Byreta na Google.cz

Hledat pojem Byreta ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Byreta na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Byreta například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Byreta? resp. co znamená Byreta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byreta, odpověď na dotaz co je to Byreta?. Víte např. kdo to je Helena Štáchová? Znáte a víte kdo je Sociolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.