Co je to?
Definice výrazu, termínu Minela. Co znamená odborný pojem Minela z kategorie Sport?

Co je Minela?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Minela?

Minela je slovo, které se používá od konce 20. století především v komentářích sportovních přenosů. Význam pojmu je minutí, chybná střela, nepodařený zásah, špatná střela. Minela se rychle ujala nejen v rozhlasových a televizních přenosech, ale i na sportovních stránkách novin. Původ pojmenování je pravděpodobně ve slovech minout a střela. Minela nebo minelka bylo dříve označení pro druh dlaždičského kladívka nebo karty ve hře darda. Tyto významy jsou již oba zastaralé a se současným významem slova minela nemají nic společného.
Slovo minela je zatím výhradně záležitostí z oblasti sportu, konkrétně míčových her. Údajně je autorem tohoto slova sportovní komentátor Jaromir Bosák. Minela jako novotvar se velmi rychle ujala. Dá se předpokládat, že se používání postupně rozšíří i do dalších oblastí, občas se již vyskytuje v projevech některých jedinců ve spojení s různými přídavnými jmény především jako výraz pro chybu.


Co je to Minela? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Minela. Co znamená odborný pojem Minela z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Minela? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Minela je v kategorii sport

Klíčová slova: slovo, odborné názvosloví, sport, synonymum, přesný význam, význam, terminus technicus, formulace, vysvětlení, informace, co znamená, přesný výraz, definice, popis, Minela, pojem, terminologie, sport


Pojem Minela je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Minela ve vyhledávači Qwant

Najít termín Minela ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Minela na Google obrázcích

Vyhledat termín Minela ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Minela ve Wikipedii

Hledat slovo Minela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Minela například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co je to Minela? resp. co znamená Minela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minela, odpověď na dotaz co je to Minela?. Víte např. kdo to je Hajzlbába? Znáte a víte kdo je James Watt? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.