Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xanax. Co znamená odborný pojem Xanax z kategorie Lékařství?

Co je to Xanax? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Xanax

Xanax je lék používaný ke snížení úzkosti – tedy obav a napětí, které jsou spojeny s fyzickými projevy těchto stavů. Užívá se i při léčbě panické poruchy nebo různých fóbií. Xanax ulevuje pouze od příznaků nemoci, nutná je ještě psychologická pomoc.
Užívá se v tabletách, bezpečné užívání nesmí být dlouhodobé (maximálně tři čtvrtě roku), protože je návykový. Patří mezi benzodiazepiny. Jeho účinnou látkou je alprazolam. Při vysokém dávkování působí i proti depresím.


Co je to Xanax? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xanax. Co znamená odborný pojem Xanax z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Xanax s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Xanax se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: co je to Xanax?, význam slova, popis, informace, wiki, termín, význam pojmu, terminologie, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, Xanax, synonymum, definice, slovo, slovník, lékařství, co znamená


Pojem Xanax je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Xanax?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Alprazolam (INN, systematický název 8-chlor-6-fenyl-1-methyl-4H-[1,2,4]triazolo[4,3-a][1,4]benzodiazepin), též známý pod obchodními názvy Xanax, Xanor, Alprax, Niravam či Razolam (a například v Česku také Frontin, Helex a Neurol) je vysoce potentní krátkodobě působící léčivo ze třídy benzodiazepinů. Primárně se používá k léčbě mírných až závažných úzkostných poruch (např. sociální fobie) a panické poruchy, též pro podpůrnou léčbu úzkosti spjaté s klinickou depresí. Je k dispozici i v pomalu se uvolňující formě (Xanax XR, též genericky). Alprazolam má anxiolytické, sedativní, hypnotické, antikonvulzivní a myorelaxační vlastnosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Xanax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Xanax ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Xanax ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xanax ve Wikimedia Commons

Najít heslo Xanax ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xanax ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Xanax například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Xanax? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Xanax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanax, odpověď na dotaz co je to Xanax?. Víte např. kdo to je Oľga Baričičová? Znáte a víte kdo je Trader? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Xanax i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.