Co je to?
Definice odborného termínu, slova Xanax. Co znamená pojem Xanax z kategorie Lékařství?

Co je Xanax? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Xanax?

Xanax je lék používaný ke snížení úzkosti – tedy obav a napětí, které jsou spojeny s fyzickými projevy těchto stavů. Užívá se i při léčbě panické poruchy nebo různých fóbií. Xanax ulevuje pouze od příznaků nemoci, nutná je ještě psychologická pomoc.
Užívá se v tabletách, bezpečné užívání nesmí být dlouhodobé (maximálně tři čtvrtě roku), protože je návykový. Patří mezi benzodiazepiny. Jeho účinnou látkou je alprazolam. Při vysokém dávkování působí i proti depresím.


Co je to Xanax? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Xanax. Co znamená pojem Xanax z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Xanax patří do sekce lékařství

Klíčová slova: synonymum, názvosloví, lexikon, odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, co znamená, co je to Xanax?, wiki, termín, význam slova, slovník, význam pojmu, heslo, informace, definice, význam, vysvětlení


Pojem Xanax je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xanax? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alprazolam (INN, systematický název 8-chlor-6-fenyl-1-methyl-4H-[1,2,4]triazolo[4,3-a][1,4]benzodiazepin), též známý pod obchodními názvy Xanax, Xanor, Alprax, Niravam či Razolam (a například v Česku také Frontin, Helex a Neurol) je vysoce potentní krátkodobě působící léčivo ze třídy benzodiazepinů. Primárně se používá k léčbě mírných až závažných úzkostných poruch (např. sociální fobie) a panické poruchy, též pro podpůrnou léčbu úzkosti spjaté s klinickou depresí. Je k dispozici i v pomalu se uvolňující formě (Xanax XR, též genericky). Alprazolam má anxiolytické, sedativní, hypnotické, antikonvulzivní a myorelaxační vlastnosti.

Hledejte pojem Xanax v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Xanax ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xanax ve Wikimedia Commons

Najít slovo Xanax ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Xanax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Xanax na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xanax ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Xanax například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Xanax? resp. co se skrývá pod slovem Xanax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanax, odpověď na dotaz co je to Xanax?. Víte např. kdo to je Avicenna? Znáte a víte kdo je Martin Ditmar? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.