Co je to?
Definice odborného termínu, slova Xanax. Co znamená pojem Xanax z kategorie Lékařství?

Co je to Xanax? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Xanax

Xanax je lék používaný ke snížení úzkosti – tedy obav a napětí, které jsou spojeny s fyzickými projevy těchto stavů. Užívá se i při léčbě panické poruchy nebo různých fóbií. Xanax ulevuje pouze od příznaků nemoci, nutná je ještě psychologická pomoc.
Užívá se v tabletách, bezpečné užívání nesmí být dlouhodobé (maximálně tři čtvrtě roku), protože je návykový. Patří mezi benzodiazepiny. Jeho účinnou látkou je alprazolam. Při vysokém dávkování působí i proti depresím.


Co je to Xanax? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Xanax. Co znamená pojem Xanax z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Xanax s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Xanax se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, odborné názvosloví, co to je, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, popis, názvosloví, Xanax, informace, význam pojmu, vysvětlení, wiki, co je to Xanax?, Lékařství, slovník, definice, synonymum


Pojem Xanax je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Xanax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Xanax ve Wikipedii

Hledat termín Xanax na Google.cz

Zkusit najít pojem Xanax ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xanax ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Xanax ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Xanax například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Xanax? resp. co označuje slovo Xanax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanax, odpověď na dotaz co je to Xanax?. Víte např. kdo to je Martin Dejdar? Znáte a víte kdo je Úvěrový specialista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.