Co je to?
Definice odborného termínu, slova Xanax. Co znamená pojem Xanax z kategorie Lékařství?

Co je to Xanax? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Xanax

Xanax je lék používaný ke snížení úzkosti – tedy obav a napětí, které jsou spojeny s fyzickými projevy těchto stavů. Užívá se i při léčbě panické poruchy nebo různých fóbií. Xanax ulevuje pouze od příznaků nemoci, nutná je ještě psychologická pomoc.
Užívá se v tabletách, bezpečné užívání nesmí být dlouhodobé (maximálně tři čtvrtě roku), protože je návykový. Patří mezi benzodiazepiny. Jeho účinnou látkou je alprazolam. Při vysokém dávkování působí i proti depresím.


Co je to Xanax? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Xanax. Co znamená pojem Xanax z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Xanax můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Xanax je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, Xanax, terminus technicus, co je to Xanax?, Lékařství, význam pojmu, co znamená, termín, význam slova, význam, Lékařství, informace, formulace, odborný výraz, slovo, definice, synonymum, vysvětlení


Pojem Xanax je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Xanax? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Alprazolam (INN, systematický název 8-chlor-6-fenyl-1-methyl-4H-[1,2,4]triazolo[4,3-a][1,4]benzodiazepin), též známý pod obchodními názvy Xanax, Xanor, Alprax, Niravam či Razolam (a například v Česku také Frontin, Helex a Neurol) je vysoce potentní krátkodobě působící léčivo ze třídy benzodiazepinů. Primárně se používá k léčbě mírných až závažných úzkostných poruch (např. sociální fobie) a panické poruchy, též pro podpůrnou léčbu úzkosti spjaté s klinickou depresí. Je k dispozici i v pomalu se uvolňující formě (Xanax XR, též genericky). Alprazolam má anxiolytické, sedativní, hypnotické, antikonvulzivní a myorelaxační vlastnosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Xanax ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Xanax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xanax ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xanax ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Xanax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Xanax na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Xanax například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Xanax? resp. co znamená Xanax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanax, odpověď na dotaz co je to Xanax?. Víte např. kdo to je Mohel? Znáte a víte kdo je DTP operátor? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.