Co je to?
Odborný výraz, definice slova Xanax. Co znamená slovo Xanax z kategorie Lékařství?

Co je Xanax?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Xanax?

Xanax je lék používaný ke snížení úzkosti – tedy obav a napětí, které jsou spojeny s fyzickými projevy těchto stavů. Užívá se i při léčbě panické poruchy nebo různých fóbií. Xanax ulevuje pouze od příznaků nemoci, nutná je ještě psychologická pomoc.
Užívá se v tabletách, bezpečné užívání nesmí být dlouhodobé (maximálně tři čtvrtě roku), protože je návykový. Patří mezi benzodiazepiny. Jeho účinnou látkou je alprazolam. Při vysokém dávkování působí i proti depresím.


Co je to Xanax? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Xanax. Co znamená slovo Xanax z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Xanax) můžete sdílet s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Xanax patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, co znamená, termín, heslo, wiki, odborný výraz, co je to Xanax?, terminus technicus, význam slova, formulace, pojem, přesný výraz, význam, lexikon, definice pojmu, popis, co to je


Pojem Xanax je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xanax? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alprazolam (INN, systematický název 8-chlor-6-fenyl-1-methyl-4H-[1,2,4]triazolo[4,3-a][1,4]benzodiazepin), též známý pod obchodními názvy Xanax, Xanor, Alprax, Niravam či Razolam (a například v Česku také Frontin, Helex a Neurol) je vysoce potentní krátkodobě působící léčivo ze třídy benzodiazepinů. Primárně se používá k léčbě mírných až závažných úzkostných poruch (např. sociální fobie) a panické poruchy, též pro podpůrnou léčbu úzkosti spjaté s klinickou depresí. Je k dispozici i v pomalu se uvolňující formě (Xanax XR, též genericky). Alprazolam má anxiolytické, sedativní, hypnotické, antikonvulzivní a myorelaxační vlastnosti.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Xanax ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Xanax ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Xanax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Xanax ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Xanax ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xanax ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Xanax například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Xanax? resp. co je to Xanax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanax, odpověď na dotaz co je to Xanax?. Víte např. kdo to je Milíč Čapek? Znáte a víte kdo je Diana Mórová? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Xanax i v jiné sekci než v lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.