Co je to?
Definice odborného termínu, slova Xanax. Co znamená pojem Xanax z kategorie Lékařství?

Co je to Xanax? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Xanax

Xanax je lék používaný ke snížení úzkosti – tedy obav a napětí, které jsou spojeny s fyzickými projevy těchto stavů. Užívá se i při léčbě panické poruchy nebo různých fóbií. Xanax ulevuje pouze od příznaků nemoci, nutná je ještě psychologická pomoc.
Užívá se v tabletách, bezpečné užívání nesmí být dlouhodobé (maximálně tři čtvrtě roku), protože je návykový. Patří mezi benzodiazepiny. Jeho účinnou látkou je alprazolam. Při vysokém dávkování působí i proti depresím.


Co je to Xanax? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Xanax. Co znamená pojem Xanax z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Xanax s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Xanax se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, co to je, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, definice, informace, terminologie, Xanax, formulace, co je to Xanax?, lexikon, definice pojmu, wiki, přesný význam, termín


Pojem Xanax je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Xanax můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alprazolam (INN, systematický název 8-chlor-6-fenyl-1-methyl-4H-[1,2,4]triazolo[4,3-a][1,4]benzodiazepin), též známý pod obchodními názvy Xanax, Xanor, Alprax, Niravam či Razolam (a například v Česku také Frontin, Helex a Neurol) je vysoce potentní krátkodobě působící léčivo ze třídy benzodiazepinů. Primárně se používá k léčbě mírných až závažných úzkostných poruch (např. sociální fobie) a panické poruchy, též pro podpůrnou léčbu úzkosti spjaté s klinickou depresí. Je k dispozici i v pomalu se uvolňující formě (Xanax XR, též genericky). Alprazolam má anxiolytické, sedativní, hypnotické, antikonvulzivní a myorelaxační vlastnosti.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xanax ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Xanax ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Xanax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Xanax na Youtube

Hledat výraz Xanax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Xanax ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Xanax například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Xanax? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Xanax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanax, odpověď na dotaz co je to Xanax?. Víte např. kdo to je David Matásek? Znáte a víte kdo je DTP operátor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.