Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šuměnka. Co znamená odborný pojem Šuměnka z kategorie Nápoje?

Co je to Šuměnka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Šuměnka?

Instantní, tedy práškový šumivý nápoj se nazývá šuměnka, velmi často se také hovorově užívá název šumák. Jádro tohoto práškového nápoje tvoří směs hydrogenuhličitanu sodného čili jedlé sody a kyseliny citronové. Ve chvíli, kdy tuto směs rozpustíte ve vodě, docílíte chemické reakce, která způsobí, že nápoj bude perlit. K uvedené směsi se přidával ještě cukr pro lepší sladkou chuť a také potravinářské barvivo pro lepší vzhled. Šuměnka se kdysi balila do sáčků z voskovaného papíru. V případě, že směs zvlhla, už nápoj neperlil a také se dal velmi těžko rozpustit. Nyní se pro balení šumáku používají plastové sáčky. Dříve v sáčku byly zhruba dvě lžičky prášku, které stačily na přípravu půl litru šumivého nápoje a příchutě byly dvě, citron a pomeranč, tedy prášek ve žluté a oranžové barvě. Dnes šuměnku s vylepšenou chutí vyrábí pod názvem Pima společnost Dr. Oetker s řadou příchutí a ve variantě pro diabetiky a také společnost Herbex pod původním názvem Šuměnka a s řadou dalších příchutí, kromě citronu a pomeranče i v příchuti malina, mandarinka a v dia provedení.


Co je to Šuměnka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šuměnka. Co znamená odborný pojem Šuměnka z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Šuměnka doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šuměnka se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, informace, slovo, odborný výraz, význam pojmu, formulace, význam slova, definice, co znamená, co to je, pojem, synonymum, Šuměnka, heslo, terminologie, přesný výraz, terminus technicus, význam


Pojem Šuměnka je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šuměnka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Šuměnka ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Šuměnka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Šuměnka na Google.cz

Hledat slovo Šuměnka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Šuměnka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Šuměnka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šuměnka? resp. co znamená výraz Šuměnka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šuměnka, odpověď na dotaz co je to Šuměnka?. Víte např. kdo to je Lump? Znáte a víte kdo je Klára Issová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.