Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šuměnka. Co znamená odborný pojem Šuměnka z kategorie Nápoje?

Co je to Šuměnka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Šuměnka

Instantní, tedy práškový šumivý nápoj se nazývá šuměnka, velmi často se také hovorově užívá název šumák. Jádro tohoto práškového nápoje tvoří směs hydrogenuhličitanu sodného čili jedlé sody a kyseliny citronové. Ve chvíli, kdy tuto směs rozpustíte ve vodě, docílíte chemické reakce, která způsobí, že nápoj bude perlit. K uvedené směsi se přidával ještě cukr pro lepší sladkou chuť a také potravinářské barvivo pro lepší vzhled. Šuměnka se kdysi balila do sáčků z voskovaného papíru. V případě, že směs zvlhla, už nápoj neperlil a také se dal velmi těžko rozpustit. Nyní se pro balení šumáku používají plastové sáčky. Dříve v sáčku byly zhruba dvě lžičky prášku, které stačily na přípravu půl litru šumivého nápoje a příchutě byly dvě, citron a pomeranč, tedy prášek ve žluté a oranžové barvě. Dnes šuměnku s vylepšenou chutí vyrábí pod názvem Pima společnost Dr. Oetker s řadou příchutí a ve variantě pro diabetiky a také společnost Herbex pod původním názvem Šuměnka a s řadou dalších příchutí, kromě citronu a pomeranče i v příchuti malina, mandarinka a v dia provedení.


Co je to Šuměnka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šuměnka. Co znamená odborný pojem Šuměnka z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Šuměnka? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šuměnka se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, názvosloví, význam slova, popis, termín, pojem, terminus technicus, synonymum, Nápoje, přesný význam, co znamená, Šuměnka, informace, odborný výraz, co je to Šuměnka?, význam pojmu, wiki


Pojem Šuměnka je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Šuměnka ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šuměnka ve Wikimedia Commons

Najít slovo Šuměnka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Šuměnka ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Šuměnka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Šuměnka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Šuměnka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Šuměnka? resp. jaký je význam pojmu Šuměnka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šuměnka, odpověď na dotaz co je to Šuměnka?. Víte např. kdo to je Daniel Hůlka? Znáte a víte kdo je Klára Issová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.