Co je to?
Výraz, termín, definice slova Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Co je Asketický?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Asketický?

Asketický je přídavné jméno, označující souvislost s odříkáním se světským radostem a snahou dalšího rozvoje duchovního života. Činnost, nazývaná asketická, probíhá více způsoby, nejčastějšími je odříkání, vzdání se požitků, umrtvování nebo dokonce ubližování vlastnímu tělu. Souvisí s náboženstvím, zřeknutím se pravidel světa jako takového a vykonání pokání a dosažení ctnosti.
Asketický život je dobrovolný, jeho vyznavač je přesvědčen o správnosti svého konání a považuje ho za vysoce morální.


Co je to Asketický? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Asketický sdílejte s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Asketický je v kategorii náboženství

Klíčová slova: přesný význam, Asketický, synonymum, lexikon, přesný výraz, terminus technicus, názvosloví, wiki, vysvětlení, formulace, význam pojmu, heslo, informace, termín, význam slova, odborný výraz, co to je, náboženství


Pojem Asketický je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Asketický?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Askeze je dobrovolné odpírání si čehosi, zejména rozkoší a požitků pro nastoupenou cestu ctností (zejména), dle určitého morálního kodexu nebo čistě z přesvědčení (nemusí jít nutně o náboženské). Jeden z největších asketů všech dob byl Siddhárta Gautama (známý též jako Buddha)

Asketický mnich

Buddhistický mnich praktikující asketický život. Autor: Kasun Chamara, zdroj: Pixabay
Buddhistický mnich praktikující asketický život. Autor: Kasun Chamara, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat výraz Asketický na Google obrázcích

Vyhledat heslo Asketický ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Asketický ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Asketický ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Asketický ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Asketický ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Asketický například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Asketický? resp. co znamená Asketický? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asketický, odpověď na dotaz co je to Asketický?. Víte např. kdo to je Renata Kalenská? Znáte a víte kdo je Rod Stewart? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kněz, kříž, asketický, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.