Co je to?
Výraz, termín, definice slova Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Co je to Asketický? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Asketický?

Asketický je přídavné jméno, označující souvislost s odříkáním se světským radostem a snahou dalšího rozvoje duchovního života. Činnost, nazývaná asketická, probíhá více způsoby, nejčastějšími je odříkání, vzdání se požitků, umrtvování nebo dokonce ubližování vlastnímu tělu. Souvisí s náboženstvím, zřeknutím se pravidel světa jako takového a vykonání pokání a dosažení ctnosti.
Asketický život je dobrovolný, jeho vyznavač je přesvědčen o správnosti svého konání a považuje ho za vysoce morální.


Co je to Asketický? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Asketický s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Asketický patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: wiki, náboženství, heslo, terminus technicus, co je to Asketický?, význam pojmu, formulace, co znamená, terminologie, termín, definice, pojem, význam slova, popis, vysvětlení, co to je, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Asketický je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Asketický? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Askeze je dobrovolné odpírání si čehosi, zejména rozkoší a požitků pro nastoupenou cestu ctností (zejména), dle určitého morálního kodexu nebo čistě z přesvědčení (nemusí jít nutně o náboženské). Jeden z největších asketů všech dob byl Siddhárta Gautama (známý též jako Buddha)

Asketický mnich

Buddhistický mnich praktikující asketický život. Autor: Kasun Chamara, zdroj: Pixabay
Buddhistický mnich praktikující asketický život. Autor: Kasun Chamara, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asketický ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Asketický ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Asketický ve Wikizdrojích

Najít slovo Asketický ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Asketický na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asketický ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Asketický například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Asketický? resp. co se přesně ukrývá za slovem Asketický? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asketický, odpověď na dotaz co je to Asketický?. Víte např. kdo to je Vlastimil Harapes? Znáte a víte kdo je Béla Bartók? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Asketický hledat i v jiných kategoriích (než náboženství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.