Co je to?
Definice výrazu Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Co to je Asketický? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Asketický

Asketický je přídavné jméno, označující souvislost s odříkáním se světským radostem a snahou dalšího rozvoje duchovního života. Činnost, nazývaná asketická, probíhá více způsoby, nejčastějšími je odříkání, vzdání se požitků, umrtvování nebo dokonce ubližování vlastnímu tělu. Souvisí s náboženstvím, zřeknutím se pravidel světa jako takového a vykonání pokání a dosažení ctnosti.
Asketický život je dobrovolný, jeho vyznavač je přesvědčen o správnosti svého konání a považuje ho za vysoce morální.


Co je to Asketický? Význam slova, termín, Definice výrazu Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Asketický můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Asketický je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co to je, wiki, Náboženství, slovník, co je to Asketický?, význam pojmu, Asketický, lexikon, co znamená, odborný výraz, význam slova, slovo, informace, definice pojmu, termín, přesný výraz, názvosloví, Náboženství


Pojem Asketický je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Asketický?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Askeze je dobrovolné odpírání si čehosi, zejména rozkoší a požitků pro nastoupenou cestu ctností (zejména), dle určitého morálního kodexu nebo čistě z přesvědčení (nemusí jít nutně o náboženské). Jeden z největších asketů všech dob byl Siddhárta Gautama (známý též jako Buddha)

Asketický mnich

Buddhistický mnich praktikující asketický život. Autor: Kasun Chamara, zdroj: Pixabay
Buddhistický mnich praktikující asketický život. Autor: Kasun Chamara, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Asketický

Vyhledat termín Asketický na Google.cz

Zkusit najít termín Asketický ve Wikizdrojích

Najít termín Asketický ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asketický ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Asketický ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Asketický na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Asketický například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Asketický? resp. jaká je definice termínu Asketický? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asketický, odpověď na dotaz co je to Asketický?. Víte např. kdo to je Kejklíř? Znáte a víte kdo je Martin Přikryl? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.