Co je to?
Definice výrazu, termínu Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Co je to Asketický? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Asketický?

Asketický je přídavné jméno, označující souvislost s odříkáním se světským radostem a snahou dalšího rozvoje duchovního života. Činnost, nazývaná asketická, probíhá více způsoby, nejčastějšími je odříkání, vzdání se požitků, umrtvování nebo dokonce ubližování vlastnímu tělu. Souvisí s náboženstvím, zřeknutím se pravidel světa jako takového a vykonání pokání a dosažení ctnosti.
Asketický život je dobrovolný, jeho vyznavač je přesvědčen o správnosti svého konání a považuje ho za vysoce morální.


Co je to Asketický? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Asketický s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Asketický se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: náboženství, náboženství, synonymum, co je to Asketický?, heslo, význam slova, formulace, termín, wiki, názvosloví, přesný výraz, pojem, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, popis, vysvětlení, význam


Pojem Asketický je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Asketický?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Askeze je dobrovolné odpírání si čehosi, zejména rozkoší a požitků pro nastoupenou cestu ctností (zejména), dle určitého morálního kodexu nebo čistě z přesvědčení (nemusí jít nutně o náboženské). Jeden z největších asketů všech dob byl Siddhárta Gautama (známý též jako Buddha)

Asketický mnich

Buddhistický mnich praktikující asketický život. Autor: Kasun Chamara, zdroj: Pixabay
Buddhistický mnich praktikující asketický život. Autor: Kasun Chamara, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Najít termín Asketický ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Asketický na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asketický ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Asketický ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Asketický na Google.cz

Zkusit najít Asketický ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Asketický například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Asketický? resp. jaký je přesný význam slova Asketický? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asketický, odpověď na dotaz co je to Asketický?. Víte např. kdo to je Jan Žižka? Znáte a víte kdo je Ringo Starr? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.