Co je to?
Odborný výraz, definice slova Asketický. Co znamená pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Co je Asketický? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Asketický?

Asketický je přídavné jméno, označující souvislost s odříkáním se světským radostem a snahou dalšího rozvoje duchovního života. Činnost, nazývaná asketická, probíhá více způsoby, nejčastějšími je odříkání, vzdání se požitků, umrtvování nebo dokonce ubližování vlastnímu tělu. Souvisí s náboženstvím, zřeknutím se pravidel světa jako takového a vykonání pokání a dosažení ctnosti.
Asketický život je dobrovolný, jeho vyznavač je přesvědčen o správnosti svého konání a považuje ho za vysoce morální.


Co je to Asketický? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Asketický. Co znamená pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Asketický doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Asketický se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: náboženství, pojem, význam pojmu, názvosloví, heslo, co znamená, terminus technicus, vysvětlení, význam, synonymum, informace, popis, náboženství, přesný význam, slovník, slovo, formulace, lexikon


Pojem Asketický je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Asketický? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Askeze je dobrovolné odpírání si čehosi, zejména rozkoší a požitků pro nastoupenou cestu ctností (zejména), dle určitého morálního kodexu nebo čistě z přesvědčení (nemusí jít nutně o náboženské). Jeden z největších asketů všech dob byl Siddhárta Gautama (známý též jako Buddha)

Asketický mnich

Buddhistický mnich praktikující asketický život. Autor: Kasun Chamara, zdroj: Pixabay
Buddhistický mnich praktikující asketický život. Autor: Kasun Chamara, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat výraz Asketický na Google.cz

Najít heslo Asketický ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Asketický ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Asketický ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Asketický ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asketický ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Asketický například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Asketický? resp. co je to Asketický? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asketický, odpověď na dotaz co je to Asketický?. Víte např. kdo to je Valérie Zawadská? Znáte a víte kdo je Mariah Carey? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.