Co je to?
Definice výrazu Nord Stream. Co znamená odborný pojem Nord Stream z kategorie Politika?

Co je Nord Stream? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nord Stream?

NordStream, jinak také Severní proud, je název soustavy plynovodů, která je vedena po dně Baltského moře, Těmito plynovody proudí zemní plyn z Ruska do Německa. Soustavu tvoří dva plynovody – Nord Stream 1 a Nord Stream 2. Každý z těchto plynovodů má dvě trubky. Nord Stream 1 vede z ruského Vyborgu, který leží poblíž finských hranic., Nord Stream 2 začíná v ruské osadě Usť Luga poblíž Estonska. Plynovody pokračují po mořském dně do městečka Lubmin v Německu. Tyto plynovody byly postaveny pro poskytnutí dodávek zemního plynu s omezením rizik tranzitu při přechodu přes území dalších států.
Spuštění provozu Nord Stream 1 bylo v roce 2011, Nord Stream 2 bylv roce 2022 pozastaven v souvislosti se sankcemi vůči Rusku kvůli napadení Ukrajiny. Plynovod vlastní a provozuje švýcarská firma Nord Stream AG. O projektu se začalo uvažovat již v roce 1997, k realizaci se přistoupilo v roce 2010, zprovozněn byl v roce 2012. Plynovod měří 1224 km a je nejdelším podmořským plynovodem na světě.


Definice výrazu Nord Stream. Co znamená odborný pojem Nord Stream z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Nord Stream? s rodinou a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Nord Stream je v sekci politika

Klíčová slova: přesný výraz, definice, termín, definice pojmu, lexikon, informace, wiki, význam, terminus technicus, názvosloví, popis, co znamená, odborný výraz, slovník, co to je, význam pojmu, přesný význam, význam slova


Pojem Nord Stream je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Nord Stream ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Nord Stream na Youtube

Vyhledat heslo Nord Stream ve Wikislovníku

Najít výraz Nord Stream ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Nord Stream ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Nord Stream ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nord Stream například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Nord Stream? resp. co přesně označuje termín Nord Stream? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nord Stream, odpověď na dotaz co je to Nord Stream?. Víte např. kdo to je Jindřich Zelený? Znáte a víte kdo je Dasha? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Nord Stream i v jiné kategorii než v politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.