Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nord Stream. Co znamená odborný pojem Nord Stream z kategorie Politika?

Co je Nord Stream?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nord Stream

NordStream, jinak také Severní proud, je název soustavy plynovodů, která je vedena po dně Baltského moře, Těmito plynovody proudí zemní plyn z Ruska do Německa. Soustavu tvoří dva plynovody – Nord Stream 1 a Nord Stream 2. Každý z těchto plynovodů má dvě trubky. Nord Stream 1 vede z ruského Vyborgu, který leží poblíž finských hranic., Nord Stream 2 začíná v ruské osadě Usť Luga poblíž Estonska. Plynovody pokračují po mořském dně do městečka Lubmin v Německu. Tyto plynovody byly postaveny pro poskytnutí dodávek zemního plynu s omezením rizik tranzitu při přechodu přes území dalších států.
Spuštění provozu Nord Stream 1 bylo v roce 2011, Nord Stream 2 bylv roce 2022 pozastaven v souvislosti se sankcemi vůči Rusku kvůli napadení Ukrajiny. Plynovod vlastní a provozuje švýcarská firma Nord Stream AG. O projektu se začalo uvažovat již v roce 1997, k realizaci se přistoupilo v roce 2010, zprovozněn byl v roce 2012. Plynovod měří 1224 km a je nejdelším podmořským plynovodem na světě.


Co je to Nord Stream? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nord Stream. Co znamená odborný pojem Nord Stream z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nord Stream? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Nord Stream je v kategorii politika

Klíčová slova: odborný výraz, popis, definice pojmu, termín, přesný význam, heslo, význam, definice, terminologie, politika, slovo, synonymum, co je to Nord Stream?, co to je, lexikon, terminus technicus, slovník, význam slova


Pojem Nord Stream je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Nord Stream doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Nord Stream na Youtube

Zkusit najít slovo Nord Stream ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Nord Stream ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Nord Stream ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nord Stream ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Nord Stream ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nord Stream například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice termínu Nord Stream? resp. co znamená Nord Stream? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nord Stream, odpověď na dotaz co je to Nord Stream?. Víte např. kdo to je Ivan Vodochodský? Znáte a víte kdo je Martina Kociánová? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, parlament budova, nord Stream, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.