Co je to?
Výraz, termín, definice slova De iure. Co znamená odborný pojem De iure z kategorie Právo?

Co je to De iure? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova De iure?

De iure zmanená "podle práva". Tento latinský výrok je něčím, co odkazuje na výklad nějakého zákona či legislativního předpisu.


Co je to De iure? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova De iure. Co znamená odborný pojem De iure z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu De iure doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz De iure se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: definice, co je to De iure?, lexikon, vysvětlení, terminus technicus, význam slova, co znamená, popis, odborný výraz, definice pojmu, názvosloví, informace, přesný výraz, slovo, význam, odborné názvosloví, termín, Právo


Pojem De iure je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu De iure dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

De jure [de júre] (v klasické latině de iure) je výraz znamenající „podle práva“, čili v souladu s právem, na rozdíl od výrazu de facto, který znamená „ve skutečnosti“.
Příklad: „De iure měl být král vládcem celé země, de facto měl tehdy pod kontrolou sotva hlavní město.“

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín De iure ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo De iure ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz De iure ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem De iure ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem De iure na Youtube

Vyhledat heslo De iure ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo De iure například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo De iure? resp. co je to De iure? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu De iure, odpověď na dotaz co je to De iure?. Víte např. kdo to je Portáš? Znáte a víte kdo je Justin Timberlake? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu De iure v jiné sekci než Právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?