Co je to?
Výraz, termín, definice slova De iure. Co znamená odborný pojem De iure z kategorie Právo?

Co je to De iure? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu De iure?

De iure zmanená "podle práva". Tento latinský výrok je něčím, co odkazuje na výklad nějakého zákona či legislativního předpisu.


Co je to De iure? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova De iure. Co znamená odborný pojem De iure z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to De iure? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem De iure je v sekci Právo

Klíčová slova: synonymum, lexikon, význam pojmu, termín, vysvětlení, informace, slovník, heslo, terminus technicus, co to je, přesný význam, slovo, popis, co znamená, terminologie, wiki, odborné názvosloví, co je to De iure?


Pojem De iure je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu De iure píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

De jure [de júre] (v klasické latině de iure) je výraz znamenající „podle práva“, čili v souladu s právem, na rozdíl od výrazu de facto, který znamená „ve skutečnosti“.
Příklad: „De iure měl být král vládcem celé země, de facto měl tehdy pod kontrolou sotva hlavní město.“

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz De iure ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo De iure ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz De iure ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem De iure na Youtube

Najít pojem De iure ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz De iure ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo De iure například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to De iure? resp. co se vlastně skrývá pod slovem De iure? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu De iure, odpověď na dotaz co je to De iure?. Víte např. kdo to je Farizej? Znáte a víte kdo je Lena Headey? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?