Co je to?
Výraz, termín, definice slova De iure. Co znamená odborný pojem De iure z kategorie Právo?

Co je De iure?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova De iure?

De iure zmanená "podle práva". Tento latinský výrok je něčím, co odkazuje na výklad nějakého zákona či legislativního předpisu.


Co je to De iure? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova De iure. Co znamená odborný pojem De iure z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu De iure? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz De iure je v kategorii právo

Klíčová slova: co je to De iure?, termín, terminologie, definice, co to je, slovo, pojem, význam, synonymum, přesný výraz, terminus technicus, názvosloví, právo, odborné názvosloví, slovník, význam slova, odborný výraz, co znamená


Pojem De iure je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu De iure dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

De jure [de júre] (v klasické latině de iure) je výraz znamenající „podle práva“, čili v souladu s právem, na rozdíl od výrazu de facto, který znamená „ve skutečnosti“.
Příklad: „De iure měl být král vládcem celé země, de facto měl tehdy pod kontrolou sotva hlavní město.“

Linky na další online zdroje

Hledat pojem De iure ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem De iure ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem De iure na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo De iure ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz De iure ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem De iure ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo De iure například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo De iure? resp. jaká je definice slova De iure? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu De iure, odpověď na dotaz co je to De iure?. Víte např. kdo to je Johann Sebastian Bach? Znáte a víte kdo je Brusič? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudkyně, de iure, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?