Co je to?
Výraz, termín, definice slova De iure. Co znamená odborný pojem De iure z kategorie Právo?

Co je to De iure? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu De iure?

De iure zmanená "podle práva". Tento latinský výrok je něčím, co odkazuje na výklad nějakého zákona či legislativního předpisu.


Co je to De iure? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova De iure. Co znamená odborný pojem De iure z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova De iure můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo De iure je v sekci Právo

Klíčová slova: přesný význam, wiki, synonymum, význam pojmu, terminus technicus, lexikon, termín, terminologie, Právo, význam, názvosloví, vysvětlení, heslo, definice pojmu, přesný výraz, slovník, význam slova, definice


Pojem De iure je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín De iure? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

De jure [de júre] (v klasické latině de iure) je výraz znamenající „podle práva“, čili v souladu s právem, na rozdíl od výrazu de facto, který znamená „ve skutečnosti“.
Příklad: „De iure měl být král vládcem celé země, de facto měl tehdy pod kontrolou sotva hlavní město.“

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem De iure ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem De iure ve vyhledávači Qwant

Hledat termín De iure ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín De iure ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo De iure ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo De iure ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo De iure například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je De iure? resp. jaká je definice termínu De iure? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu De iure, odpověď na dotaz co je to De iure?. Víte např. kdo to je Eurohujer? Znáte a víte kdo je Justin Timberlake? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?