Co je to?
Výraz, termín, definice slova De iure. Co znamená odborný pojem De iure z kategorie Právo?

Co je to De iure? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova De iure

De iure zmanená "podle práva". Tento latinský výrok je něčím, co odkazuje na výklad nějakého zákona či legislativního předpisu.


Co je to De iure? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova De iure. Co znamená odborný pojem De iure z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova De iure? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo De iure je v kategorii Právo

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, význam slova, termín, slovník, význam, heslo, význam pojmu, lexikon, Právo, Právo, vysvětlení, definice, odborné názvosloví, co to je, co je to De iure?, co znamená, De iure


Pojem De iure je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu De iure?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

De jure [de júre] (v klasické latině de iure) je výraz znamenající „podle práva“, čili v souladu s právem, na rozdíl od výrazu de facto, který znamená „ve skutečnosti“.
Příklad: „De iure měl být král vládcem celé země, de facto měl tehdy pod kontrolou sotva hlavní město.“

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo De iure na Google.cz

Zkusit najít slovo De iure ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz De iure ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo De iure ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem De iure na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem De iure ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo De iure například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je De iure? resp. jaká je definice termínu De iure? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu De iure, odpověď na dotaz co je to De iure?. Víte např. kdo to je Michelle Pfeiffer? Znáte a víte kdo je Lena Headey? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?