Co je to?
Výraz, termín, definice slova Evoluce. Co znamená odborný pojem Evoluce z kategorie Věda?

Co je to Evoluce? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Evoluce

Dlouhodobý proces vývoje probíhající úplně samovolně bez vnějšího zásahu. V biologii jde o vývoj, během něhož postupně z neživé hmoty vznikl na Zeměkouli rozmanitý život. Kulturní evoluce je vývoj dosažený pomocí sociálního učení a předávání vzorců chování a schopnost adaptovat. Pro kulturní evoluci je nezbytná existence živočichů vybavených rozvinutou nervovou soustavou a sociálním chováním.


Co je to Evoluce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Evoluce. Co znamená odborný pojem Evoluce z kategorie Věda?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Evoluce? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Evoluce je v sekci věda

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, věda, definice, význam pojmu, popis, pojem, definice pojmu, význam, odborné názvosloví, co znamená, co je to Evoluce?, terminologie, synonymum, wiki, lexikon, Evoluce, vysvětlení


Pojem Evoluce je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Evoluce? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biologická evoluce je dlouhodobý a samovolný proces, v jehož průběhu se rozvíjí a diverzifikuje pozemský život. Podstatu těchto změn zkoumá vědní obor evoluční biologie. První ucelenou evoluční teorii vytvořil Jean Baptiste Lamarck (viz lamarckismus), ale dnešní vědci vycházejí z teorie, kterou později předložil Charles Darwin (viz darwinismus, neodarwinismus), který spojil myšlenku postupné evoluce druhu s přirozeným výběrem, jakožto příčinou a hybnou silou evoluce. Kromě evoluce biologické se uplatňuje i evoluce kulturní.

Karikatura evoluce

Klasická karikatura evoluce, vývoj od opice po člověka. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay
Klasická karikatura evoluce, vývoj od opice po člověka. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Evoluce na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Evoluce ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Evoluce ve Wikislovníku

Vyhledat termín Evoluce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Evoluce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Evoluce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Evoluce například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Evoluce? resp. co je to Evoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evoluce, odpověď na dotaz co je to Evoluce?. Víte např. kdo to je Larry Flynt? Znáte a víte kdo je Reverend? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Evoluce i v jiných kategoriích (než věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.