Co je to?
Výraz, termín, definice slova Evoluce. Co znamená odborný pojem Evoluce z kategorie Věda?

Co je to Evoluce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Evoluce?

Dlouhodobý proces vývoje probíhající úplně samovolně bez vnějšího zásahu. V biologii jde o vývoj, během něhož postupně z neživé hmoty vznikl na Zeměkouli rozmanitý život. Kulturní evoluce je vývoj dosažený pomocí sociálního učení a předávání vzorců chování a schopnost adaptovat. Pro kulturní evoluci je nezbytná existence živočichů vybavených rozvinutou nervovou soustavou a sociálním chováním.


Co je to Evoluce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Evoluce. Co znamená odborný pojem Evoluce z kategorie Věda?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Evoluce můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Evoluce je v sekci věda

Klíčová slova: informace, Evoluce, přesný význam, slovník, pojem, formulace, terminologie, popis, lexikon, význam slova, věda, odborný výraz, názvosloví, slovo, termín, co to je, wiki, synonymum


Pojem Evoluce je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Evoluce? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biologická evoluce je dlouhodobý a samovolný proces, v jehož průběhu se rozvíjí a diverzifikuje pozemský život. Podstatu těchto změn zkoumá vědní obor evoluční biologie. První ucelenou evoluční teorii vytvořil Jean Baptiste Lamarck (viz lamarckismus), ale dnešní vědci vycházejí z teorie, kterou později předložil Charles Darwin (viz darwinismus, neodarwinismus), který spojil myšlenku postupné evoluce druhu s přirozeným výběrem, jakožto příčinou a hybnou silou evoluce. Kromě evoluce biologické se uplatňuje i evoluce kulturní.

Karikatura evoluce

Klasická karikatura evoluce, vývoj od opice po člověka. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay
Klasická karikatura evoluce, vývoj od opice po člověka. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Najít termín Evoluce ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Evoluce ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Evoluce ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Evoluce na Youtube

Zkusit najít heslo Evoluce ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Evoluce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Evoluce například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je význam slova Evoluce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Evoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evoluce, odpověď na dotaz co je to Evoluce?. Víte např. kdo to je Josef Vinklář? Znáte a víte kdo je Patriarcha? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci věda Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.