Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Evoluce. Co znamená pojem Evoluce z kategorie Věda?

Co to je Evoluce? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Evoluce?

Dlouhodobý proces vývoje probíhající úplně samovolně bez vnějšího zásahu. V biologii jde o vývoj, během něhož postupně z neživé hmoty vznikl na Zeměkouli rozmanitý život. Kulturní evoluce je vývoj dosažený pomocí sociálního učení a předávání vzorců chování a schopnost adaptovat. Pro kulturní evoluci je nezbytná existence živočichů vybavených rozvinutou nervovou soustavou a sociálním chováním.


Co je to Evoluce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Evoluce. Co znamená pojem Evoluce z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Evoluce? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Evoluce je v kategorii Věda

Klíčová slova: lexikon, definice, Věda, odborný výraz, význam slova, slovník, synonymum, Evoluce, pojem, terminologie, přesný význam, definice pojmu, Věda, význam pojmu, vysvětlení, popis, wiki, formulace


Pojem Evoluce je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Evoluce?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biologická evoluce je dlouhodobý a samovolný proces, v jehož průběhu se rozvíjí a diverzifikuje pozemský život. Podstatu těchto změn zkoumá vědní obor evoluční biologie. První ucelenou evoluční teorii vytvořil Jean Baptiste Lamarck (viz lamarckismus), ale dnešní vědci vycházejí z teorie, kterou později předložil Charles Darwin (viz darwinismus, neodarwinismus), který spojil myšlenku postupné evoluce druhu s přirozeným výběrem, jakožto příčinou a hybnou silou evoluce. Kromě evoluce biologické se uplatňuje i evoluce kulturní.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Evoluce na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Evoluce ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Evoluce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Evoluce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Evoluce ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Evoluce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Evoluce například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Evoluce? resp. co je to Evoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evoluce, odpověď na dotaz co je to Evoluce?. Víte např. kdo to je Převor? Znáte a víte kdo je Prelát? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.