Co je to?
Odborný výraz, definice slova Evoluce. Co znamená slovo Evoluce z kategorie Věda?

Co je Evoluce? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Evoluce?

Dlouhodobý proces vývoje probíhající úplně samovolně bez vnějšího zásahu. V biologii jde o vývoj, během něhož postupně z neživé hmoty vznikl na Zeměkouli rozmanitý život. Kulturní evoluce je vývoj dosažený pomocí sociálního učení a předávání vzorců chování a schopnost adaptovat. Pro kulturní evoluci je nezbytná existence živočichů vybavených rozvinutou nervovou soustavou a sociálním chováním.


Co je to Evoluce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Evoluce. Co znamená slovo Evoluce z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Evoluce s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Evoluce patří do kategorie věda

Klíčová slova: terminus technicus, vysvětlení, popis, lexikon, pojem, odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, wiki, přesný význam, co znamená, význam, definice, věda, termín, co je to Evoluce?, terminologie


Pojem Evoluce je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Evoluce dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biologická evoluce je dlouhodobý a samovolný proces, v jehož průběhu se rozvíjí a diverzifikuje pozemský život. Podstatu těchto změn zkoumá vědní obor evoluční biologie. První ucelenou evoluční teorii vytvořil Jean Baptiste Lamarck (viz lamarckismus), ale dnešní vědci vycházejí z teorie, kterou později předložil Charles Darwin (viz darwinismus, neodarwinismus), který spojil myšlenku postupné evoluce druhu s přirozeným výběrem, jakožto příčinou a hybnou silou evoluce. Kromě evoluce biologické se uplatňuje i evoluce kulturní.

Karikatura evoluce

Klasická karikatura evoluce, vývoj od opice po člověka. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay
Klasická karikatura evoluce, vývoj od opice po člověka. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Evoluce lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Evoluce ve vyhledávači Yandex

Najít termín Evoluce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Evoluce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Evoluce ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Evoluce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Evoluce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Evoluce například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Evoluce? resp. jaká je definice termínu Evoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evoluce, odpověď na dotaz co je to Evoluce?. Víte např. kdo to je Loupežník? Znáte a víte kdo je Patriarcha? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Evoluce hledat i v jiných kategoriích (než věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.