Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kvadratura kruhu. Co znamená odborný pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kvadratura kruhu?

Kvadratura kruhu patří ke skupině antických konstrukčních problémů. O rozluštění se pokoušeli vědci již od 5. století př.n.l. a až v 19. století byla prokázána neřešitelnost tohoto úkolu.
Kvadratura kruhu není údajně řešitelná, protože je potřeba pracovat s číslem Pí, které je iracionální a transcendentní, takže jeho délku nelze použít do kružítka. Transcendentní čísla nelze vyjádřit jako algebraická, což je zásadní překážkou právě při řešení kvadratury kruhu.


Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kvadratura kruhu. Co znamená odborný pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Kvadratura kruhu se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: slovník, přesný význam, popis, lexikon, pojem, informace, vysvětlení, co je to Kvadratura kruhu?, wiki, význam slova, význam, heslo, terminologie, matematika, odborné názvosloví, synonymum, definice pojmu, matematika


Pojem Kvadratura kruhu je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kvadratura kruhu? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kvadratura kruhu je jeden ze tří nejslavnějších antických konstrukčních problémů (zbylé dva jsou duplikace krychle a trisekce úhlu; souhrnně jsou nazývány Tři klasické problémy antické matematiky). Tyto problémy byly formulovány již v 5. století př. n. l. a odolávaly po dlouhá staletí všem pokusům o vyřešení, než bylo v 19. století dokázáno, že jsou neřešitelné.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Kvadratura kruhu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kvadratura kruhu na Youtube

Najít výraz Kvadratura kruhu ve Wikizdrojích

Najít pojem Kvadratura kruhu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Kvadratura kruhu na Google.cz

Hledat termín Kvadratura kruhu ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvadratura kruhu například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kvadratura kruhu? resp. jaká je definice slova Kvadratura kruhu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvadratura kruhu, odpověď na dotaz co je to Kvadratura kruhu?. Víte např. kdo to je Poustevník? Znáte a víte kdo je Pavol Habera? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kvadratura kruhu i v jiných kategoriích (než matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.