Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kvadratura kruhu?

Kvadratura kruhu patří ke skupině antických konstrukčních problémů. O rozluštění se pokoušeli vědci již od 5. století př.n.l. a až v 19. století byla prokázána neřešitelnost tohoto úkolu.
Kvadratura kruhu není údajně řešitelná, protože je potřeba pracovat s číslem Pí, které je iracionální a transcendentní, takže jeho délku nelze použít do kružítka. Transcendentní čísla nelze vyjádřit jako algebraická, což je zásadní překážkou právě při řešení kvadratury kruhu.


Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Kvadratura kruhu můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kvadratura kruhu je v kategorii Matematika

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, odborné názvosloví, pojem, slovník, terminologie, formulace, přesný význam, termín, Matematika, co to je, význam slova, definice, význam, přesný výraz, odborný výraz, popis, definice pojmu


Pojem Kvadratura kruhu je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kvadratura kruhu? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvadratura kruhu je jeden ze tří nejslavnějších antických konstrukčních problémů (zbylé dva jsou duplikace krychle a trisekce úhlu; souhrnně jsou nazývány Tři klasické problémy antické matematiky). Tyto problémy byly formulovány již v 5. století př. n. l. a odolávaly po dlouhá staletí všem pokusům o vyřešení, než bylo v 19. století dokázáno, že jsou neřešitelné.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Kvadratura kruhu ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kvadratura kruhu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kvadratura kruhu na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvadratura kruhu ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kvadratura kruhu ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Kvadratura kruhu ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvadratura kruhu například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kvadratura kruhu? resp. jaký je význam pojmu Kvadratura kruhu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvadratura kruhu, odpověď na dotaz co je to Kvadratura kruhu?. Víte např. kdo to je Brašnář? Znáte a víte kdo je Ivo Lukačovič? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Matematika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.