Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kvadratura kruhu?

Kvadratura kruhu patří ke skupině antických konstrukčních problémů. O rozluštění se pokoušeli vědci již od 5. století př.n.l. a až v 19. století byla prokázána neřešitelnost tohoto úkolu.
Kvadratura kruhu není údajně řešitelná, protože je potřeba pracovat s číslem Pí, které je iracionální a transcendentní, takže jeho délku nelze použít do kružítka. Transcendentní čísla nelze vyjádřit jako algebraická, což je zásadní překážkou právě při řešení kvadratury kruhu.


Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kvadratura kruhu? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kvadratura kruhu je v kategorii Matematika

Klíčová slova: odborné názvosloví, Matematika, přesný význam, heslo, odborný výraz, Kvadratura kruhu, termín, terminologie, vysvětlení, informace, slovník, význam, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, co znamená


Pojem Kvadratura kruhu je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kvadratura kruhu dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvadratura kruhu je jeden ze tří nejslavnějších antických konstrukčních problémů (zbylé dva jsou duplikace krychle a trisekce úhlu; souhrnně jsou nazývány Tři klasické problémy antické matematiky). Tyto problémy byly formulovány již v 5. století př. n. l. a odolávaly po dlouhá staletí všem pokusům o vyřešení, než bylo v 19. století dokázáno, že jsou neřešitelné.

Hledejte pojem Kvadratura kruhu v následujících vyhledávačích

Najít heslo Kvadratura kruhu ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Kvadratura kruhu na Google.cz

Najít výraz Kvadratura kruhu ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kvadratura kruhu na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvadratura kruhu ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Kvadratura kruhu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvadratura kruhu například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kvadratura kruhu? resp. co znamená slovo Kvadratura kruhu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvadratura kruhu, odpověď na dotaz co je to Kvadratura kruhu?. Víte např. kdo to je Albert Einstein? Znáte a víte kdo je Petra Kvitová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kvadratura kruhu v jiné sekci než Matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.