Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kvadratura kruhu?

Kvadratura kruhu patří ke skupině antických konstrukčních problémů. O rozluštění se pokoušeli vědci již od 5. století př.n.l. a až v 19. století byla prokázána neřešitelnost tohoto úkolu.
Kvadratura kruhu není údajně řešitelná, protože je potřeba pracovat s číslem Pí, které je iracionální a transcendentní, takže jeho délku nelze použít do kružítka. Transcendentní čísla nelze vyjádřit jako algebraická, což je zásadní překážkou právě při řešení kvadratury kruhu.


Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kvadratura kruhu? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kvadratura kruhu se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: terminologie, význam slova, formulace, definice, co to je, Matematika, odborný výraz, informace, význam pojmu, vysvětlení, význam, popis, slovo, terminus technicus, co znamená, přesný význam, termín, Matematika


Pojem Kvadratura kruhu je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kvadratura kruhu? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kvadratura kruhu je jeden ze tří nejslavnějších antických konstrukčních problémů (zbylé dva jsou duplikace krychle a trisekce úhlu; souhrnně jsou nazývány Tři klasické problémy antické matematiky). Tyto problémy byly formulovány již v 5. století př. n. l. a odolávaly po dlouhá staletí všem pokusům o vyřešení, než bylo v 19. století dokázáno, že jsou neřešitelné.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Kvadratura kruhu ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kvadratura kruhu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kvadratura kruhu ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Kvadratura kruhu ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Kvadratura kruhu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Kvadratura kruhu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvadratura kruhu například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kvadratura kruhu? resp. co vlastně znamená slovo Kvadratura kruhu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvadratura kruhu, odpověď na dotaz co je to Kvadratura kruhu?. Víte např. kdo to je Václav IV? Znáte a víte kdo je Petra Kvitová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.