Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kvadratura kruhu?

Kvadratura kruhu patří ke skupině antických konstrukčních problémů. O rozluštění se pokoušeli vědci již od 5. století př.n.l. a až v 19. století byla prokázána neřešitelnost tohoto úkolu.
Kvadratura kruhu není údajně řešitelná, protože je potřeba pracovat s číslem Pí, které je iracionální a transcendentní, takže jeho délku nelze použít do kružítka. Transcendentní čísla nelze vyjádřit jako algebraická, což je zásadní překážkou právě při řešení kvadratury kruhu.


Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kvadratura kruhu s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kvadratura kruhu je v kategorii Matematika

Klíčová slova: definice, význam, význam pojmu, pojem, přesný výraz, informace, slovo, slovník, vysvětlení, synonymum, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz, formulace, co je to Kvadratura kruhu?, terminologie, heslo


Pojem Kvadratura kruhu je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kvadratura kruhu? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvadratura kruhu je jeden ze tří nejslavnějších antických konstrukčních problémů (zbylé dva jsou duplikace krychle a trisekce úhlu; souhrnně jsou nazývány Tři klasické problémy antické matematiky). Tyto problémy byly formulovány již v 5. století př. n. l. a odolávaly po dlouhá staletí všem pokusům o vyřešení, než bylo v 19. století dokázáno, že jsou neřešitelné.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Kvadratura kruhu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvadratura kruhu ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kvadratura kruhu ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Kvadratura kruhu ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvadratura kruhu ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Kvadratura kruhu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvadratura kruhu například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kvadratura kruhu? resp. co to je Kvadratura kruhu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvadratura kruhu, odpověď na dotaz co je to Kvadratura kruhu?. Víte např. kdo to je Solitér? Znáte a víte kdo je Ivo Lukačovič? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.