Co je to?
Definice výrazu, termínu Kvadratura kruhu. Co znamená odborný pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Co je Kvadratura kruhu? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kvadratura kruhu?

Kvadratura kruhu patří ke skupině antických konstrukčních problémů. O rozluštění se pokoušeli vědci již od 5. století př.n.l. a až v 19. století byla prokázána neřešitelnost tohoto úkolu.
Kvadratura kruhu není údajně řešitelná, protože je potřeba pracovat s číslem Pí, které je iracionální a transcendentní, takže jeho délku nelze použít do kružítka. Transcendentní čísla nelze vyjádřit jako algebraická, což je zásadní překážkou právě při řešení kvadratury kruhu.


Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kvadratura kruhu. Co znamená odborný pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kvadratura kruhu s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kvadratura kruhu je v kategorii matematika

Klíčová slova: vysvětlení, informace, význam pojmu, heslo, co je to Kvadratura kruhu?, přesný výraz, přesný význam, formulace, matematika, matematika, význam, co znamená, slovník, slovo, wiki, co to je, pojem, popis


Pojem Kvadratura kruhu je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kvadratura kruhu? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvadratura kruhu je jeden ze tří nejslavnějších antických konstrukčních problémů (zbylé dva jsou duplikace krychle a trisekce úhlu; souhrnně jsou nazývány Tři klasické problémy antické matematiky). Tyto problémy byly formulovány již v 5. století př. n. l. a odolávaly po dlouhá staletí všem pokusům o vyřešení, než bylo v 19. století dokázáno, že jsou neřešitelné.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Kvadratura kruhu ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kvadratura kruhu na Youtube

Hledat heslo Kvadratura kruhu na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvadratura kruhu ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Kvadratura kruhu ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Kvadratura kruhu na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvadratura kruhu například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co je to Kvadratura kruhu? resp. jaká je definice termínu Kvadratura kruhu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvadratura kruhu, odpověď na dotaz co je to Kvadratura kruhu?. Víte např. kdo to je George Berkeley? Znáte a víte kdo je Marie Rottrová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Kvadratura kruhu hledat i v jiných kategoriích (než matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.