Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Co to je Kvadratura kruhu? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kvadratura kruhu?

Kvadratura kruhu patří ke skupině antických konstrukčních problémů. O rozluštění se pokoušeli vědci již od 5. století př.n.l. a až v 19. století byla prokázána neřešitelnost tohoto úkolu.
Kvadratura kruhu není údajně řešitelná, protože je potřeba pracovat s číslem Pí, které je iracionální a transcendentní, takže jeho délku nelze použít do kružítka. Transcendentní čísla nelze vyjádřit jako algebraická, což je zásadní překážkou právě při řešení kvadratury kruhu.


Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kvadratura kruhu. Co znamená pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kvadratura kruhu? Potom se o definici podělte s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Kvadratura kruhu se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: synonymum, co znamená, co to je, význam slova, slovo, co je to Kvadratura kruhu?, přesný výraz, matematika, heslo, terminologie, přesný význam, informace, definice, Kvadratura kruhu, formulace, wiki, význam pojmu, pojem


Pojem Kvadratura kruhu je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kvadratura kruhu? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvadratura kruhu je jeden ze tří nejslavnějších antických konstrukčních problémů (zbylé dva jsou duplikace krychle a trisekce úhlu; souhrnně jsou nazývány Tři klasické problémy antické matematiky). Tyto problémy byly formulovány již v 5. století př. n. l. a odolávaly po dlouhá staletí všem pokusům o vyřešení, než bylo v 19. století dokázáno, že jsou neřešitelné.

Více informací o pojmu Kvadratura kruhu lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvadratura kruhu ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Kvadratura kruhu ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kvadratura kruhu na Youtube

Zkusit najít frázi Kvadratura kruhu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Kvadratura kruhu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Kvadratura kruhu ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvadratura kruhu například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Kvadratura kruhu? resp. jaký je přesný význam slova Kvadratura kruhu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvadratura kruhu, odpověď na dotaz co je to Kvadratura kruhu?. Víte např. kdo to je Hugh Jackman? Znáte a víte kdo je Ondřej Soukup? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Kvadratura kruhu hledat i v jiných kategoriích (než matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.