Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kvadratura kruhu. Co znamená odborný pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kvadratura kruhu

Kvadratura kruhu patří ke skupině antických konstrukčních problémů. O rozluštění se pokoušeli vědci již od 5. století př.n.l. a až v 19. století byla prokázána neřešitelnost tohoto úkolu.
Kvadratura kruhu není údajně řešitelná, protože je potřeba pracovat s číslem Pí, které je iracionální a transcendentní, takže jeho délku nelze použít do kružítka. Transcendentní čísla nelze vyjádřit jako algebraická, což je zásadní překážkou právě při řešení kvadratury kruhu.


Co je to Kvadratura kruhu? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kvadratura kruhu. Co znamená odborný pojem Kvadratura kruhu z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kvadratura kruhu s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Kvadratura kruhu se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: vysvětlení, matematika, význam, přesný výraz, názvosloví, definice, lexikon, matematika, co to je, wiki, formulace, informace, termín, popis, terminus technicus, slovník, co je to Kvadratura kruhu?, pojem


Pojem Kvadratura kruhu je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kvadratura kruhu? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Kvadratura kruhu je jeden ze tří nejslavnějších antických konstrukčních problémů (zbylé dva jsou duplikace krychle a trisekce úhlu; souhrnně jsou nazývány Tři klasické problémy antické matematiky). Tyto problémy byly formulovány již v 5. století př. n. l. a odolávaly po dlouhá staletí všem pokusům o vyřešení, než bylo v 19. století dokázáno, že jsou neřešitelné.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Kvadratura kruhu ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Kvadratura kruhu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Kvadratura kruhu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kvadratura kruhu na Youtube

Najít pojem Kvadratura kruhu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvadratura kruhu ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvadratura kruhu například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kvadratura kruhu? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kvadratura kruhu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvadratura kruhu, odpověď na dotaz co je to Kvadratura kruhu?. Víte např. kdo to je Sériový vrah? Znáte a víte kdo je Petr Čech? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než matematika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.