Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nepotismus. Co znamená pojem Nepotismus z kategorie Politika?

Co to je Nepotismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nepotismus?

Nepotismus je určitou formou protekce. Jde o obsazování výhodných funkcí, při kterém se upřednostňují příbuzní nebo jinak spřátelené osoby, i když jsou k dispozici kvalifikovanější a vhodnější kandidáti.
Nepotismus je častým jevem v politice, státních organizacích, v různých institucích a na univerzitách. Pojem se používá přibližně od 15. století, kdy papeži obsazovali pomocí svých pravomocí významná místa svými synovci a příbuznými, například levobočky a dalšími osobami v blízkém příbuzenském vztahu. Doložen je i z období starověku, kdy byl snahou zajistit potomstvu i příbuzenstvu ty nejlepší podmínky. Je typický pro mafii a zločinecké organizace.


Co je to Nepotismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nepotismus. Co znamená pojem Nepotismus z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nepotismus? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nepotismus patří do sekce Politika

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, lexikon, Politika, slovo, synonymum, Nepotismus, odborný výraz, definice pojmu, význam slova, co je to Nepotismus?, přesný význam, heslo, formulace, terminologie, přesný výraz, slovník, Politika


Pojem Nepotismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Nepotismus?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nepotismus (z lat. nepos = synovec) označuje systém obsazování funkcí, v němž jsou preferováni příbuzní (ev. obecněji přátelé či další – např. obchodně – spřízněné osoby) proti ostatním, nezřídka lépe kvalifikovaným kandidátům. Nepotismus je jednou z více podob protekce. K nepotismu může docházet na státní úrovni (obsazování politických funkcí), ale i v organizacích, institucích a firmách. Vyskytuje se i na univerzitách.

Pro další informace o termínu Nepotismus zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nepotismus ve Wikimedia Commons

Najít slovo Nepotismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Nepotismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Nepotismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Nepotismus ve Wikizdrojích

Hledat slovo Nepotismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nepotismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Nepotismus? resp. co označuje slovo Nepotismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nepotismus, odpověď na dotaz co je to Nepotismus?. Víte např. kdo to je Vratislav Kulhánek? Znáte a víte kdo je Ivan Bartoš? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.