Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nepotismus. Co znamená pojem Nepotismus z kategorie Politika?

Co to je Nepotismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Nepotismus

Nepotismus je určitou formou protekce. Jde o obsazování výhodných funkcí, při kterém se upřednostňují příbuzní nebo jinak spřátelené osoby, i když jsou k dispozici kvalifikovanější a vhodnější kandidáti.
Nepotismus je častým jevem v politice, státních organizacích, v různých institucích a na univerzitách. Pojem se používá přibližně od 15. století, kdy papeži obsazovali pomocí svých pravomocí významná místa svými synovci a příbuznými, například levobočky a dalšími osobami v blízkém příbuzenském vztahu. Doložen je i z období starověku, kdy byl snahou zajistit potomstvu i příbuzenstvu ty nejlepší podmínky. Je typický pro mafii a zločinecké organizace.


Co je to Nepotismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nepotismus. Co znamená pojem Nepotismus z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nepotismus patří do kategorie Politika

Klíčová slova: synonymum, význam slova, přesný význam, definice pojmu, formulace, význam pojmu, heslo, pojem, význam, přesný výraz, co je to Nepotismus?, Nepotismus, lexikon, Politika, terminus technicus, slovník, co to je, názvosloví


Pojem Nepotismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Nepotismus?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nepotismus (z lat. nepos = synovec) označuje systém obsazování funkcí, v němž jsou preferováni příbuzní (ev. obecněji přátelé či další – např. obchodně – spřízněné osoby) proti ostatním, nezřídka lépe kvalifikovaným kandidátům. Nepotismus je jednou z více podob protekce. K nepotismu může docházet na státní úrovni (obsazování politických funkcí), ale i v organizacích, institucích a firmách. Vyskytuje se i na univerzitách.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nepotismus ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Nepotismus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Nepotismus na Youtube

Zkusit najít heslo Nepotismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Nepotismus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nepotismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Nepotismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nepotismus? resp. co přesně označuje termín Nepotismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nepotismus, odpověď na dotaz co je to Nepotismus?. Víte např. kdo to je Posera? Znáte a víte kdo je Ivan Bartoš? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.