Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nepotismus. Co znamená odborný pojem Nepotismus z kategorie Politika?

Co je to Nepotismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nepotismus

Nepotismus je určitou formou protekce. Jde o obsazování výhodných funkcí, při kterém se upřednostňují příbuzní nebo jinak spřátelené osoby, i když jsou k dispozici kvalifikovanější a vhodnější kandidáti.
Nepotismus je častým jevem v politice, státních organizacích, v různých institucích a na univerzitách. Pojem se používá přibližně od 15. století, kdy papeži obsazovali pomocí svých pravomocí významná místa svými synovci a příbuznými, například levobočky a dalšími osobami v blízkém příbuzenském vztahu. Doložen je i z období starověku, kdy byl snahou zajistit potomstvu i příbuzenstvu ty nejlepší podmínky. Je typický pro mafii a zločinecké organizace.


Co je to Nepotismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nepotismus. Co znamená odborný pojem Nepotismus z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Nepotismus sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Nepotismus patří do sekce politika

Klíčová slova: význam, terminus technicus, wiki, vysvětlení, heslo, termín, význam slova, význam pojmu, odborný výraz, lexikon, definice, terminologie, formulace, přesný výraz, Nepotismus, politika, definice pojmu, pojem


Pojem Nepotismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nepotismus dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nepotismus (z lat. nepos = synovec) označuje systém obsazování funkcí, v němž jsou preferováni příbuzní (ev. obecněji přátelé či další – např. obchodně – spřízněné osoby) proti ostatním, nezřídka lépe kvalifikovaným kandidátům. Nepotismus je jednou z více podob protekce. K nepotismu může docházet na státní úrovni (obsazování politických funkcí), ale i v organizacích, institucích a firmách. Vyskytuje se i na univerzitách.

Další informační zdroje o slovu Nepotismus

Vyhledat heslo Nepotismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Nepotismus na Google.cz

Zkusit najít slovo Nepotismus ve Wikizdrojích

Hledat pojem Nepotismus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Nepotismus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nepotismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nepotismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Nepotismus? resp. co označuje slovo Nepotismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nepotismus, odpověď na dotaz co je to Nepotismus?. Víte např. kdo to je Dědic? Znáte a víte kdo je Leader? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.