Co je to?
Definice výrazu Literatura faktu. Co znamená odborný pojem Literatura faktu z kategorie Literatura?

Co to je Literatura faktu? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Literatura faktu

Literatura faktu (též označovaná jako "non fiction") je v současnosti jedním z nejoblíbenějších žánrů. Jak vyplývá z anglického označení, je to taková literatura, která se zaměřuje na zachycení a zpracování skutečných událostí, ovšem "seriózně", nevyužívá je pouze jako kulisu ke smyšlenému příběhu, jako by to udělala umělecká literatura (beletrie). Literatura faktu se nejvíce rozšířila ve 2. polovině 20. století. Typické pro ni je, že autoři zpravidla nemají vzdělání v oboru, o němž píší, jsou to často nadšenci - samouci (tedy ne každý, kdo píše kvalitně o historii, musí být vystudovaný historik). Na rozdíl od odborné literatury bývá literatura faktu čtivější a "přístupnější" čtenáři.


Co je to Literatura faktu? Význam slova, termín, Definice výrazu Literatura faktu. Co znamená odborný pojem Literatura faktu z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Literatura faktu můžete sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Literatura faktu je v kategorii literatura

Klíčová slova: synonymum, význam slova, popis, definice, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, formulace, význam pojmu, literatura, přesný výraz, odborný výraz, heslo, informace, terminologie, termín, přesný význam, terminus technicus


Pojem Literatura faktu je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Literatura faktu? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Literatura faktu (neboli non-fiction) je způsob literárního zpracování užívaný při literární tvorbě na zpracování událostí dějinných i současných a vědeckých materiálů. Do vývoje literatury se hlavně dostala po 2. světové válce kdy se obráží změna estetických norem. Dochází k vytváření nového hodnotového systému s požadavkem věrnosti faktu a dokumentárnosti.

Jiné zdroje informací o pojmu Literatura faktu

Hledat termín Literatura faktu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Literatura faktu ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Literatura faktu na Youtube

Zkusit najít pojem Literatura faktu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Literatura faktu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Literatura faktu na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Literatura faktu například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Literatura faktu? resp. co přesně znamená slovo Literatura faktu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Literatura faktu, odpověď na dotaz co je to Literatura faktu?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Mark Wahlberg? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Literatura faktu i v jiných kategoriích (než literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?