Co je to?
Odborný výraz, definice slova Literatura faktu. Co znamená pojem Literatura faktu z kategorie Literatura?

Co je to Literatura faktu? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Literatura faktu

Literatura faktu (též označovaná jako "non fiction") je v současnosti jedním z nejoblíbenějších žánrů. Jak vyplývá z anglického označení, je to taková literatura, která se zaměřuje na zachycení a zpracování skutečných událostí, ovšem "seriózně", nevyužívá je pouze jako kulisu ke smyšlenému příběhu, jako by to udělala umělecká literatura (beletrie). Literatura faktu se nejvíce rozšířila ve 2. polovině 20. století. Typické pro ni je, že autoři zpravidla nemají vzdělání v oboru, o němž píší, jsou to často nadšenci - samouci (tedy ne každý, kdo píše kvalitně o historii, musí být vystudovaný historik). Na rozdíl od odborné literatury bývá literatura faktu čtivější a "přístupnější" čtenáři.


Co je to Literatura faktu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Literatura faktu. Co znamená pojem Literatura faktu z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Literatura faktu? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Literatura faktu je v kategorii Literatura

Klíčová slova: wiki, synonymum, heslo, slovo, vysvětlení, význam slova, přesný výraz, termín, co to je, Literatura, odborné názvosloví, názvosloví, slovník, Literatura, Literatura faktu, pojem, informace, definice pojmu


Pojem Literatura faktu je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Literatura faktu?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Literatura faktu (neboli non-fiction) je způsob literárního zpracování užívaný při literární tvorbě na zpracování událostí dějinných i současných a vědeckých materiálů. Do vývoje literatury se hlavně dostala po 2. světové válce kdy se obráží změna estetických norem. Dochází k vytváření nového hodnotového systému s požadavkem věrnosti faktu a dokumentárnosti.

Pro další informace o termínu Literatura faktu zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Literatura faktu na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Literatura faktu ve Wikimedia Commons

Hledat termín Literatura faktu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Literatura faktu ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Literatura faktu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Literatura faktu ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Literatura faktu například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Literatura faktu? resp. jaký je význam pojmu Literatura faktu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Literatura faktu, odpověď na dotaz co je to Literatura faktu?. Víte např. kdo to je Archivář? Znáte a víte kdo je Ivan Chrenko? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Literatura faktu hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?