Co je to?
Odborný výraz, definice slova Literatura faktu. Co znamená pojem Literatura faktu z kategorie Literatura?

Co je to Literatura faktu? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Literatura faktu

Literatura faktu (též označovaná jako "non fiction") je v současnosti jedním z nejoblíbenějších žánrů. Jak vyplývá z anglického označení, je to taková literatura, která se zaměřuje na zachycení a zpracování skutečných událostí, ovšem "seriózně", nevyužívá je pouze jako kulisu ke smyšlenému příběhu, jako by to udělala umělecká literatura (beletrie). Literatura faktu se nejvíce rozšířila ve 2. polovině 20. století. Typické pro ni je, že autoři zpravidla nemají vzdělání v oboru, o němž píší, jsou to často nadšenci - samouci (tedy ne každý, kdo píše kvalitně o historii, musí být vystudovaný historik). Na rozdíl od odborné literatury bývá literatura faktu čtivější a "přístupnější" čtenáři.


Co je to Literatura faktu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Literatura faktu. Co znamená pojem Literatura faktu z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Literatura faktu patří do sekce Literatura

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, slovník, heslo, přesný výraz, Literatura, termín, synonymum, informace, terminologie, co znamená, slovo, význam pojmu, odborný výraz, co je to Literatura faktu?, význam, popis, názvosloví


Pojem Literatura faktu je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Literatura faktu? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Literatura faktu (neboli non-fiction) je způsob literárního zpracování užívaný při literární tvorbě na zpracování událostí dějinných i současných a vědeckých materiálů. Do vývoje literatury se hlavně dostala po 2. světové válce kdy se obráží změna estetických norem. Dochází k vytváření nového hodnotového systému s požadavkem věrnosti faktu a dokumentárnosti.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Literatura faktu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Literatura faktu ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Literatura faktu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Literatura faktu ve Wikislovníku

Hledat heslo Literatura faktu ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Literatura faktu ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Literatura faktu například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Literatura faktu? resp. jaká je definice slova Literatura faktu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Literatura faktu, odpověď na dotaz co je to Literatura faktu?. Víte např. kdo to je Bernard Arnault? Znáte a víte kdo je Emma Stone? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?