Co je to?
Výraz, termín, definice slova Literatura faktu. Co znamená odborný pojem Literatura faktu z kategorie Literatura?

Co je Literatura faktu?

Co znamená pojem, definice termínu Literatura faktu?

Literatura faktu (též označovaná jako "non fiction") je v současnosti jedním z nejoblíbenějších žánrů. Jak vyplývá z anglického označení, je to taková literatura, která se zaměřuje na zachycení a zpracování skutečných událostí, ovšem "seriózně", nevyužívá je pouze jako kulisu ke smyšlenému příběhu, jako by to udělala umělecká literatura (beletrie). Literatura faktu se nejvíce rozšířila ve 2. polovině 20. století. Typické pro ni je, že autoři zpravidla nemají vzdělání v oboru, o němž píší, jsou to často nadšenci - samouci (tedy ne každý, kdo píše kvalitně o historii, musí být vystudovaný historik). Na rozdíl od odborné literatury bývá literatura faktu čtivější a "přístupnější" čtenáři.


Co je to Literatura faktu? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Literatura faktu. Co znamená odborný pojem Literatura faktu z kategorie Literatura?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Literatura faktu sdílejte s rodinou a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Literatura faktu je v kategorii literatura

Klíčová slova: co je to Literatura faktu?, definice pojmu, terminologie, lexikon, co to je, význam, slovo, popis, význam pojmu, Literatura faktu, heslo, wiki, odborné názvosloví, slovník, termín, přesný význam, terminus technicus, formulace


Pojem Literatura faktu je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Literatura faktu?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Literatura faktu (neboli non-fiction) je způsob literárního zpracování užívaný při literární tvorbě na zpracování událostí dějinných i současných a vědeckých materiálů. Do vývoje literatury se hlavně dostala po 2. světové válce kdy se obráží změna estetických norem. Dochází k vytváření nového hodnotového systému s požadavkem věrnosti faktu a dokumentárnosti.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Literatura faktu ve Wikimedia Commons

Najít heslo Literatura faktu ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Literatura faktu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Literatura faktu ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Literatura faktu ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Literatura faktu ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Literatura faktu například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teďka již bezesporu víte co to je Literatura faktu? resp. jaký je význam pojmu Literatura faktu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Literatura faktu, odpověď na dotaz co je to Literatura faktu?. Víte např. kdo to je Loki? Znáte a víte kdo je Pomocný kuchař? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Literatura faktu i v jiné sekci než je kategorie literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Psaní dopisu, literatura faktu, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?