Co je to?
Odborný výraz, definice slova Literatura faktu. Co znamená pojem Literatura faktu z kategorie Literatura?

Co je to Literatura faktu? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Literatura faktu?

Literatura faktu (též označovaná jako "non fiction") je v současnosti jedním z nejoblíbenějších žánrů. Jak vyplývá z anglického označení, je to taková literatura, která se zaměřuje na zachycení a zpracování skutečných událostí, ovšem "seriózně", nevyužívá je pouze jako kulisu ke smyšlenému příběhu, jako by to udělala umělecká literatura (beletrie). Literatura faktu se nejvíce rozšířila ve 2. polovině 20. století. Typické pro ni je, že autoři zpravidla nemají vzdělání v oboru, o němž píší, jsou to často nadšenci - samouci (tedy ne každý, kdo píše kvalitně o historii, musí být vystudovaný historik). Na rozdíl od odborné literatury bývá literatura faktu čtivější a "přístupnější" čtenáři.


Co je to Literatura faktu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Literatura faktu. Co znamená pojem Literatura faktu z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Literatura faktu) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Literatura faktu patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: názvosloví, Literatura, vysvětlení, slovník, pojem, význam, význam slova, definice, Literatura faktu, heslo, odborné názvosloví, definice pojmu, informace, význam pojmu, terminus technicus, formulace, terminologie, přesný výraz


Pojem Literatura faktu je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Literatura faktu? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Literatura faktu (neboli non-fiction) je způsob literárního zpracování užívaný při literární tvorbě na zpracování událostí dějinných i současných a vědeckých materiálů. Do vývoje literatury se hlavně dostala po 2. světové válce kdy se obráží změna estetických norem. Dochází k vytváření nového hodnotového systému s požadavkem věrnosti faktu a dokumentárnosti.

Hledejte pojem Literatura faktu v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Literatura faktu ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Literatura faktu ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Literatura faktu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Literatura faktu ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Literatura faktu ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Literatura faktu na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Literatura faktu například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Literatura faktu? resp. jaký je význam slova Literatura faktu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Literatura faktu, odpověď na dotaz co je to Literatura faktu?. Víte např. kdo to je Reese Witherspoon? Znáte a víte kdo je Emma Stone? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?