Co je to?
Definice výrazu, termínu Anarchie. Co znamená odborný pojem Anarchie z kategorie Politika?

Co je Anarchie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Anarchie

Bezvládí vznikající ve společnosti při selhání vlád a jejich autorit například během revolucí, válek nebo přírodních katastrof, tedy všech jevů, které doprovází chaos. V jiném významu potom stav společnosti, která postrádá autority určující její řád. Situace, kdy přestala existovat společenská hierarchie.


Co je to Anarchie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anarchie. Co znamená odborný pojem Anarchie z kategorie Politika?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Anarchie? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Anarchie je v kategorii politika

Klíčová slova: názvosloví, formulace, terminus technicus, definice, synonymum, popis, odborný výraz, přesný význam, co je to Anarchie?, wiki, význam, co to je, odborné názvosloví, informace, význam pojmu, termín, slovo, lexikon


Pojem Anarchie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Anarchie dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anarchie (z řec. an-arché, příd. jméno anarchický) je stav bezvládí. Naproti tomu anarchismus je politická ideologie, jejímž cílem je nastolit anarchii. „Anarchismus lze definovat jako odmítání hierarchií (stálých struktur nadřízenosti a podřízenosti), jako je kapitalismus, rasismus nebo sexismus, a společenské chápání svobody, v němž je přístup k hmotným prostředkům a svoboda druhých nezbytným předpokladem osobní svobody.“

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anarchie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Anarchie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Anarchie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Anarchie na Youtube

Zkusit najít termín Anarchie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Anarchie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Anarchie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Anarchie? resp. jaký je význam slova Anarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anarchie, odpověď na dotaz co je to Anarchie?. Víte např. kdo to je Ernest Hemingway? Znáte a víte kdo je Emil Hácha? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?