Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anarchie. Co znamená pojem Anarchie z kategorie Politika?

Co je to Anarchie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Anarchie

Bezvládí vznikající ve společnosti při selhání vlád a jejich autorit například během revolucí, válek nebo přírodních katastrof, tedy všech jevů, které doprovází chaos. V jiném významu potom stav společnosti, která postrádá autority určující její řád. Situace, kdy přestala existovat společenská hierarchie.


Co je to Anarchie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anarchie. Co znamená pojem Anarchie z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Anarchie s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anarchie je v kategorii Politika

Klíčová slova: Anarchie, terminologie, termín, pojem, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, heslo, slovník, lexikon, slovo, Politika, informace, synonymum, definice pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, Politika


Pojem Anarchie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Anarchie píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anarchie (z řec. an-arché, příd. jméno anarchický) je stav bezvládí. Naproti tomu anarchismus je politická ideologie, jejímž cílem je nastolit anarchii. „Anarchismus lze definovat jako odmítání hierarchií (stálých struktur nadřízenosti a podřízenosti), jako je kapitalismus, rasismus nebo sexismus, a společenské chápání svobody, v němž je přístup k hmotným prostředkům a svoboda druhých nezbytným předpokladem osobní svobody.“

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Anarchie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Anarchie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Anarchie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Anarchie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Anarchie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Anarchie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Anarchie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Anarchie? resp. co vlastně znamená slovo Anarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anarchie, odpověď na dotaz co je to Anarchie?. Víte např. kdo to je Cristiano Ronaldo? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?