Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anarchie. Co znamená odborný pojem Anarchie z kategorie Politika?

Co je to Anarchie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Anarchie?

Bezvládí vznikající ve společnosti při selhání vlád a jejich autorit například během revolucí, válek nebo přírodních katastrof, tedy všech jevů, které doprovází chaos. V jiném významu potom stav společnosti, která postrádá autority určující její řád. Situace, kdy přestala existovat společenská hierarchie.


Co je to Anarchie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anarchie. Co znamená odborný pojem Anarchie z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Anarchie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Anarchie patří do sekce politika

Klíčová slova: informace, formulace, slovo, pojem, význam slova, lexikon, odborné názvosloví, vysvětlení, co to je, Anarchie, přesný význam, definice, význam, přesný výraz, význam pojmu, politika, terminologie, synonymum


Pojem Anarchie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anarchie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Anarchie (z řec. an-arché, příd. jméno anarchický) je stav bezvládí. Naproti tomu anarchismus je politická ideologie, jejímž cílem je nastolit anarchii. „Anarchismus lze definovat jako odmítání hierarchií (stálých struktur nadřízenosti a podřízenosti), jako je kapitalismus, rasismus nebo sexismus, a společenské chápání svobody, v němž je přístup k hmotným prostředkům a svoboda druhých nezbytným předpokladem osobní svobody.“

Pro více informací o heslu Anarchie zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Anarchie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anarchie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Anarchie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Anarchie na Google.cz

Zkusit najít heslo Anarchie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Anarchie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Anarchie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Anarchie? resp. co označuje slovo Anarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anarchie, odpověď na dotaz co je to Anarchie?. Víte např. kdo to je Leoš Mareš? Znáte a víte kdo je Klement Gottwald? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?