Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anarchie. Co znamená pojem Anarchie z kategorie Politika?

Co je to Anarchie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Anarchie

Bezvládí vznikající ve společnosti při selhání vlád a jejich autorit například během revolucí, válek nebo přírodních katastrof, tedy všech jevů, které doprovází chaos. V jiném významu potom stav společnosti, která postrádá autority určující její řád. Situace, kdy přestala existovat společenská hierarchie.


Co je to Anarchie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anarchie. Co znamená pojem Anarchie z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Anarchie? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Anarchie se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, popis, definice pojmu, význam slova, wiki, definice, vysvětlení, heslo, význam, odborný výraz, synonymum, informace, pojem, termín, formulace, terminus technicus


Pojem Anarchie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anarchie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anarchie (z řec. an-arché, příd. jméno anarchický) je stav bezvládí. Naproti tomu anarchismus je politická ideologie, jejímž cílem je nastolit anarchii. „Anarchismus lze definovat jako odmítání hierarchií (stálých struktur nadřízenosti a podřízenosti), jako je kapitalismus, rasismus nebo sexismus, a společenské chápání svobody, v němž je přístup k hmotným prostředkům a svoboda druhých nezbytným předpokladem osobní svobody.“

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Anarchie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anarchie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Anarchie na Google.cz

Hledat slovo Anarchie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Anarchie ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Anarchie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Anarchie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Anarchie? resp. co znamená slovo Anarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anarchie, odpověď na dotaz co je to Anarchie?. Víte např. kdo to je Milenec? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?