Co je to?
Definice výrazu Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Co to je Dodací list? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dodací list

Dodací list je typ dokumentu vystavený především podnikateli v odvětví obchodu a výroby. Dodací list dokládá, že bylo odesláno správné zboží v odpovídajícím množství a kvalitě.
V dodacím listu musí být uveden druh zboží, počet a specifikace podle objednávky. Nezbytnou náležitostí jsou také adresy odesílatele i adresáta, jména firem nebo osob, číslo objednávky, datum odeslání a další údaje. Vystavuje se ve dvou vyhotoveních. Příjemce pak dodací list potvrzuje. Dodací list není ze zákona povinný a nenahrazuje fakturu.


Co je to Dodací list? Význam slova, termín, Definice výrazu Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dodací list můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dodací list je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: Dodací list, pojem, informace, wiki, termín, terminus technicus, přesný význam, lexikon, Účetnictví, názvosloví, význam, význam pojmu, formulace, přesný výraz, definice, slovo, popis, význam slova


Pojem Dodací list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dodací list? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dodací list (slangově dodák) je doklad o tom, že výrobky či zboží byly odeslány, v jaké kvalitě, jejich druhy, množství atd. Dodací list není dokument, který by zákon vyžadoval, slouží pouze pro kontrolu nad pohybem zboží. Zpravidla obsahuje označení dodávky, adresy dodavatele a odběratele, názvy firem či jméno fyzické osoby, datum odeslání dodávky, číslo objednávky nebo její další specifikace a specifikace firmy či osoby, která dodávku převzala. V případě, že si dodávku neodebírá sám kupující, ale ta je předána přepravci, musí přepravce potvrdit, že dodávku převzal a tím za ni přebírá odpovědnost. V obchodní praxi je běžné, že faktura na dané zboží slouží zároveň jako dodací a záruční list, přičemž tento fakt je na ní uveden.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Dodací list ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Dodací list ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Dodací list na Google.cz

Vyhledat termín Dodací list ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Dodací list ve Wikislovníku

Hledat slovo Dodací list ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dodací list například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dodací list? resp. co to je Dodací list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dodací list, odpověď na dotaz co je to Dodací list?. Víte např. kdo to je Meryl Streep? Znáte a víte kdo je Pecivál? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Dodací list i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.