Co je to?
Definice výrazu Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Co to je Dodací list? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dodací list

Dodací list je typ dokumentu vystavený především podnikateli v odvětví obchodu a výroby. Dodací list dokládá, že bylo odesláno správné zboží v odpovídajícím množství a kvalitě.
V dodacím listu musí být uveden druh zboží, počet a specifikace podle objednávky. Nezbytnou náležitostí jsou také adresy odesílatele i adresáta, jména firem nebo osob, číslo objednávky, datum odeslání a další údaje. Vystavuje se ve dvou vyhotoveních. Příjemce pak dodací list potvrzuje. Dodací list není ze zákona povinný a nenahrazuje fakturu.


Co je to Dodací list? Význam slova, termín, Definice výrazu Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dodací list? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dodací list patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: popis, wiki, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, co je to Dodací list?, vysvětlení, co to je, pojem, přesný význam, terminus technicus, lexikon, Účetnictví, definice, slovník, Dodací list, Účetnictví


Pojem Dodací list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Dodací list

Zkusit najít termín Dodací list ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dodací list ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Dodací list ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Dodací list na Google.cz

Najít heslo Dodací list ve Wikipedii

Najít výraz Dodací list ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dodací list například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Dodací list? resp. co označuje slovo Dodací list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dodací list, odpověď na dotaz co je to Dodací list?. Víte např. kdo to je Kurt Cobain? Znáte a víte kdo je Duchovní? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.