Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Co je to Dodací list? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dodací list?

Dodací list je typ dokumentu vystavený především podnikateli v odvětví obchodu a výroby. Dodací list dokládá, že bylo odesláno správné zboží v odpovídajícím množství a kvalitě.
V dodacím listu musí být uveden druh zboží, počet a specifikace podle objednávky. Nezbytnou náležitostí jsou také adresy odesílatele i adresáta, jména firem nebo osob, číslo objednávky, datum odeslání a další údaje. Vystavuje se ve dvou vyhotoveních. Příjemce pak dodací list potvrzuje. Dodací list není ze zákona povinný a nenahrazuje fakturu.


Co je to Dodací list? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Dodací list můžete samozřejmě sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Dodací list je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: formulace, popis, synonymum, vysvětlení, co je to Dodací list?, termín, definice pojmu, informace, Dodací list, Účetnictví, terminologie, definice, slovo, Účetnictví, názvosloví, význam pojmu, slovník, pojem


Pojem Dodací list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dodací list?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dodací list (slangově dodák) je doklad o tom, že výrobky či zboží byly odeslány, v jaké kvalitě, jejich druhy, množství atd. Dodací list není dokument, který by zákon vyžadoval, slouží pouze pro kontrolu nad pohybem zboží. Zpravidla obsahuje označení dodávky, adresy dodavatele a odběratele, názvy firem či jméno fyzické osoby, datum odeslání dodávky, číslo objednávky nebo její další specifikace a specifikace firmy či osoby, která dodávku převzala. V případě, že si dodávku neodebírá sám kupující, ale ta je předána přepravci, musí přepravce potvrdit, že dodávku převzal a tím za ni přebírá odpovědnost. V obchodní praxi je běžné, že faktura na dané zboží slouží zároveň jako dodací a záruční list, přičemž tento fakt je na ní uveden.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Dodací list ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Dodací list ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Dodací list ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Dodací list ve Wikizdrojích

Najít výraz Dodací list ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dodací list ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dodací list například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Dodací list? resp. co přesně znamená slovo Dodací list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dodací list, odpověď na dotaz co je to Dodací list?. Víte např. kdo to je Topmodelka? Znáte a víte kdo je Průša? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.