Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Co je to Dodací list? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dodací list?

Dodací list je typ dokumentu vystavený především podnikateli v odvětví obchodu a výroby. Dodací list dokládá, že bylo odesláno správné zboží v odpovídajícím množství a kvalitě.
V dodacím listu musí být uveden druh zboží, počet a specifikace podle objednávky. Nezbytnou náležitostí jsou také adresy odesílatele i adresáta, jména firem nebo osob, číslo objednávky, datum odeslání a další údaje. Vystavuje se ve dvou vyhotoveních. Příjemce pak dodací list potvrzuje. Dodací list není ze zákona povinný a nenahrazuje fakturu.


Co je to Dodací list? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dodací list s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Dodací list patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, popis, definice, informace, co to je, heslo, synonymum, lexikon, termín, vysvětlení, význam slova, přesný výraz, pojem, definice pojmu, přesný význam, terminus technicus, Účetnictví, co je to Dodací list?


Pojem Dodací list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dodací list?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Dodací list (slangově dodák) je doklad o tom, že výrobky či zboží byly odeslány, v jaké kvalitě, jejich druhy, množství atd. Dodací list není dokument, který by zákon vyžadoval, slouží pouze pro kontrolu nad pohybem zboží. Zpravidla obsahuje označení dodávky, adresy dodavatele a odběratele, názvy firem či jméno fyzické osoby, datum odeslání dodávky, číslo objednávky nebo její další specifikace a specifikace firmy či osoby, která dodávku převzala. V případě, že si dodávku neodebírá sám kupující, ale ta je předána přepravci, musí přepravce potvrdit, že dodávku převzal a tím za ni přebírá odpovědnost. V obchodní praxi je běžné, že faktura na dané zboží slouží zároveň jako dodací a záruční list, přičemž tento fakt je na ní uveden.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Dodací list ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Dodací list ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dodací list ve Wikimedia Commons

Najít výraz Dodací list ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Dodací list ve Wikizdrojích

Hledat heslo Dodací list ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dodací list například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Dodací list? resp. co znamená Dodací list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dodací list, odpověď na dotaz co je to Dodací list?. Víte např. kdo to je Homouš? Znáte a víte kdo je Únosce? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.