Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dodací list. Co znamená pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Co je Dodací list?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dodací list?

Dodací list je typ dokumentu vystavený především podnikateli v odvětví obchodu a výroby. Dodací list dokládá, že bylo odesláno správné zboží v odpovídajícím množství a kvalitě.
V dodacím listu musí být uveden druh zboží, počet a specifikace podle objednávky. Nezbytnou náležitostí jsou také adresy odesílatele i adresáta, jména firem nebo osob, číslo objednávky, datum odeslání a další údaje. Vystavuje se ve dvou vyhotoveních. Příjemce pak dodací list potvrzuje. Dodací list není ze zákona povinný a nenahrazuje fakturu.


Co je to Dodací list? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dodací list. Co znamená pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dodací list s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Dodací list se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, definice, pojem, Účetnictví, vysvětlení, co je to Dodací list?, co to je, význam pojmu, wiki, význam slova, informace, odborný výraz, co znamená, terminologie, Účetnictví, terminus technicus


Pojem Dodací list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dodací list dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dodací list (slangově dodák) je doklad o tom, že výrobky či zboží byly odeslány, v jaké kvalitě, jejich druhy, množství atd. Dodací list není dokument, který by zákon vyžadoval, slouží pouze pro kontrolu nad pohybem zboží. Zpravidla obsahuje označení dodávky, adresy dodavatele a odběratele, názvy firem či jméno fyzické osoby, datum odeslání dodávky, číslo objednávky nebo její další specifikace a specifikace firmy či osoby, která dodávku převzala. V případě, že si dodávku neodebírá sám kupující, ale ta je předána přepravci, musí přepravce potvrdit, že dodávku převzal a tím za ni přebírá odpovědnost. V obchodní praxi je běžné, že faktura na dané zboží slouží zároveň jako dodací a záruční list, přičemž tento fakt je na ní uveden.

Pro další informace o termínu Dodací list zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Dodací list na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Dodací list na Youtube

Vyhledat pojem Dodací list ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Dodací list ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dodací list ve Wikimedia Commons

Najít pojem Dodací list ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dodací list například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte co znamená Dodací list? resp. jaký je přesný význam slova Dodací list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dodací list, odpověď na dotaz co je to Dodací list?. Víte např. kdo to je Vlastimil Tlustý? Znáte a víte kdo je Fracek? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Účetnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.