Co je to?
Definice výrazu Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Co to je Dodací list? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dodací list?

Dodací list je typ dokumentu vystavený především podnikateli v odvětví obchodu a výroby. Dodací list dokládá, že bylo odesláno správné zboží v odpovídajícím množství a kvalitě.
V dodacím listu musí být uveden druh zboží, počet a specifikace podle objednávky. Nezbytnou náležitostí jsou také adresy odesílatele i adresáta, jména firem nebo osob, číslo objednávky, datum odeslání a další údaje. Vystavuje se ve dvou vyhotoveních. Příjemce pak dodací list potvrzuje. Dodací list není ze zákona povinný a nenahrazuje fakturu.


Co je to Dodací list? Význam slova, termín, Definice výrazu Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dodací list se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Dodací list patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: popis, co znamená, co je to Dodací list?, terminus technicus, termín, wiki, odborné názvosloví, význam pojmu, slovo, co to je, Účetnictví, odborný výraz, Účetnictví, terminologie, přesný význam, přesný výraz, lexikon, význam


Pojem Dodací list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dodací list? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dodací list (slangově dodák) je doklad o tom, že výrobky či zboží byly odeslány, v jaké kvalitě, jejich druhy, množství atd. Dodací list není dokument, který by zákon vyžadoval, slouží pouze pro kontrolu nad pohybem zboží. Zpravidla obsahuje označení dodávky, adresy dodavatele a odběratele, názvy firem či jméno fyzické osoby, datum odeslání dodávky, číslo objednávky nebo její další specifikace a specifikace firmy či osoby, která dodávku převzala. V případě, že si dodávku neodebírá sám kupující, ale ta je předána přepravci, musí přepravce potvrdit, že dodávku převzal a tím za ni přebírá odpovědnost. V obchodní praxi je běžné, že faktura na dané zboží slouží zároveň jako dodací a záruční list, přičemž tento fakt je na ní uveden.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Dodací list ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Dodací list ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Dodací list ve Wikislovníku

Hledat heslo Dodací list ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dodací list ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Dodací list na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dodací list například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Dodací list? resp. co přesně znamená slovo Dodací list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dodací list, odpověď na dotaz co je to Dodací list?. Víte např. kdo to je Koroner? Znáte a víte kdo je Prcek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v Účetnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.