Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Světadíl. Co znamená pojem Světadíl z kategorie Věda?

Co to je Světadíl? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Světadíl?

Světadíl je označení masu pevniny, která je souvislá a pevná. V zahraničí bývá často nahrazována také slovem kontinent, v ČR jde o dva různé termíny. Světadílem je nazývána určitá oblast, která má svůj vlastní historický i zeměpisný vývoj. V tom případě je světadílů 7 – Evropa, Asie, Afrika, Austrálie, Oceánie, Amerika, a Antarktida.
Časté jsou i spory o seskupení kontinentů a o tom, zda některé z nich lze považovat za jeden celek, proto se lze setkat s odlišnými výčty světadílů.


Co je to Světadíl? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Světadíl. Co znamená pojem Světadíl z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Světadíl? Pak se o ní podělte s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Světadíl patří do sekce věda

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, význam slova, co znamená, odborný výraz, pojem, věda, přesný význam, heslo, věda, co to je, terminologie, definice, vysvětlení, slovo, přesný výraz, wiki, terminus technicus


Pojem Světadíl je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Světadíl? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kontinent (z latinského contineō, -ēre, což znamená držím pohromadě) je velkou souvislou pevninskou masou. Česká zeměpisná škola odděluje termíny kontinent a světadíl, který jinak bývá často považován za synonymum.
Jelikož neexistuje žádný standard pro definici kontinentu, různé kultury a vědní obory mají odlišné seznamy toho, co považují za kontinent. Všeobecně uznané charakteristiky kontinentu jsou: musí jít o rozlohou velké území, musí sestávat z neponořené pevniny a musí mít geologicky význačné hranice (v úvahu se můžou kromě moří či hor brát např. i litosférické desky). Zatímco podle některých existuje pouze 4 nebo 5 kontinentů, ve světě se nejčastěji uvádí 7, resp. 6.

Světadíly

Světadíly označené barvami na mapě světa. Autor: folly/OpenClipart.org
Světadíly označené barvami na mapě světa. Autor: folly/OpenClipart.org


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světadíl ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Světadíl ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Světadíl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Světadíl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Světadíl na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světadíl ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Světadíl například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Světadíl? resp. jaký je přesný význam slova Světadíl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světadíl, odpověď na dotaz co je to Světadíl?. Víte např. kdo to je Neptun? Znáte a víte kdo je Jiří Kubík? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.