Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světadíl. Co znamená pojem Světadíl z kategorie Věda?

Co je to Světadíl? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Světadíl?

Světadíl je označení masu pevniny, která je souvislá a pevná. V zahraničí bývá často nahrazována také slovem kontinent, v ČR jde o dva různé termíny. Světadílem je nazývána určitá oblast, která má svůj vlastní historický i zeměpisný vývoj. V tom případě je světadílů 7 – Evropa, Asie, Afrika, Austrálie, Oceánie, Amerika, a Antarktida.
Časté jsou i spory o seskupení kontinentů a o tom, zda některé z nich lze považovat za jeden celek, proto se lze setkat s odlišnými výčty světadílů.


Co je to Světadíl? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světadíl. Co znamená pojem Světadíl z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Světadíl můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Světadíl je v sekci Věda

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, terminologie, termín, slovo, formulace, přesný význam, co znamená, Světadíl, wiki, význam, Věda, slovník, význam pojmu, význam slova, heslo, synonymum, definice pojmu


Pojem Světadíl je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Světadíl?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontinent (z latinského contineō, -ēre, což znamená držím pohromadě) je velkou souvislou pevninskou masou. Česká zeměpisná škola odděluje termíny kontinent a světadíl, který jinak bývá často považován za synonymum.
Jelikož neexistuje žádný standard pro definici kontinentu, různé kultury a vědní obory mají odlišné seznamy toho, co považují za kontinent. Všeobecně uznané charakteristiky kontinentu jsou: musí jít o rozlohou velké území, musí sestávat z neponořené pevniny a musí mít geologicky význačné hranice (v úvahu se můžou kromě moří či hor brát např. i litosférické desky). Zatímco podle některých existuje pouze 4 nebo 5 kontinentů, ve světě se nejčastěji uvádí 7, resp. 6.

Světadíly

Světadíly označené barvami na mapě světa. Autor: folly/OpenClipart.org
Světadíly označené barvami na mapě světa. Autor: folly/OpenClipart.org


Hledejte pojem Světadíl v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světadíl ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Světadíl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světadíl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Světadíl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Světadíl ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Světadíl ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Světadíl například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Světadíl? resp. co je to Světadíl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světadíl, odpověď na dotaz co je to Světadíl?. Víte např. kdo to je Osobnost? Znáte a víte kdo je Tereza Spencerová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Světadíl i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.