Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světadíl. Co znamená pojem Světadíl z kategorie Věda?

Co je to Světadíl? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Světadíl?

Světadíl je označení masu pevniny, která je souvislá a pevná. V zahraničí bývá často nahrazována také slovem kontinent, v ČR jde o dva různé termíny. Světadílem je nazývána určitá oblast, která má svůj vlastní historický i zeměpisný vývoj. V tom případě je světadílů 7 – Evropa, Asie, Afrika, Austrálie, Oceánie, Amerika, a Antarktida.
Časté jsou i spory o seskupení kontinentů a o tom, zda některé z nich lze považovat za jeden celek, proto se lze setkat s odlišnými výčty světadílů.


Co je to Světadíl? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světadíl. Co znamená pojem Světadíl z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Světadíl je v kategorii Věda

Klíčová slova: lexikon, Světadíl, wiki, odborný výraz, co je to Světadíl?, formulace, názvosloví, heslo, synonymum, přesný význam, odborné názvosloví, význam, slovo, vysvětlení, Věda, přesný výraz, význam pojmu, slovník


Pojem Světadíl je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Světadíl? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kontinent (z latinského contineō, -ēre, což znamená držím pohromadě) je velkou souvislou pevninskou masou. Česká zeměpisná škola odděluje termíny kontinent a světadíl, který jinak bývá často považován za synonymum.
Jelikož neexistuje žádný standard pro definici kontinentu, různé kultury a vědní obory mají odlišné seznamy toho, co považují za kontinent. Všeobecně uznané charakteristiky kontinentu jsou: musí jít o rozlohou velké území, musí sestávat z neponořené pevniny a musí mít geologicky význačné hranice (v úvahu se můžou kromě moří či hor brát např. i litosférické desky). Zatímco podle některých existuje pouze 4 nebo 5 kontinentů, ve světě se nejčastěji uvádí 7, resp. 6.

Světadíly

Světadíly označené barvami na mapě světa. Autor: folly/OpenClipart.org
Světadíly označené barvami na mapě světa. Autor: folly/OpenClipart.org


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Světadíl na Google.cz

Vyhledat výraz Světadíl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Světadíl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světadíl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Světadíl ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Světadíl ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Světadíl například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Světadíl? resp. jaký je význam slova Světadíl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světadíl, odpověď na dotaz co je to Světadíl?. Víte např. kdo to je Jiří X. Doležal? Znáte a víte kdo je Páter? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.