Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světadíl. Co znamená pojem Světadíl z kategorie Věda?

Co je to Světadíl? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Světadíl

Světadíl je označení masu pevniny, která je souvislá a pevná. V zahraničí bývá často nahrazována také slovem kontinent, v ČR jde o dva různé termíny. Světadílem je nazývána určitá oblast, která má svůj vlastní historický i zeměpisný vývoj. V tom případě je světadílů 7 – Evropa, Asie, Afrika, Austrálie, Oceánie, Amerika, a Antarktida.
Časté jsou i spory o seskupení kontinentů a o tom, zda některé z nich lze považovat za jeden celek, proto se lze setkat s odlišnými výčty světadílů.


Co je to Světadíl? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světadíl. Co znamená pojem Světadíl z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Světadíl s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Světadíl patří do kategorie Věda

Klíčová slova: přesný význam, význam, Věda, slovník, význam slova, terminus technicus, formulace, definice, terminologie, přesný výraz, synonymum, Věda, lexikon, názvosloví, wiki, co je to Světadíl?, pojem, popis


Pojem Světadíl je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Světadíl v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Světadíl ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světadíl ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světadíl ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Světadíl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Světadíl ve Wikipedii

Vyhledat heslo Světadíl ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Světadíl například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Světadíl? resp. jaká je definice termínu Světadíl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světadíl, odpověď na dotaz co je to Světadíl?. Víte např. kdo to je Perníkář? Znáte a víte kdo je Muftí? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.