Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světadíl. Co znamená pojem Světadíl z kategorie Věda?

Co je to Světadíl? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Světadíl

Světadíl je označení masu pevniny, která je souvislá a pevná. V zahraničí bývá často nahrazována také slovem kontinent, v ČR jde o dva různé termíny. Světadílem je nazývána určitá oblast, která má svůj vlastní historický i zeměpisný vývoj. V tom případě je světadílů 7 – Evropa, Asie, Afrika, Austrálie, Oceánie, Amerika, a Antarktida.
Časté jsou i spory o seskupení kontinentů a o tom, zda některé z nich lze považovat za jeden celek, proto se lze setkat s odlišnými výčty světadílů.


Co je to Světadíl? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světadíl. Co znamená pojem Světadíl z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Světadíl s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Světadíl se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: lexikon, slovník, Světadíl, význam, názvosloví, informace, synonymum, wiki, formulace, terminus technicus, odborný výraz, pojem, heslo, Věda, odborné názvosloví, popis, co to je, slovo


Pojem Světadíl je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Světadíl?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kontinent (z latinského contineō, -ēre, což znamená držím pohromadě) je velkou souvislou pevninskou masou. Česká zeměpisná škola odděluje termíny kontinent a světadíl, který jinak bývá často považován za synonymum.
Jelikož neexistuje žádný standard pro definici kontinentu, různé kultury a vědní obory mají odlišné seznamy toho, co považují za kontinent. Všeobecně uznané charakteristiky kontinentu jsou: musí jít o rozlohou velké území, musí sestávat z neponořené pevniny a musí mít geologicky význačné hranice (v úvahu se můžou kromě moří či hor brát např. i litosférické desky). Zatímco podle některých existuje pouze 4 nebo 5 kontinentů, ve světě se nejčastěji uvádí 7, resp. 6.

Světadíly

Světadíly označené barvami na mapě světa. Autor: folly/OpenClipart.org
Světadíly označené barvami na mapě světa. Autor: folly/OpenClipart.org


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Světadíl ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Světadíl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Světadíl ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Světadíl na Youtube

Zkusit najít výraz Světadíl ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Světadíl ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Světadíl například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Světadíl? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Světadíl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světadíl, odpověď na dotaz co je to Světadíl?. Víte např. kdo to je Zeus? Znáte a víte kdo je Muftí? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.