Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lorem ipsum. Co znamená odborný pojem Lorem ipsum z kategorie Latina?

Co je to Lorem ipsum? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lorem ipsum

Lorem ipsum je pojmenování, které se používá standardně pro text grafického designu nebo návrhů. Jde o text takzvaně pseudolatinský, který je pouhou výplní a demonstruje text při tvorbě pracovní ukázky grafického návrhu. Používá se pro něj i zkratka lipsum. Po ukázce a schválení se vloží do návrhu obsah, který bude mít smysl.
Jde o to, aby se posuzovatel nenechal rušit smyslem obsahu a jeho četbou a aby jeho posouzení nebylo narušeno pravidelnou strukturou textu. Lorem ipsum při prvním pohledu vypadá jako obyčejný text. Slova mají různou délku, věty obsahují interpunkci a podobně. Text vypadá jako latina, ale nemá smysl. Částečně je odvozen z Ciceronova textu O nejvyšším dobru a zlu. Lorem ipsum je využíván již od druhé poloviny 20. století.


Co je to Lorem ipsum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lorem ipsum. Co znamená odborný pojem Lorem ipsum z kategorie Latina?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Lorem ipsum doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Lorem ipsum se nachází v sekci latina

Klíčová slova: význam slova, slovník, co je to Lorem ipsum?, slovo, odborný výraz, lexikon, názvosloví, terminologie, terminus technicus, přesný výraz, definice, pojem, význam pojmu, wiki, popis, termín, co to je, latina


Pojem Lorem ipsum je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lorem ipsum?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Lorem ipsum (zkráceně lipsum) je označení pro standardní pseudolatinský text užívaný v grafickém designu a navrhování jako demonstrativní výplňový text při vytváření pracovních ukázek grafických návrhů (např. fontů nebo rozvržení časopisů či HTML stránek). Lipsum tak pracovně znázorňuje text v ukázkových maketách (tzv. mock-up) předtím, než bude do hotového návrhu vložen smysluplný obsah.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Lorem ipsum ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Lorem ipsum na Youtube

Vyhledat pojem Lorem ipsum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Lorem ipsum ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Lorem ipsum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lorem ipsum ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lorem ipsum například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lorem ipsum? resp. jaký je význam pojmu Lorem ipsum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lorem ipsum, odpověď na dotaz co je to Lorem ipsum?. Víte např. kdo to je Pavel Liška? Znáte a víte kdo je Al Kapone? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je latina. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.