Co je to?
Definice výrazu, termínu Lorem ipsum. Co znamená odborný pojem Lorem ipsum z kategorie Latina?

Co je to Lorem ipsum? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lorem ipsum

Lorem ipsum je pojmenování, které se používá standardně pro text grafického designu nebo návrhů. Jde o text takzvaně pseudolatinský, který je pouhou výplní a demonstruje text při tvorbě pracovní ukázky grafického návrhu. Používá se pro něj i zkratka lipsum. Po ukázce a schválení se vloží do návrhu obsah, který bude mít smysl.
Jde o to, aby se posuzovatel nenechal rušit smyslem obsahu a jeho četbou a aby jeho posouzení nebylo narušeno pravidelnou strukturou textu. Lorem ipsum při prvním pohledu vypadá jako obyčejný text. Slova mají různou délku, věty obsahují interpunkci a podobně. Text vypadá jako latina, ale nemá smysl. Částečně je odvozen z Ciceronova textu O nejvyšším dobru a zlu. Lorem ipsum je využíván již od druhé poloviny 20. století.


Co je to Lorem ipsum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lorem ipsum. Co znamená odborný pojem Lorem ipsum z kategorie Latina?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Lorem ipsum můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lorem ipsum je v sekci Latina

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, wiki, informace, Latina, odborné názvosloví, termín, význam pojmu, slovník, synonymum, co je to Lorem ipsum?, přesný význam, Latina, terminus technicus, terminologie, definice pojmu, názvosloví, lexikon


Pojem Lorem ipsum je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lorem ipsum? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lorem ipsum (zkráceně lipsum) je označení pro standardní pseudolatinský text užívaný v grafickém designu a navrhování jako demonstrativní výplňový text při vytváření pracovních ukázek grafických návrhů (např. fontů nebo rozvržení časopisů či HTML stránek). Lipsum tak pracovně znázorňuje text v ukázkových maketách (tzv. mock-up) předtím, než bude do hotového návrhu vložen smysluplný obsah.

Jiné informační zdroje o pojmu Lorem ipsum

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lorem ipsum ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Lorem ipsum ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Lorem ipsum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lorem ipsum ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Lorem ipsum ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Lorem ipsum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lorem ipsum například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Lorem ipsum? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lorem ipsum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lorem ipsum, odpověď na dotaz co je to Lorem ipsum?. Víte např. kdo to je Markéta Kutilová? Znáte a víte kdo je Jana Lorencová? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Lorem ipsum i v jiných kategoriích (než Latina). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.