Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lorem ipsum. Co znamená odborný pojem Lorem ipsum z kategorie Latina?

Co je to Lorem ipsum? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lorem ipsum

Lorem ipsum je pojmenování, které se používá standardně pro text grafického designu nebo návrhů. Jde o text takzvaně pseudolatinský, který je pouhou výplní a demonstruje text při tvorbě pracovní ukázky grafického návrhu. Používá se pro něj i zkratka lipsum. Po ukázce a schválení se vloží do návrhu obsah, který bude mít smysl.
Jde o to, aby se posuzovatel nenechal rušit smyslem obsahu a jeho četbou a aby jeho posouzení nebylo narušeno pravidelnou strukturou textu. Lorem ipsum při prvním pohledu vypadá jako obyčejný text. Slova mají různou délku, věty obsahují interpunkci a podobně. Text vypadá jako latina, ale nemá smysl. Částečně je odvozen z Ciceronova textu O nejvyšším dobru a zlu. Lorem ipsum je využíván již od druhé poloviny 20. století.


Co je to Lorem ipsum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lorem ipsum. Co znamená odborný pojem Lorem ipsum z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Lorem ipsum doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Lorem ipsum se nachází v sekci latina

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, definice, co je to Lorem ipsum?, vysvětlení, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, lexikon, přesný význam, terminologie, co znamená, latina, co to je, wiki, popis, pojem


Pojem Lorem ipsum je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Lorem ipsum?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lorem ipsum (zkráceně lipsum) je označení pro standardní pseudolatinský text užívaný v grafickém designu a navrhování jako demonstrativní výplňový text při vytváření pracovních ukázek grafických návrhů (např. fontů nebo rozvržení časopisů či HTML stránek). Lipsum tak pracovně znázorňuje text v ukázkových maketách (tzv. mock-up) předtím, než bude do hotového návrhu vložen smysluplný obsah.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Lorem ipsum na Youtube

Najít heslo Lorem ipsum ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Lorem ipsum na Google.cz

Hledat pojem Lorem ipsum ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lorem ipsum ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Lorem ipsum ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lorem ipsum například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Lorem ipsum? resp. jaký je význam slova Lorem ipsum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lorem ipsum, odpověď na dotaz co je to Lorem ipsum?. Víte např. kdo to je Tomáš Zdechovský? Znáte a víte kdo je Etoped? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Lorem ipsum i v jiných kategoriích (než latina). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.