Co je to?
Definice výrazu, termínu Lorem ipsum. Co znamená odborný pojem Lorem ipsum z kategorie Latina?

Co je to Lorem ipsum? Význam slova

Co znamená termín Lorem ipsum? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lorem ipsum je pojmenování, které se používá standardně pro text grafického designu nebo návrhů. Jde o text takzvaně pseudolatinský, který je pouhou výplní a demonstruje text při tvorbě pracovní ukázky grafického návrhu. Používá se pro něj i zkratka lipsum. Po ukázce a schválení se vloží do návrhu obsah, který bude mít smysl.
Jde o to, aby se posuzovatel nenechal rušit smyslem obsahu a jeho četbou a aby jeho posouzení nebylo narušeno pravidelnou strukturou textu. Lorem ipsum při prvním pohledu vypadá jako obyčejný text. Slova mají různou délku, věty obsahují interpunkci a podobně. Text vypadá jako latina, ale nemá smysl. Částečně je odvozen z Ciceronova textu O nejvyšším dobru a zlu. Lorem ipsum je využíván již od druhé poloviny 20. století.


Co je to Lorem ipsum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lorem ipsum. Co znamená odborný pojem Lorem ipsum z kategorie Latina?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Lorem ipsum) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lorem ipsum patří do kategorie Latina

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, Lorem ipsum, slovo, přesný výraz, definice, co znamená, popis, odborné názvosloví, slovník, heslo, vysvětlení, informace, synonymum, co je to Lorem ipsum?, definice pojmu, formulace, význam pojmu


Pojem Lorem ipsum je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lorem ipsum? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Lorem ipsum (zkráceně lipsum) je označení pro standardní pseudolatinský text užívaný v grafickém designu a navrhování jako demonstrativní výplňový text při vytváření pracovních ukázek grafických návrhů (např. fontů nebo rozvržení časopisů či HTML stránek). Lipsum tak pracovně znázorňuje text v ukázkových maketách (tzv. mock-up) předtím, než bude do hotového návrhu vložen smysluplný obsah.

Další informační zdroje o slovu Lorem ipsum

Hledat videa s názvem Lorem ipsum na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lorem ipsum ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Lorem ipsum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Lorem ipsum ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Lorem ipsum na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lorem ipsum ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lorem ipsum například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Lorem ipsum? resp. jaký je přesný význam slova Lorem ipsum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lorem ipsum, odpověď na dotaz co je to Lorem ipsum?. Víte např. kdo to je Čeledín? Znáte a víte kdo je Zkurvysyn? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Lorem ipsum hledat i v jiných kategoriích (než Latina) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.