Co je to?
Definice výrazu Lorem ipsum. Co znamená odborný pojem Lorem ipsum z kategorie Latina?

Co je Lorem ipsum? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lorem ipsum

Lorem ipsum je pojmenování, které se používá standardně pro text grafického designu nebo návrhů. Jde o text takzvaně pseudolatinský, který je pouhou výplní a demonstruje text při tvorbě pracovní ukázky grafického návrhu. Používá se pro něj i zkratka lipsum. Po ukázce a schválení se vloží do návrhu obsah, který bude mít smysl.
Jde o to, aby se posuzovatel nenechal rušit smyslem obsahu a jeho četbou a aby jeho posouzení nebylo narušeno pravidelnou strukturou textu. Lorem ipsum při prvním pohledu vypadá jako obyčejný text. Slova mají různou délku, věty obsahují interpunkci a podobně. Text vypadá jako latina, ale nemá smysl. Částečně je odvozen z Ciceronova textu O nejvyšším dobru a zlu. Lorem ipsum je využíván již od druhé poloviny 20. století.


Co je to Lorem ipsum? Význam slova, termín, Definice výrazu Lorem ipsum. Co znamená odborný pojem Lorem ipsum z kategorie Latina?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Lorem ipsum? s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Lorem ipsum je v sekci latina

Klíčová slova: názvosloví, význam, terminologie, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, definice pojmu, synonymum, latina, heslo, slovník, latina, popis, odborné názvosloví, co znamená, pojem, definice, co to je


Pojem Lorem ipsum je v kategorii latina, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Lorem ipsum dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Lorem ipsum (zkráceně lipsum) je označení pro standardní pseudolatinský text užívaný v grafickém designu a navrhování jako demonstrativní výplňový text při vytváření pracovních ukázek grafických návrhů (např. fontů nebo rozvržení časopisů či HTML stránek). Lipsum tak pracovně znázorňuje text v ukázkových maketách (tzv. mock-up) předtím, než bude do hotového návrhu vložen smysluplný obsah.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lorem ipsum ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Lorem ipsum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Lorem ipsum ve Wikislovníku

Hledat frázi Lorem ipsum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Lorem ipsum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Lorem ipsum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lorem ipsum například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Lorem ipsum? resp. co se skrývá pod slovem Lorem ipsum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lorem ipsum, odpověď na dotaz co je to Lorem ipsum?. Víte např. kdo to je Ondřej Bank? Znáte a víte kdo je Kristina Höschlová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než latina). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.