Co je to?
Definice výrazu, termínu Hydroponie. Co znamená odborný pojem Hydroponie z kategorie Rostliny?

Co je to Hydroponie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hydroponie?

Hydroponie je způsob pěstování rostlin v živném roztoku bez použití půdy. Hydroponicky lze rostliny pěstovat jak v domácnosti, tak ve skleníku. Jako substrát se využívá keramzit nebo minerální plsť. Rostliny pěstované tímto způsobem údajně rychleji rostou, jejich přítomnost je alergiky lépe snášena než u rostlin pěstovaných v půdě, ale nesnesou přímé sluneční záření a jsou náchylnější na průvan.


Co je to Hydroponie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hydroponie. Co znamená odborný pojem Hydroponie z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Hydroponie s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Hydroponie je v kategorii rostliny

Klíčová slova: rostliny, co je to Hydroponie?, termín, odborné názvosloví, názvosloví, popis, Hydroponie, přesný výraz, rostliny, definice, formulace, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, význam pojmu, slovo, význam, pojem


Pojem Hydroponie je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Hydroponie dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Hydroponie je pěstování rostlin bez půdy v živném roztoku. Nejvhodnějším substrátem je v tomto případě keramzit - expandovaný jíl. Hydroponicky je možné pěstovat téměř všechny pokojové rostliny, zeleninu - rajčata, okurky a pod. nebo květiny (karafiáty, gerbery a pod.) pro produkci řezaných květů. Užitkové rostliny ve sklenících se také pěstují hydroponicky buď v minerální plsti nebo v roztoku na "tenké vrstvě". V těchto systémech voda cirkuluje, mimo záhony se zpět vrácený roztok filtruje, doplní se živiny, upraví PH a teplota. Podle systému a účelu pěstování se přidávají hnojiva. Pro uzavřený systém pěstování pokojových rostlin v keramzitu lze použít kvalitní tekutá hnojiva bez balastních látek a při každé zálivce zalévat slabým roztokem 0,02%. Pro tento způsob existují ještě dlouhopůsobící iontovýměnná hnojiva na bázi Lewatitu, která vyměňují živné ionty za soli obsažené v zálivkové vodě. V případě použití takového hnojiva není vhodná zálivka dešťovou vodou. Tuto lze rostlinám dodávat jednou za 3 - 4 měsíce.

Hydroponické pěstování

Hydroponicky pěstováný petržel. Autor: 家志 刘 zdroj: Pixabay
Hydroponicky pěstováný petržel. Autor: 家志 刘 zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Hydroponie v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Hydroponie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Hydroponie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Hydroponie ve Wikizdrojích

Najít slovo Hydroponie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Hydroponie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hydroponie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydroponie například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Hydroponie? resp. jaký je význam slova Hydroponie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hydroponie, odpověď na dotaz co je to Hydroponie?. Víte např. kdo to je Děvka? Znáte a víte kdo je Brusič? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Hydroponie i v jiné sekci než v rostliny. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.