Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hydroponie. Co znamená odborný pojem Hydroponie z kategorie Rostliny?

Co je to Hydroponie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hydroponie?

Hydroponie je způsob pěstování rostlin v živném roztoku bez použití půdy. Hydroponicky lze rostliny pěstovat jak v domácnosti, tak ve skleníku. Jako substrát se využívá keramzit nebo minerální plsť. Rostliny pěstované tímto způsobem údajně rychleji rostou, jejich přítomnost je alergiky lépe snášena než u rostlin pěstovaných v půdě, ale nesnesou přímé sluneční záření a jsou náchylnější na průvan.


Co je to Hydroponie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hydroponie. Co znamená odborný pojem Hydroponie z kategorie Rostliny?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hydroponie? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Hydroponie se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, terminologie, význam, pojem, přesný význam, význam slova, co je to Hydroponie?, heslo, formulace, názvosloví, termín, rostliny, co to je, informace, definice pojmu, přesný výraz, Hydroponie


Pojem Hydroponie je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Hydroponie můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hydroponie je pěstování rostlin bez půdy v živném roztoku. Nejvhodnějším substrátem je v tomto případě keramzit - expandovaný jíl. Hydroponicky je možné pěstovat téměř všechny pokojové rostliny, zeleninu - rajčata, okurky a pod. nebo květiny (karafiáty, gerbery a pod.) pro produkci řezaných květů. Užitkové rostliny ve sklenících se také pěstují hydroponicky buď v minerální plsti nebo v roztoku na "tenké vrstvě". V těchto systémech voda cirkuluje, mimo záhony se zpět vrácený roztok filtruje, doplní se živiny, upraví PH a teplota. Podle systému a účelu pěstování se přidávají hnojiva. Pro uzavřený systém pěstování pokojových rostlin v keramzitu lze použít kvalitní tekutá hnojiva bez balastních látek a při každé zálivce zalévat slabým roztokem 0,02%. Pro tento způsob existují ještě dlouhopůsobící iontovýměnná hnojiva na bázi Lewatitu, která vyměňují živné ionty za soli obsažené v zálivkové vodě. V případě použití takového hnojiva není vhodná zálivka dešťovou vodou. Tuto lze rostlinám dodávat jednou za 3 - 4 měsíce.

Hydroponické pěstování

Hydroponicky pěstováný petržel. Autor: 家志 刘 zdroj: Pixabay
Hydroponicky pěstováný petržel. Autor: 家志 刘 zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Hydroponie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Hydroponie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Hydroponie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hydroponie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Hydroponie na Youtube

Vyhledat slovo Hydroponie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydroponie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co to je Hydroponie? resp. co označuje slovo Hydroponie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hydroponie, odpověď na dotaz co je to Hydroponie?. Víte např. kdo to je Břetislav Staš? Znáte a víte kdo je Emma Stone? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Hydroponie i v jiných kategoriích (než rostliny). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.