Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hydroponie. Co znamená pojem Hydroponie z kategorie Rostliny?

Co je Hydroponie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hydroponie?

Hydroponie je způsob pěstování rostlin v živném roztoku bez použití půdy. Hydroponicky lze rostliny pěstovat jak v domácnosti, tak ve skleníku. Jako substrát se využívá keramzit nebo minerální plsť. Rostliny pěstované tímto způsobem údajně rychleji rostou, jejich přítomnost je alergiky lépe snášena než u rostlin pěstovaných v půdě, ale nesnesou přímé sluneční záření a jsou náchylnější na průvan.


Co je to Hydroponie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hydroponie. Co znamená pojem Hydroponie z kategorie Rostliny?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Hydroponie se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: slovo, pojem, přesný význam, význam, definice pojmu, wiki, odborné názvosloví, termín, synonymum, terminologie, názvosloví, rostliny, co to je, co je to Hydroponie?, definice, přesný výraz, lexikon, Hydroponie


Pojem Hydroponie je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hydroponie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hydroponie je pěstování rostlin bez půdy v živném roztoku. Nejvhodnějším substrátem je v tomto případě keramzit - expandovaný jíl. Hydroponicky je možné pěstovat téměř všechny pokojové rostliny, zeleninu - rajčata, okurky a pod. nebo květiny (karafiáty, gerbery a pod.) pro produkci řezaných květů. Užitkové rostliny ve sklenících se také pěstují hydroponicky buď v minerální plsti nebo v roztoku na "tenké vrstvě". V těchto systémech voda cirkuluje, mimo záhony se zpět vrácený roztok filtruje, doplní se živiny, upraví PH a teplota. Podle systému a účelu pěstování se přidávají hnojiva. Pro uzavřený systém pěstování pokojových rostlin v keramzitu lze použít kvalitní tekutá hnojiva bez balastních látek a při každé zálivce zalévat slabým roztokem 0,02%. Pro tento způsob existují ještě dlouhopůsobící iontovýměnná hnojiva na bázi Lewatitu, která vyměňují živné ionty za soli obsažené v zálivkové vodě. V případě použití takového hnojiva není vhodná zálivka dešťovou vodou. Tuto lze rostlinám dodávat jednou za 3 - 4 měsíce.

Hydroponické pěstování

Hydroponicky pěstováný petržel. Autor: 家志 刘 zdroj: Pixabay
Hydroponicky pěstováný petržel. Autor: 家志 刘 zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Hydroponie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Hydroponie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Hydroponie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hydroponie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Hydroponie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hydroponie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydroponie například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Hydroponie? resp. co se skrývá pod slovem Hydroponie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hydroponie, odpověď na dotaz co je to Hydroponie?. Víte např. kdo to je Dana Zátopková? Znáte a víte kdo je John Travolta? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.