Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hydroponie. Co znamená pojem Hydroponie z kategorie Rostliny?

Co je to Hydroponie? Význam slova

Co znamená termín Hydroponie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hydroponie je způsob pěstování rostlin v živném roztoku bez použití půdy. Hydroponicky lze rostliny pěstovat jak v domácnosti, tak ve skleníku. Jako substrát se využívá keramzit nebo minerální plsť. Rostliny pěstované tímto způsobem údajně rychleji rostou, jejich přítomnost je alergiky lépe snášena než u rostlin pěstovaných v půdě, ale nesnesou přímé sluneční záření a jsou náchylnější na průvan.


Co je to Hydroponie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hydroponie. Co znamená pojem Hydroponie z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hydroponie? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hydroponie je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, definice, odborné názvosloví, formulace, význam slova, slovník, Rostliny, co znamená, přesný význam, co to je, lexikon, slovo, co je to Hydroponie?, informace, Hydroponie, Rostliny, význam pojmu


Pojem Hydroponie je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hydroponie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hydroponie je pěstování rostlin bez půdy v živném roztoku. Nejvhodnějším substrátem je v tomto případě keramzit - expandovaný jíl. Hydroponicky je možné pěstovat téměř všechny pokojové rostliny, zeleninu - rajčata, okurky a pod. nebo květiny (karafiáty, gerbery a pod.) pro produkci řezaných květů. Užitkové rostliny ve sklenících se také pěstují hydroponicky buď v minerální plsti nebo v roztoku na "tenké vrstvě". V těchto systémech voda cirkuluje, mimo záhony se zpět vrácený roztok filtruje, doplní se živiny, upraví PH a teplota. Podle systému a účelu pěstování se přidávají hnojiva. Pro uzavřený systém pěstování pokojových rostlin v keramzitu lze použít kvalitní tekutá hnojiva bez balastních látek a při každé zálivce zalévat slabým roztokem 0,02%. Pro tento způsob existují ještě dlouhopůsobící iontovýměnná hnojiva na bázi Lewatitu, která vyměňují živné ionty za soli obsažené v zálivkové vodě. V případě použití takového hnojiva není vhodná zálivka dešťovou vodou. Tuto lze rostlinám dodávat jednou za 3 - 4 měsíce.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Hydroponie na Google.cz

Hledat heslo Hydroponie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Hydroponie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Hydroponie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Hydroponie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hydroponie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydroponie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Hydroponie? resp. jaký je význam slova Hydroponie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hydroponie, odpověď na dotaz co je to Hydroponie?. Víte např. kdo to je Cenzor? Znáte a víte kdo je Jevgenij Malkin? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Rostliny. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.