Co je to?
Definice výrazu, termínu Silikon. Co znamená odborný pojem Silikon z kategorie Materiály?

Co je to Silikon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Silikon

Silikon patří k prvkům určeným k tmelení a utěsňování. Ty se používají v průmyslovém měřítku i v domácnostech. Typickou vlastností silikonu je vodovzdornost. Velmi často nachází uplatnění v koupelnách a dalších sanitárních zařízeních, například na spáry kolem umyvadel, van, sprchových koutů a podobně.
Většina běžných silikonů je založena na acetátech, proto je agresivní vůči podkladu, takže se nedoporučuje jejich použití na neošetřené povrchy. Tak se doporučuje neutrální druh silikonu.


Co je to Silikon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Silikon. Co znamená odborný pojem Silikon z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Silikon sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Silikon je v kategorii Materiály

Klíčová slova: Materiály, význam slova, Materiály, pojem, terminologie, definice, co je to Silikon?, heslo, lexikon, wiki, význam, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, Silikon, názvosloví, co to je


Pojem Silikon je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Silikon? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Silikony (nebo také polysiloxany) jsou anorganicko-organické polymery s obecným vzorcem [R2SiO]n, kde R je organický substituent. Kostra je tvořena řetězcem, ve kterém se střídají atomy křemíku a kyslíku. Tato chemická skupina je velmi stabilní a může z ní být připraven prakticky nekonečný řetězec. Veškeré organické skupiny (např. HO nebo CH3) jsou chemicky vázány pouze na volné vazby atomů křemíku.

Další informační zdroje o slovu Silikon

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Silikon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Silikon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Silikon ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Silikon na Google.cz

Vyhledat slovo Silikon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Silikon ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Silikon například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Silikon? resp. jaká je definice termínu Silikon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Silikon, odpověď na dotaz co je to Silikon?. Víte např. kdo to je Pragmatik? Znáte a víte kdo je Tchán? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.