Co je to?
Definice výrazu, termínu Silikon. Co znamená odborný pojem Silikon z kategorie Materiály?

Co je to Silikon? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Silikon?

Silikon patří k prvkům určeným k tmelení a utěsňování. Ty se používají v průmyslovém měřítku i v domácnostech. Typickou vlastností silikonu je vodovzdornost. Velmi často nachází uplatnění v koupelnách a dalších sanitárních zařízeních, například na spáry kolem umyvadel, van, sprchových koutů a podobně.
Většina běžných silikonů je založena na acetátech, proto je agresivní vůči podkladu, takže se nedoporučuje jejich použití na neošetřené povrchy. Tak se doporučuje neutrální druh silikonu.


Co je to Silikon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Silikon. Co znamená odborný pojem Silikon z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Silikon? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Silikon je v sekci Materiály

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, definice, co je to Silikon?, význam, heslo, odborný výraz, přesný význam, wiki, lexikon, Materiály, slovo, význam pojmu, pojem, význam slova, terminus technicus


Pojem Silikon je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Silikon? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Silikony (nebo také polysiloxany) jsou anorganicko-organické polymery s obecným vzorcem [R2SiO]n, kde R je organický substituent. Kostra je tvořena řetězcem, ve kterém se střídají atomy křemíku a kyslíku. Tato chemická skupina je velmi stabilní a může z ní být připraven prakticky nekonečný řetězec. Veškeré organické skupiny (např. HO nebo CH3) jsou chemicky vázány pouze na volné vazby atomů křemíku.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Silikon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Silikon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Silikon ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Silikon ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Silikon ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Silikon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Silikon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Silikon? resp. co znamená Silikon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Silikon, odpověď na dotaz co je to Silikon?. Víte např. kdo to je Leader? Znáte a víte kdo je Tchán? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.