Co je to?
Definice výrazu, termínu Silikon. Co znamená odborný pojem Silikon z kategorie Materiály?

Co je to Silikon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Silikon?

Silikon patří k prvkům určeným k tmelení a utěsňování. Ty se používají v průmyslovém měřítku i v domácnostech. Typickou vlastností silikonu je vodovzdornost. Velmi často nachází uplatnění v koupelnách a dalších sanitárních zařízeních, například na spáry kolem umyvadel, van, sprchových koutů a podobně.
Většina běžných silikonů je založena na acetátech, proto je agresivní vůči podkladu, takže se nedoporučuje jejich použití na neošetřené povrchy. Tak se doporučuje neutrální druh silikonu.


Co je to Silikon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Silikon. Co znamená odborný pojem Silikon z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Silikon patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: terminologie, termín, pojem, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, co znamená, přesný význam, terminus technicus, vysvětlení, názvosloví, lexikon, definice, co je to Silikon?, slovo, informace, Materiály, odborné názvosloví


Pojem Silikon je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Silikon dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Silikony (nebo také polysiloxany) jsou anorganicko-organické polymery s obecným vzorcem [R2SiO]n, kde R je organický substituent. Kostra je tvořena řetězcem, ve kterém se střídají atomy křemíku a kyslíku. Tato chemická skupina je velmi stabilní a může z ní být připraven prakticky nekonečný řetězec. Veškeré organické skupiny (např. HO nebo CH3) jsou chemicky vázány pouze na volné vazby atomů křemíku.

Více informací o slovu Silikon doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Silikon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Silikon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Silikon ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Silikon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Silikon ve Wikimedia Commons

Najít pojem Silikon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Silikon například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Silikon? resp. jaká je definice termínu Silikon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Silikon, odpověď na dotaz co je to Silikon?. Víte např. kdo to je Eduard Kučera? Znáte a víte kdo je Casanova? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Silikon i v jiných kategoriích (než Materiály). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.