Co je to?
Výraz, termín, definice slova Silikon. Co znamená odborný pojem Silikon z kategorie Materiály?

Co je to Silikon? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Silikon?

Silikon patří k prvkům určeným k tmelení a utěsňování. Ty se používají v průmyslovém měřítku i v domácnostech. Typickou vlastností silikonu je vodovzdornost. Velmi často nachází uplatnění v koupelnách a dalších sanitárních zařízeních, například na spáry kolem umyvadel, van, sprchových koutů a podobně.
Většina běžných silikonů je založena na acetátech, proto je agresivní vůči podkladu, takže se nedoporučuje jejich použití na neošetřené povrchy. Tak se doporučuje neutrální druh silikonu.


Co je to Silikon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Silikon. Co znamená odborný pojem Silikon z kategorie Materiály?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Silikon můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Silikon je v kategorii materiály

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, Silikon, terminus technicus, slovník, wiki, materiály, formulace, pojem, význam, popis, co je to Silikon?, co to je, význam pojmu, termín, heslo, terminologie, přesný význam


Pojem Silikon je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Silikon? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Silikony (nebo také polysiloxany) jsou anorganicko-organické polymery s obecným vzorcem [R2SiO]n, kde R je organický substituent. Kostra je tvořena řetězcem, ve kterém se střídají atomy křemíku a kyslíku. Tato chemická skupina je velmi stabilní a může z ní být připraven prakticky nekonečný řetězec. Veškeré organické skupiny (např. HO nebo CH3) jsou chemicky vázány pouze na volné vazby atomů křemíku.

Pro další informace o termínu Silikon zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Silikon ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Silikon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Silikon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Silikon ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Silikon na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Silikon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Silikon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Silikon? resp. co znamená Silikon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Silikon, odpověď na dotaz co je to Silikon?. Víte např. kdo to je Martin Růžička? Znáte a víte kdo je Luděk Sobota? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.