Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sedimentace. Co znamená odborný pojem Sedimentace z kategorie Lékařství?

Co je to Sedimentace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sedimentace

Sedimentace znamená usazování částic v kapalných a plynných směsích. Jde o nerozpustné částice s vyšší vahou. Nejčastěji se s tímto slovem setkáváme v oblasti lékařství a geologie. Geologická sedimentace znamená postupné ukládání pevných částic v řekách, oceánech či jezerech.
Vzniklé usazeniny se označují jako sedimenty. Využití v lékařství je poměrně široké, měří se například rychlost usazování krvinek při identifikaci zánětů, infekcí a podobně.


Co je to Sedimentace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sedimentace. Co znamená odborný pojem Sedimentace z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Sedimentace? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Sedimentace je v kategorii lékařství

Klíčová slova: popis, co je to Sedimentace?, definice, slovník, formulace, názvosloví, odborný výraz, co znamená, informace, lexikon, heslo, termín, co to je, pojem, význam pojmu, lékařství, lékařství, terminus technicus


Pojem Sedimentace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sedimentace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sedimentace je proces usazování těžších, nerozpustných součástí (např. erytrocyty) v kapalné nebo plynné směsi. Nejčastěji se s tímto pojmem setkáváme v geologii a lékařství.
Sedimentace – pohyb dispergovaných částic disperzní soustavy, vyvolaný působením silového pole (klesání částic suspenze ke dnu, radiální pohyb při působení odstředivé síly), při němž hraje roli mj. poměr hustot částice a disperzního prostředí, velikost a tvar částic, viskozita disperzního prostředí atd. Čirá kapalina nad sedimentem se nazývá supernatant.Sedimentace se bere do černé zkumavky s protisrážlivým přípravkem.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Sedimentace na Google.cz

Hledat videa s názvem Sedimentace na Youtube

Zkusit najít výraz Sedimentace ve Wikizdrojích

Hledat frázi Sedimentace ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Sedimentace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Sedimentace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sedimentace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte co znamená slovo Sedimentace? resp. jaká je definice slova Sedimentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sedimentace, odpověď na dotaz co je to Sedimentace?. Víte např. kdo to je Technolog? Znáte a víte kdo je Steve Wozniak? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.