Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sedimentace. Co znamená odborný pojem Sedimentace z kategorie Lékařství?

Co je to Sedimentace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Sedimentace

Sedimentace znamená usazování částic v kapalných a plynných směsích. Jde o nerozpustné částice s vyšší vahou. Nejčastěji se s tímto slovem setkáváme v oblasti lékařství a geologie. Geologická sedimentace znamená postupné ukládání pevných částic v řekách, oceánech či jezerech.
Vzniklé usazeniny se označují jako sedimenty. Využití v lékařství je poměrně široké, měří se například rychlost usazování krvinek při identifikaci zánětů, infekcí a podobně.


Co je to Sedimentace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sedimentace. Co znamená odborný pojem Sedimentace z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Sedimentace s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Sedimentace je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lékařství, odborný výraz, informace, názvosloví, co je to Sedimentace?, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, význam slova, slovník, Sedimentace, vysvětlení, lexikon, termín, terminus technicus, slovo, význam pojmu, wiki


Pojem Sedimentace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Sedimentace píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sedimentace je proces usazování těžších, nerozpustných součástí (např. erytrocyty) v kapalné nebo plynné směsi. Nejčastěji se s tímto pojmem setkáváme v geologii a lékařství.
Sedimentace – pohyb dispergovaných částic disperzní soustavy, vyvolaný působením silového pole (klesání částic suspenze ke dnu, radiální pohyb při působení odstředivé síly), při němž hraje roli mj. poměr hustot částice a disperzního prostředí, velikost a tvar částic, viskozita disperzního prostředí atd. Čirá kapalina nad sedimentem se nazývá supernatant.Sedimentace se bere do černé zkumavky s protisrážlivým přípravkem.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Sedimentace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Sedimentace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Sedimentace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sedimentace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Sedimentace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Sedimentace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sedimentace například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Sedimentace? resp. co se skrývá pod slovem Sedimentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sedimentace, odpověď na dotaz co je to Sedimentace?. Víte např. kdo to je Orlando Bloom? Znáte a víte kdo je Roman Zach? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.