Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sedimentace. Co znamená odborný pojem Sedimentace z kategorie Lékařství?

Co je Sedimentace? Význam slova

Co znamená termín Sedimentace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sedimentace znamená usazování částic v kapalných a plynných směsích. Jde o nerozpustné částice s vyšší vahou. Nejčastěji se s tímto slovem setkáváme v oblasti lékařství a geologie. Geologická sedimentace znamená postupné ukládání pevných částic v řekách, oceánech či jezerech.
Vzniklé usazeniny se označují jako sedimenty. Využití v lékařství je poměrně široké, měří se například rychlost usazování krvinek při identifikaci zánětů, infekcí a podobně.


Co je to Sedimentace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sedimentace. Co znamená odborný pojem Sedimentace z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Sedimentace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Sedimentace je v kategorii lékařství

Klíčová slova: co to je, terminologie, význam slova, formulace, význam pojmu, lexikon, význam, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz, názvosloví, lékařství, termín, terminus technicus, Sedimentace, co je to Sedimentace?, slovník


Pojem Sedimentace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sedimentace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sedimentace je proces usazování těžších, nerozpustných součástí (např. erytrocyty) v kapalné nebo plynné směsi. Nejčastěji se s tímto pojmem setkáváme v geologii a lékařství.
Sedimentace – pohyb dispergovaných částic disperzní soustavy, vyvolaný působením silového pole (klesání částic suspenze ke dnu, radiální pohyb při působení odstředivé síly), při němž hraje roli mj. poměr hustot částice a disperzního prostředí, velikost a tvar částic, viskozita disperzního prostředí atd. Čirá kapalina nad sedimentem se nazývá supernatant.Sedimentace se bere do černé zkumavky s protisrážlivým přípravkem.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sedimentace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Sedimentace ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Sedimentace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Sedimentace ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Sedimentace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Sedimentace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sedimentace například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Sedimentace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Sedimentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sedimentace, odpověď na dotaz co je to Sedimentace?. Víte např. kdo to je Meg Ryan? Znáte a víte kdo je Kartograf? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Sedimentace v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.