Co je to?
Odborný výraz, definice slova Menšinová vláda. Co znamená slovo Menšinová vláda z kategorie Politika?

Co je Menšinová vláda?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Menšinová vláda

Menšinová vláda je pojmenování situace, ve které strana nebo koalice stran, která je u vlády, nemá většinu křesel v parlamentu.
Výkonná moc tedy nemá jistotu, že bude ostatními stranami podpořena při legislativním procesu podávání návrhů a jejich realizaci. Proto se musí spolehnout na to, že ji podpoří ty strany, které součástí vládnoucí koalice nejsou. Ty pak menšinovou vládu podpoří nepřítomností svých poslanců na jednáních, čímž se sníží počet hlasů potřebných ke schválení návrhů, nebo podpoří jednotlivé návrhy.


Co je to Menšinová vláda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Menšinová vláda. Co znamená slovo Menšinová vláda z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Menšinová vláda s jinými lidmi na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Menšinová vláda patří do kategorie politika

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, informace, slovo, přesný výraz, co to je, názvosloví, politika, odborné názvosloví, přesný význam, terminus technicus, synonymum, heslo, lexikon, terminologie, formulace, popis, termín


Pojem Menšinová vláda je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Menšinová vláda? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Menšinová vláda je pojem, kterým se obecně označuje situace, kdy vládnoucí strana či koalice nedisponují většinou křesel v parlamentu. Znamená to tedy, že exekutiva nemá zajištěnou jistou stranickou podporu v rámci legislativního tělesa pro návrhy, které se chystá realizovat. Spoléhá se však na podporu stran, které nejsou přítomny ve vládnoucím bloku. Tuto podporu mohou vyjádřit buď tím, že přímo podpoří vládou předkládané návrhy, nebo tím, že jejich poslanci nebudou přítomni na jednání o vládních návrzích, čímž sníží množství hlasů potřebné pro schválení návrhů a umožní tím vládnoucí straně schválit navrhovanou legislativu.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Menšinová vláda na Youtube

Vyhledat výraz Menšinová vláda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Menšinová vláda na Google obrázcích

Najít výraz Menšinová vláda ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Menšinová vláda ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Menšinová vláda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Menšinová vláda například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice termínu Menšinová vláda? resp. co to je Menšinová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menšinová vláda, odpověď na dotaz co je to Menšinová vláda?. Víte např. kdo to je Josef Bohuslav Foerster? Znáte a víte kdo je Jan Sokol? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Senát, menšinová vláda, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.