Co je to?
Definice odborného termínu, slova Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Co je to Menšinová vláda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Menšinová vláda?

Menšinová vláda je pojmenování situace, ve které strana nebo koalice stran, která je u vlády, nemá většinu křesel v parlamentu.
Výkonná moc tedy nemá jistotu, že bude ostatními stranami podpořena při legislativním procesu podávání návrhů a jejich realizaci. Proto se musí spolehnout na to, že ji podpoří ty strany, které součástí vládnoucí koalice nejsou. Ty pak menšinovou vládu podpoří nepřítomností svých poslanců na jednáních, čímž se sníží počet hlasů potřebných ke schválení návrhů, nebo podpoří jednotlivé návrhy.


Co je to Menšinová vláda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Menšinová vláda se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, význam slova, lexikon, wiki, Menšinová vláda, Politika, co to je, význam pojmu, význam, co znamená, termín, popis, terminus technicus, informace, pojem, terminologie, heslo


Pojem Menšinová vláda je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Menšinová vláda dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Menšinová vláda je pojem, kterým se obecně označuje situace, kdy vládnoucí strana či koalice nedisponují většinou křesel v parlamentu. Znamená to tedy, že exekutiva nemá zajištěnou jistou stranickou podporu v rámci legislativního tělesa pro návrhy, které se chystá realizovat. Spoléhá se však na podporu stran, které nejsou přítomny ve vládnoucím bloku. Tuto podporu mohou vyjádřit buď tím, že přímo podpoří vládou předkládané návrhy, nebo tím, že jejich poslanci nebudou přítomni na jednání o vládních návrzích, čímž sníží množství hlasů potřebné pro schválení návrhů a umožní tím vládnoucí straně schválit navrhovanou legislativu.

Více informací o slovu Menšinová vláda doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Menšinová vláda ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Menšinová vláda ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Menšinová vláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Menšinová vláda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Menšinová vláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Menšinová vláda ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Menšinová vláda například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Menšinová vláda? resp. jaká je definice termínu Menšinová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menšinová vláda, odpověď na dotaz co je to Menšinová vláda?. Víte např. kdo to je Martin Maxa? Znáte a víte kdo je Poberta? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.