Co je to?
Definice odborného termínu, slova Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Co je to Menšinová vláda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Menšinová vláda?

Menšinová vláda je pojmenování situace, ve které strana nebo koalice stran, která je u vlády, nemá většinu křesel v parlamentu.
Výkonná moc tedy nemá jistotu, že bude ostatními stranami podpořena při legislativním procesu podávání návrhů a jejich realizaci. Proto se musí spolehnout na to, že ji podpoří ty strany, které součástí vládnoucí koalice nejsou. Ty pak menšinovou vládu podpoří nepřítomností svých poslanců na jednáních, čímž se sníží počet hlasů potřebných ke schválení návrhů, nebo podpoří jednotlivé návrhy.


Co je to Menšinová vláda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Menšinová vláda je v sekci Politika

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, význam pojmu, co to je, definice, wiki, terminologie, slovník, popis, Menšinová vláda, Politika, definice pojmu, termín, heslo, informace, co znamená, odborné názvosloví, formulace


Pojem Menšinová vláda je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Menšinová vláda? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Menšinová vláda je pojem, kterým se obecně označuje situace, kdy vládnoucí strana či koalice nedisponují většinou křesel v parlamentu. Znamená to tedy, že exekutiva nemá zajištěnou jistou stranickou podporu v rámci legislativního tělesa pro návrhy, které se chystá realizovat. Spoléhá se však na podporu stran, které nejsou přítomny ve vládnoucím bloku. Tuto podporu mohou vyjádřit buď tím, že přímo podpoří vládou předkládané návrhy, nebo tím, že jejich poslanci nebudou přítomni na jednání o vládních návrzích, čímž sníží množství hlasů potřebné pro schválení návrhů a umožní tím vládnoucí straně schválit navrhovanou legislativu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Menšinová vláda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Menšinová vláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Menšinová vláda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Menšinová vláda ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Menšinová vláda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Menšinová vláda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Menšinová vláda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Menšinová vláda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Menšinová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menšinová vláda, odpověď na dotaz co je to Menšinová vláda?. Víte např. kdo to je Angela Merkelová? Znáte a víte kdo je Poberta? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Menšinová vláda v jiné sekci než Politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.