Co je to?
Definice odborného termínu, slova Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Co je to Menšinová vláda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Menšinová vláda

Menšinová vláda je pojmenování situace, ve které strana nebo koalice stran, která je u vlády, nemá většinu křesel v parlamentu.
Výkonná moc tedy nemá jistotu, že bude ostatními stranami podpořena při legislativním procesu podávání návrhů a jejich realizaci. Proto se musí spolehnout na to, že ji podpoří ty strany, které součástí vládnoucí koalice nejsou. Ty pak menšinovou vládu podpoří nepřítomností svých poslanců na jednáních, čímž se sníží počet hlasů potřebných ke schválení návrhů, nebo podpoří jednotlivé návrhy.


Co je to Menšinová vláda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Menšinová vláda patří do kategorie Politika

Klíčová slova: heslo, názvosloví, slovo, co je to Menšinová vláda?, wiki, odborný výraz, Politika, informace, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, význam, význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, formulace, vysvětlení, definice


Pojem Menšinová vláda je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Menšinová vláda píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Menšinová vláda je pojem, kterým se obecně označuje situace, kdy vládnoucí strana či koalice nedisponují většinou křesel v parlamentu. Znamená to tedy, že exekutiva nemá zajištěnou jistou stranickou podporu v rámci legislativního tělesa pro návrhy, které se chystá realizovat. Spoléhá se však na podporu stran, které nejsou přítomny ve vládnoucím bloku. Tuto podporu mohou vyjádřit buď tím, že přímo podpoří vládou předkládané návrhy, nebo tím, že jejich poslanci nebudou přítomni na jednání o vládních návrzích, čímž sníží množství hlasů potřebné pro schválení návrhů a umožní tím vládnoucí straně schválit navrhovanou legislativu.

Jiné informační zdroje o pojmu Menšinová vláda

Zkusit najít termín Menšinová vláda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Menšinová vláda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Menšinová vláda ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Menšinová vláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Menšinová vláda ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Menšinová vláda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Menšinová vláda například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Menšinová vláda? resp. co znamená výraz Menšinová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menšinová vláda, odpověď na dotaz co je to Menšinová vláda?. Víte např. kdo to je Rytíř? Znáte a víte kdo je Josef Kokta? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.