Co je to?
Definice odborného termínu, slova Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Co je to Menšinová vláda? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Menšinová vláda?

Menšinová vláda je pojmenování situace, ve které strana nebo koalice stran, která je u vlády, nemá většinu křesel v parlamentu.
Výkonná moc tedy nemá jistotu, že bude ostatními stranami podpořena při legislativním procesu podávání návrhů a jejich realizaci. Proto se musí spolehnout na to, že ji podpoří ty strany, které součástí vládnoucí koalice nejsou. Ty pak menšinovou vládu podpoří nepřítomností svých poslanců na jednáních, čímž se sníží počet hlasů potřebných ke schválení návrhů, nebo podpoří jednotlivé návrhy.


Co je to Menšinová vláda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Menšinová vláda sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Menšinová vláda je v kategorii Politika

Klíčová slova: co znamená, heslo, pojem, význam slova, terminus technicus, odborný výraz, definice pojmu, popis, co je to Menšinová vláda?, synonymum, slovo, vysvětlení, význam, formulace, odborné názvosloví, informace, lexikon, názvosloví


Pojem Menšinová vláda je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Menšinová vláda?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Menšinová vláda je pojem, kterým se obecně označuje situace, kdy vládnoucí strana či koalice nedisponují většinou křesel v parlamentu. Znamená to tedy, že exekutiva nemá zajištěnou jistou stranickou podporu v rámci legislativního tělesa pro návrhy, které se chystá realizovat. Spoléhá se však na podporu stran, které nejsou přítomny ve vládnoucím bloku. Tuto podporu mohou vyjádřit buď tím, že přímo podpoří vládou předkládané návrhy, nebo tím, že jejich poslanci nebudou přítomni na jednání o vládních návrzích, čímž sníží množství hlasů potřebné pro schválení návrhů a umožní tím vládnoucí straně schválit navrhovanou legislativu.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Menšinová vláda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Menšinová vláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Menšinová vláda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Menšinová vláda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Menšinová vláda ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Menšinová vláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Menšinová vláda například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Menšinová vláda? resp. co znamená Menšinová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menšinová vláda, odpověď na dotaz co je to Menšinová vláda?. Víte např. kdo to je Loupežník? Znáte a víte kdo je Milenka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.