Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Co to je Menšinová vláda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Menšinová vláda?

Menšinová vláda je pojmenování situace, ve které strana nebo koalice stran, která je u vlády, nemá většinu křesel v parlamentu.
Výkonná moc tedy nemá jistotu, že bude ostatními stranami podpořena při legislativním procesu podávání návrhů a jejich realizaci. Proto se musí spolehnout na to, že ji podpoří ty strany, které součástí vládnoucí koalice nejsou. Ty pak menšinovou vládu podpoří nepřítomností svých poslanců na jednáních, čímž se sníží počet hlasů potřebných ke schválení návrhů, nebo podpoří jednotlivé návrhy.


Co je to Menšinová vláda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Menšinová vláda? Pak se o ní podělte s ostatními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Menšinová vláda patří do sekce politika

Klíčová slova: politika, slovník, význam slova, heslo, co je to Menšinová vláda?, význam pojmu, slovo, lexikon, Menšinová vláda, terminus technicus, politika, pojem, význam, definice, formulace, informace, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Menšinová vláda je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Menšinová vláda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Menšinová vláda je pojem, kterým se obecně označuje situace, kdy vládnoucí strana či koalice nedisponují většinou křesel v parlamentu. Znamená to tedy, že exekutiva nemá zajištěnou jistou stranickou podporu v rámci legislativního tělesa pro návrhy, které se chystá realizovat. Spoléhá se však na podporu stran, které nejsou přítomny ve vládnoucím bloku. Tuto podporu mohou vyjádřit buď tím, že přímo podpoří vládou předkládané návrhy, nebo tím, že jejich poslanci nebudou přítomni na jednání o vládních návrzích, čímž sníží množství hlasů potřebné pro schválení návrhů a umožní tím vládnoucí straně schválit navrhovanou legislativu.

Více informací o pojmu Menšinová vláda lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Menšinová vláda ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Menšinová vláda ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Menšinová vláda na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Menšinová vláda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Menšinová vláda ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Menšinová vláda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Menšinová vláda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Menšinová vláda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Menšinová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menšinová vláda, odpověď na dotaz co je to Menšinová vláda?. Víte např. kdo to je Dustin Hoffman? Znáte a víte kdo je Jacques Derrida? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Menšinová vláda i v jiné kategorii než v politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.