Co je to?
Definice odborného termínu, slova Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Co je to Menšinová vláda? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Menšinová vláda?

Menšinová vláda je pojmenování situace, ve které strana nebo koalice stran, která je u vlády, nemá většinu křesel v parlamentu.
Výkonná moc tedy nemá jistotu, že bude ostatními stranami podpořena při legislativním procesu podávání návrhů a jejich realizaci. Proto se musí spolehnout na to, že ji podpoří ty strany, které součástí vládnoucí koalice nejsou. Ty pak menšinovou vládu podpoří nepřítomností svých poslanců na jednáních, čímž se sníží počet hlasů potřebných ke schválení návrhů, nebo podpoří jednotlivé návrhy.


Co je to Menšinová vláda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Menšinová vláda. Co znamená pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Menšinová vláda se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: terminologie, Menšinová vláda, formulace, co je to Menšinová vláda?, heslo, popis, význam, pojem, Politika, Politika, význam slova, informace, odborný výraz, co znamená, lexikon, termín, přesný výraz, synonymum


Pojem Menšinová vláda je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Menšinová vláda?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Menšinová vláda je pojem, kterým se obecně označuje situace, kdy vládnoucí strana či koalice nedisponují většinou křesel v parlamentu. Znamená to tedy, že exekutiva nemá zajištěnou jistou stranickou podporu v rámci legislativního tělesa pro návrhy, které se chystá realizovat. Spoléhá se však na podporu stran, které nejsou přítomny ve vládnoucím bloku. Tuto podporu mohou vyjádřit buď tím, že přímo podpoří vládou předkládané návrhy, nebo tím, že jejich poslanci nebudou přítomni na jednání o vládních návrzích, čímž sníží množství hlasů potřebné pro schválení návrhů a umožní tím vládnoucí straně schválit navrhovanou legislativu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Menšinová vláda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Menšinová vláda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Menšinová vláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Menšinová vláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Menšinová vláda ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Menšinová vláda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Menšinová vláda například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Menšinová vláda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Menšinová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menšinová vláda, odpověď na dotaz co je to Menšinová vláda?. Víte např. kdo to je Squater? Znáte a víte kdo je Milenka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.