Co je to?
Definice výrazu, termínu Menšinová vláda. Co znamená odborný pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Co je to Menšinová vláda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Menšinová vláda

Menšinová vláda je pojmenování situace, ve které strana nebo koalice stran, která je u vlády, nemá většinu křesel v parlamentu.
Výkonná moc tedy nemá jistotu, že bude ostatními stranami podpořena při legislativním procesu podávání návrhů a jejich realizaci. Proto se musí spolehnout na to, že ji podpoří ty strany, které součástí vládnoucí koalice nejsou. Ty pak menšinovou vládu podpoří nepřítomností svých poslanců na jednáních, čímž se sníží počet hlasů potřebných ke schválení návrhů, nebo podpoří jednotlivé návrhy.


Co je to Menšinová vláda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Menšinová vláda. Co znamená odborný pojem Menšinová vláda z kategorie Politika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Menšinová vláda patří do sekce politika

Klíčová slova: slovník, formulace, synonymum, názvosloví, význam slova, terminologie, pojem, co je to Menšinová vláda?, politika, slovo, terminus technicus, lexikon, význam pojmu, odborné názvosloví, význam, přesný výraz, přesný význam, vysvětlení


Pojem Menšinová vláda je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Menšinová vláda? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Menšinová vláda je pojem, kterým se obecně označuje situace, kdy vládnoucí strana či koalice nedisponují většinou křesel v parlamentu. Znamená to tedy, že exekutiva nemá zajištěnou jistou stranickou podporu v rámci legislativního tělesa pro návrhy, které se chystá realizovat. Spoléhá se však na podporu stran, které nejsou přítomny ve vládnoucím bloku. Tuto podporu mohou vyjádřit buď tím, že přímo podpoří vládou předkládané návrhy, nebo tím, že jejich poslanci nebudou přítomni na jednání o vládních návrzích, čímž sníží množství hlasů potřebné pro schválení návrhů a umožní tím vládnoucí straně schválit navrhovanou legislativu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Menšinová vláda ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Menšinová vláda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Menšinová vláda ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Menšinová vláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Menšinová vláda ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Menšinová vláda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Menšinová vláda například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Menšinová vláda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Menšinová vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menšinová vláda, odpověď na dotaz co je to Menšinová vláda?. Víte např. kdo to je Filip Pešán? Znáte a víte kdo je James McAvoy? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.