Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biatlon. Co znamená odborný pojem Biatlon z kategorie Sport?

Co je to Biatlon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Biatlon

Biatlon je zimní sport, který kombinuje běh na lyžích a střelbu z malorážky. Biatlon se rozděluje do několika disciplín mezi které patří vytrvalostní závod (muži 20 km, ženy 15 km), sprint (muži 10 km, ženy 7,5 km), stíhací závod (muži 12,5 km, ženy 10 km), závod s hromadným startem (muži 15 km, ženy 12,5 km), čtyřčlenná štafeta (muži 7,5 km, ženy 6 km) a závod smíšených dvojic. Nejúspěšnější českou biatlonistkou je Gabriela Koukalová.


Co je to Biatlon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biatlon. Co znamená odborný pojem Biatlon z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Biatlon patří do kategorie sport

Klíčová slova: formulace, terminologie, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, slovník, definice pojmu, informace, sport, terminus technicus, vysvětlení, synonymum, co to je, definice, Biatlon, lexikon, přesný výraz


Pojem Biatlon je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Biatlon?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Biatlon je zimní sport, kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. Existuje také letní biatlon, kde běh na lyžích nahrazuje běžný běh, jízda na kolečkových lyžích apod. Třetím, poněkud méně obvyklým odvětvím, je tzv. skiarc, neboli lukostřelecký biatlon, kde je střelba z malorážné zbraně zaměněna za střelbu z luku. Biatlon se běžně provozuje v asi dvou desítkách zemí, z nichž dlouhodobě jsou na čele světového žebříčku Francouzi, Němci a Norové, dále pak Češi, Rusové, Ukrajinci a další.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biatlon ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biatlon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Biatlon ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Biatlon na Youtube

Hledat termín Biatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Biatlon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biatlon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Biatlon? resp. jaká je definice termínu Biatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biatlon, odpověď na dotaz co je to Biatlon?. Víte např. kdo to je Idiot? Znáte a víte kdo je Brad Pitt? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než sport). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.