Co je to?
Odborný výraz, definice slova Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Co je to Biatlon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Biatlon?

Biatlon je zimní sport, který kombinuje běh na lyžích a střelbu z malorážky. Biatlon se rozděluje do několika disciplín mezi které patří vytrvalostní závod (muži 20 km, ženy 15 km), sprint (muži 10 km, ženy 7,5 km), stíhací závod (muži 12,5 km, ženy 10 km), závod s hromadným startem (muži 15 km, ženy 12,5 km), čtyřčlenná štafeta (muži 7,5 km, ženy 6 km) a závod smíšených dvojic. Nejúspěšnější českou biatlonistkou je Gabriela Koukalová.


Co je to Biatlon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Biatlon sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Biatlon je v kategorii Sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, wiki, názvosloví, informace, heslo, synonymum, formulace, co to je, význam, terminologie, definice pojmu, význam pojmu, co znamená, přesný význam, odborný výraz, Sport, pojem


Pojem Biatlon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Biatlon?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Biatlon je zimní sport, kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. Existuje také letní biatlon, kde běh na lyžích nahrazuje běžný běh, jízda na kolečkových lyžích apod. Třetím, poněkud méně obvyklým odvětvím, je tzv. skiarc, neboli lukostřelecký biatlon, kde je střelba z malorážné zbraně zaměněna za střelbu z luku. Biatlon se běžně provozuje v asi dvou desítkách zemí, z nichž dlouhodobě jsou na čele světového žebříčku Francouzi, Němci a Norové, dále pak Češi, Rusové, Ukrajinci a další.

Další zdroje informací o slovu Biatlon

Hledat videa s názvem Biatlon na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biatlon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Biatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Biatlon ve Wikizdrojích

Najít slovo Biatlon ve Wikislovníku

Hledat pojem Biatlon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Biatlon například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Biatlon? resp. co znamená výraz Biatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biatlon, odpověď na dotaz co je to Biatlon?. Víte např. kdo to je Legolas? Znáte a víte kdo je Teplouš? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Biatlon i v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.