Co je to?
Odborný výraz, definice slova Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Co je to Biatlon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Biatlon

Biatlon je zimní sport, který kombinuje běh na lyžích a střelbu z malorážky. Biatlon se rozděluje do několika disciplín mezi které patří vytrvalostní závod (muži 20 km, ženy 15 km), sprint (muži 10 km, ženy 7,5 km), stíhací závod (muži 12,5 km, ženy 10 km), závod s hromadným startem (muži 15 km, ženy 12,5 km), čtyřčlenná štafeta (muži 7,5 km, ženy 6 km) a závod smíšených dvojic. Nejúspěšnější českou biatlonistkou je Gabriela Koukalová.


Co je to Biatlon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Biatlon sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Biatlon je v kategorii Sport

Klíčová slova: definice pojmu, Sport, definice, význam slova, termín, co to je, heslo, formulace, význam pojmu, terminus technicus, přesný výraz, význam, Sport, wiki, názvosloví, přesný význam, odborný výraz, slovník


Pojem Biatlon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Biatlon?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Biatlon je zimní sport, kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. Existuje také letní biatlon, kde běh na lyžích nahrazuje běžný běh, jízda na kolečkových lyžích apod. Třetím, poněkud méně obvyklým odvětvím, je tzv. skiarc, neboli lukostřelecký biatlon, kde je střelba z malorážné zbraně zaměněna za střelbu z luku. Biatlon se běžně provozuje v asi dvou desítkách zemí, z nichž dlouhodobě jsou na čele světového žebříčku Francouzi, Němci a Norové, dále pak Češi, Rusové, Ukrajinci a další.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Biatlon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Biatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Biatlon ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biatlon ve Wikimedia Commons

Najít termín Biatlon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Biatlon ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Biatlon například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Biatlon? resp. jaká je definice termínu Biatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biatlon, odpověď na dotaz co je to Biatlon?. Víte např. kdo to je Justin Bieber? Znáte a víte kdo je Britney Spears? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.