Co je to?
Odborný výraz, definice slova Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Co je to Biatlon? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Biatlon

Biatlon je zimní sport, který kombinuje běh na lyžích a střelbu z malorážky. Biatlon se rozděluje do několika disciplín mezi které patří vytrvalostní závod (muži 20 km, ženy 15 km), sprint (muži 10 km, ženy 7,5 km), stíhací závod (muži 12,5 km, ženy 10 km), závod s hromadným startem (muži 15 km, ženy 12,5 km), čtyřčlenná štafeta (muži 7,5 km, ženy 6 km) a závod smíšených dvojic. Nejúspěšnější českou biatlonistkou je Gabriela Koukalová.


Co je to Biatlon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Biatlon se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, význam pojmu, co to je, význam slova, termín, formulace, terminus technicus, pojem, Biatlon, heslo, slovník, terminologie, co znamená, Sport, názvosloví, odborný výraz, synonymum


Pojem Biatlon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Biatlon?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Biatlon je zimní sport, kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. Existuje také letní biatlon, kde běh na lyžích nahrazuje běžný běh, jízda na kolečkových lyžích apod. Třetím, poněkud méně obvyklým odvětvím, je tzv. skiarc, neboli lukostřelecký biatlon, kde je střelba z malorážné zbraně zaměněna za střelbu z luku. Biatlon se běžně provozuje v asi dvou desítkách zemí, z nichž dlouhodobě jsou na čele světového žebříčku Francouzi, Němci a Norové, dále pak Češi, Rusové, Ukrajinci a další.

Více informací o pojmu Biatlon lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Biatlon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Biatlon ve Wikizdrojích

Najít termín Biatlon ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Biatlon ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biatlon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Biatlon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biatlon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Biatlon? resp. co je to Biatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biatlon, odpověď na dotaz co je to Biatlon?. Víte např. kdo to je Patrick Kane? Znáte a víte kdo je Britney Spears? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.