Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biatlon. Co znamená odborný pojem Biatlon z kategorie Sport?

Co je to Biatlon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Biatlon?

Biatlon je zimní sport, který kombinuje běh na lyžích a střelbu z malorážky. Biatlon se rozděluje do několika disciplín mezi které patří vytrvalostní závod (muži 20 km, ženy 15 km), sprint (muži 10 km, ženy 7,5 km), stíhací závod (muži 12,5 km, ženy 10 km), závod s hromadným startem (muži 15 km, ženy 12,5 km), čtyřčlenná štafeta (muži 7,5 km, ženy 6 km) a závod smíšených dvojic. Nejúspěšnější českou biatlonistkou je Gabriela Koukalová.


Co je to Biatlon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biatlon. Co znamená odborný pojem Biatlon z kategorie Sport?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Biatlon je v kategorii sport

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, vysvětlení, lexikon, význam, význam slova, termín, názvosloví, význam pojmu, informace, slovník, definice, slovo, odborné názvosloví, co to je, co znamená, formulace, popis


Pojem Biatlon je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biatlon? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Biatlon je zimní sport, kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. Existuje také letní biatlon, kde běh na lyžích nahrazuje běžný běh, jízda na kolečkových lyžích apod. Třetím, poněkud méně obvyklým odvětvím, je tzv. skiarc, neboli lukostřelecký biatlon, kde je střelba z malorážné zbraně zaměněna za střelbu z luku. Biatlon se běžně provozuje v asi dvou desítkách zemí, z nichž dlouhodobě jsou na čele světového žebříčku Francouzi, Němci a Norové, dále pak Češi, Rusové, Ukrajinci a další.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biatlon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Biatlon na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biatlon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Biatlon ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Biatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Biatlon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biatlon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Biatlon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Biatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biatlon, odpověď na dotaz co je to Biatlon?. Víte např. kdo to je Hilary Swank? Znáte a víte kdo je Teplouš? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Biatlon i v jiných kategoriích (než sport). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.