Co je to?
Odborný výraz, definice slova Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Co je to Biatlon? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Biatlon

Biatlon je zimní sport, který kombinuje běh na lyžích a střelbu z malorážky. Biatlon se rozděluje do několika disciplín mezi které patří vytrvalostní závod (muži 20 km, ženy 15 km), sprint (muži 10 km, ženy 7,5 km), stíhací závod (muži 12,5 km, ženy 10 km), závod s hromadným startem (muži 15 km, ženy 12,5 km), čtyřčlenná štafeta (muži 7,5 km, ženy 6 km) a závod smíšených dvojic. Nejúspěšnější českou biatlonistkou je Gabriela Koukalová.


Co je to Biatlon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Biatlon sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Biatlon patří do sekce Sport

Klíčová slova: co je to Biatlon?, přesný výraz, Sport, terminologie, informace, heslo, definice pojmu, přesný význam, synonymum, Biatlon, definice, formulace, vysvětlení, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, popis, odborné názvosloví


Pojem Biatlon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Biatlon?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Biatlon je zimní sport, kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. Existuje také letní biatlon, kde běh na lyžích nahrazuje běžný běh, jízda na kolečkových lyžích apod. Třetím, poněkud méně obvyklým odvětvím, je tzv. skiarc, neboli lukostřelecký biatlon, kde je střelba z malorážné zbraně zaměněna za střelbu z luku. Biatlon se běžně provozuje v asi dvou desítkách zemí, z nichž dlouhodobě jsou na čele světového žebříčku Francouzi, Němci a Norové, dále pak Češi, Rusové, Ukrajinci a další.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Biatlon na Google.cz

Hledat heslo Biatlon ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Biatlon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Biatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Biatlon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Biatlon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Biatlon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Biatlon? resp. jaká je definice termínu Biatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biatlon, odpověď na dotaz co je to Biatlon?. Víte např. kdo to je Vtipálek? Znáte a víte kdo je Jiří Drahoš? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.