Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Co to je Biatlon? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Biatlon?

Biatlon je zimní sport, který kombinuje běh na lyžích a střelbu z malorážky. Biatlon se rozděluje do několika disciplín mezi které patří vytrvalostní závod (muži 20 km, ženy 15 km), sprint (muži 10 km, ženy 7,5 km), stíhací závod (muži 12,5 km, ženy 10 km), závod s hromadným startem (muži 15 km, ženy 12,5 km), čtyřčlenná štafeta (muži 7,5 km, ženy 6 km) a závod smíšených dvojic. Nejúspěšnější českou biatlonistkou je Gabriela Koukalová.


Co je to Biatlon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Biatlon. Co znamená pojem Biatlon z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Biatlon? s dalšími osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Biatlon je v sekci sport

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, co to je, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, synonymum, heslo, informace, lexikon, slovo, terminologie, co znamená, sport, názvosloví, popis, význam, termín


Pojem Biatlon je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Biatlon můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Biatlon je zimní sport, kombinující běh na lyžích a střelbu z malorážné pušky. Existuje také letní biatlon, kde běh na lyžích nahrazuje běžný běh, jízda na kolečkových lyžích apod. Třetím, poněkud méně obvyklým odvětvím, je tzv. skiarc, neboli lukostřelecký biatlon, kde je střelba z malorážné zbraně zaměněna za střelbu z luku. Biatlon se běžně provozuje v asi dvou desítkách zemí, z nichž dlouhodobě jsou na čele světového žebříčku Francouzi, Němci a Norové, dále pak Češi, Rusové, Ukrajinci a další.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Biatlon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Biatlon ve Wikislovníku

Najít slovo Biatlon ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biatlon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Biatlon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Biatlon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Biatlon například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Biatlon? resp. jaká je definice slova Biatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biatlon, odpověď na dotaz co je to Biatlon?. Víte např. kdo to je Dan Horyna? Znáte a víte kdo je Stanley Kubrick? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.