Co je to?
Definice výrazu, termínu Řádný život. Co znamená odborný pojem Řádný život z kategorie Právo?

Co je Řádný život?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Řádný život?

Řádný život je pojem, který se používá především v soudnictví. Pokud je jedinec podmíněně odsouzen, posuzuje se, zda ve zkušební době vedl řádný život. Přesná definice pojmu nebyla stanovena, jde o neurčitý termín. Obvykle se posuzuje, zda osoba žije alespoň v minimálním rozsahu životem řádného občana, tedy, zda respektuje právní předpisy, nevěnuje se trestné činnosti, a zda jeho chování odpovídá obvyklému chování většiny společnosti.
Řádný život znamená také dodržování hodnot společnosti a představ společnosti o řádném chování. V demokratické společnosti není obvyklé vnucování životního stylu tomu, kdo takový životní styl dodržovat nechce. To však neplatí pro toho, kdo spáchal trestný čin. Tím se jedinec dopustil porušení pravidel společnosti a ta je pak oprávněna po něm požadovat, aby se choval takovým způsobem, který bude prevencí páchání další trestné činnosti. Proto jsou stanovena taková omezení a povinnosti, které k řádnému životu vedou.


Co je to Řádný život? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Řádný život. Co znamená odborný pojem Řádný život z kategorie Právo?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Řádný život? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Řádný život je v kategorii právo

Klíčová slova: slovník, heslo, formulace, co znamená, význam pojmu, význam slova, co je to Řádný život?, lexikon, názvosloví, Řádný život, pojem, definice, význam, definice pojmu, přesný význam, právo, slovo, terminus technicus


Pojem Řádný život je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Řádný život ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Řádný život ve Wikimedia Commons

Najít heslo Řádný život ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Řádný život na Google obrázcích

Najít pojem Řádný život ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Řádný život na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Řádný život například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Řádný život? resp. jaká je definice termínu Řádný život? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řádný život, odpověď na dotaz co je to Řádný život?. Víte např. kdo to je Vendulka Příhodová? Znáte a víte kdo je Jana Werichová? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.