Co je to?
Výraz, termín, definice slova Řádný život. Co znamená odborný pojem Řádný život z kategorie Právo?

Co je to Řádný život? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Řádný život

Řádný život je pojem, který se používá především v soudnictví. Pokud je jedinec podmíněně odsouzen, posuzuje se, zda ve zkušební době vedl řádný život. Přesná definice pojmu nebyla stanovena, jde o neurčitý termín. Obvykle se posuzuje, zda osoba žije alespoň v minimálním rozsahu životem řádného občana, tedy, zda respektuje právní předpisy, nevěnuje se trestné činnosti, a zda jeho chování odpovídá obvyklému chování většiny společnosti.
Řádný život znamená také dodržování hodnot společnosti a představ společnosti o řádném chování. V demokratické společnosti není obvyklé vnucování životního stylu tomu, kdo takový životní styl dodržovat nechce. To však neplatí pro toho, kdo spáchal trestný čin. Tím se jedinec dopustil porušení pravidel společnosti a ta je pak oprávněna po něm požadovat, aby se choval takovým způsobem, který bude prevencí páchání další trestné činnosti. Proto jsou stanovena taková omezení a povinnosti, které k řádnému životu vedou.


Co je to Řádný život? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Řádný život. Co znamená odborný pojem Řádný život z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Řádný život sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Řádný život je v kategorii právo

Klíčová slova: co to je, popis, definice, slovník, lexikon, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, co je to Řádný život?, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, termín, význam, názvosloví, přesný význam, informace


Pojem Řádný život je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Řádný život

Zkusit najít pojem Řádný život ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Řádný život ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Řádný život ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Řádný život na Google.cz

Najít heslo Řádný život ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Řádný život na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Řádný život například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Řádný život? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Řádný život? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řádný život, odpověď na dotaz co je to Řádný život?. Víte např. kdo to je Poseidón? Znáte a víte kdo je Stará panna? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.