Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Co je to Apnoe? Význam slova

Co znamená termín Apnoe? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Apnoe je název poruchy dýchání při spánku. Jedná se o zástavu dechu při normálním průběhu dýchání. Apnoe postihuje především muže. Znemožňuje kvalitní spánek a může být příčinou zdravotních obtíží. Způsobuje ji buď uvolnění měkkých tkání vzadu v krku, nebo nepravidelná činnost po signálu k nadechnutí z mozku.
Při mírné formě apnoe přináší úlevu kvalitní polštář, omezení alkoholu, léků na spaní, úprava stravovacích návyků. U těžších případů pomáhají zdravotní pomůcky a operace.


Co je to Apnoe? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Apnoe se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: lexikon, terminologie, odborný výraz, co znamená, vysvětlení, Lékařství, slovník, definice, terminus technicus, Lékařství, Apnoe, odborné názvosloví, informace, heslo, co je to Apnoe?, popis, wiki, význam


Pojem Apnoe je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Apnoe ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apnoe ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Apnoe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Apnoe na Google.cz

Hledat slovo Apnoe ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Apnoe ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Apnoe například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Apnoe? resp. co vlastně znamená slovo Apnoe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apnoe, odpověď na dotaz co je to Apnoe?. Víte např. kdo to je Asketa? Znáte a víte kdo je Daniel Farnbauer? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Apnoe hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.