Co je to?
Definice výrazu, termínu Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Co je Apnoe?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Apnoe?

Apnoe je název poruchy dýchání při spánku. Jedná se o zástavu dechu při normálním průběhu dýchání. Apnoe postihuje především muže. Znemožňuje kvalitní spánek a může být příčinou zdravotních obtíží. Způsobuje ji buď uvolnění měkkých tkání vzadu v krku, nebo nepravidelná činnost po signálu k nadechnutí z mozku.
Při mírné formě apnoe přináší úlevu kvalitní polštář, omezení alkoholu, léků na spaní, úprava stravovacích návyků. U těžších případů pomáhají zdravotní pomůcky a operace.


Co je to Apnoe? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Apnoe je v kategorii lékařství

Klíčová slova: názvosloví, heslo, lékařství, význam, synonymum, pojem, formulace, přesný význam, slovník, termín, informace, co to je, odborný výraz, přesný výraz, vysvětlení, definice, popis, co znamená


Pojem Apnoe je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Apnoe?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Syndrom spánkové apnoe (apnoe, apnoická pauza) je chorobný stav, při kterém dochází k opakovanému, nekontrolovanému zadržení dechu (apnoické pauze) po určitý časový interval. Ten je doprovázený poklesem saturace krve kyslíkem (hypoxémia) nebo i bradykardií. Často se objevují u nedonošenců jako tzv. idiopatické apnoe způsobené nezralostí dechového centra.
Syndrom spánkové apnoe (SSA) je definován frekvencí apnoe a hypopnoe za hodinu a jejich délkou. Patologickou hranicí je považována frekvence 5 až 10 apnoí za hodinu s délkou trvání 10 sekund. Při zjištění apnoické pauzy je nutné co nejdříve vyhledat lékaře a začít daný problém řešit.

Zkuste zjistit více informací o slovu Apnoe v následujících zdrojích

Hledat pojem Apnoe na Google.cz

Vyhledat slovo Apnoe ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Apnoe na Youtube

Najít heslo Apnoe ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Apnoe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apnoe ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Apnoe například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Apnoe? resp. co to je Apnoe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apnoe, odpověď na dotaz co je to Apnoe?. Víte např. kdo to je Ekonom? Znáte a víte kdo je Madonna? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Apnoe i v jiné kategorii než je sekce lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Lékárnice, apnoe, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.