Co je to?
Definice výrazu Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Co je Apnoe? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Apnoe

Apnoe je název poruchy dýchání při spánku. Jedná se o zástavu dechu při normálním průběhu dýchání. Apnoe postihuje především muže. Znemožňuje kvalitní spánek a může být příčinou zdravotních obtíží. Způsobuje ji buď uvolnění měkkých tkání vzadu v krku, nebo nepravidelná činnost po signálu k nadechnutí z mozku.
Při mírné formě apnoe přináší úlevu kvalitní polštář, omezení alkoholu, léků na spaní, úprava stravovacích návyků. U těžších případů pomáhají zdravotní pomůcky a operace.


Co je to Apnoe? Význam slova, termín, Definice výrazu Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Apnoe je v sekci lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, vysvětlení, názvosloví, odborné názvosloví, co je to Apnoe?, slovo, synonymum, pojem, přesný výraz, formulace, heslo, popis, význam slova, termín, význam pojmu, co to je, wiki


Pojem Apnoe je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apnoe? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Syndrom spánkové apnoe (apnoe, apnoická pauza) je chorobný stav, při kterém dochází k opakovanému, nekontrolovanému zadržení dechu (apnoické pauze) po určitý časový interval. Ten je doprovázený poklesem saturace krve kyslíkem (hypoxémia) nebo i bradykardií. Často se objevují u nedonošenců jako tzv. idiopatické apnoe způsobené nezralostí dechového centra.
Syndrom spánkové apnoe (SSA) je definován frekvencí apnoe a hypopnoe za hodinu a jejich délkou. Patologickou hranicí je považována frekvence 5 až 10 apnoí za hodinu s délkou trvání 10 sekund. Při zjištění apnoické pauzy je nutné co nejdříve vyhledat lékaře a začít daný problém řešit.

Více informací o slovu Apnoe doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Apnoe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Apnoe na Google.cz

Hledat videa s názvem Apnoe na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apnoe ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Apnoe ve Wikizdrojích

Najít výraz Apnoe ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apnoe například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Apnoe? resp. co se přesně ukrývá za slovem Apnoe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apnoe, odpověď na dotaz co je to Apnoe?. Víte např. kdo to je Lukáš Wagenknecht? Znáte a víte kdo je Pat Benatar? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Apnoe i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.