Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Co je to Apnoe? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Apnoe

Apnoe je název poruchy dýchání při spánku. Jedná se o zástavu dechu při normálním průběhu dýchání. Apnoe postihuje především muže. Znemožňuje kvalitní spánek a může být příčinou zdravotních obtíží. Způsobuje ji buď uvolnění měkkých tkání vzadu v krku, nebo nepravidelná činnost po signálu k nadechnutí z mozku.
Při mírné formě apnoe přináší úlevu kvalitní polštář, omezení alkoholu, léků na spaní, úprava stravovacích návyků. U těžších případů pomáhají zdravotní pomůcky a operace.


Co je to Apnoe? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Apnoe s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Apnoe patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: formulace, význam slova, význam, názvosloví, definice, wiki, popis, slovo, slovník, co znamená, co to je, přesný výraz, terminus technicus, heslo, informace, význam pojmu, vysvětlení, synonymum


Pojem Apnoe je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apnoe? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Syndrom spánkové apnoe (apnoe, apnoická pauza) je chorobný stav, při kterém dochází k opakovanému, nekontrolovanému zadržení dechu (apnoické pauze) po určitý časový interval. Ten je doprovázený poklesem saturace krve kyslíkem (hypoxémia) nebo i bradykardií. Často se objevují u nedonošenců jako tzv. idiopatické apnoe způsobené nezralostí dechového centra.
Syndrom spánkové apnoe (SSA) je definován frekvencí apnoe a hypopnoe za hodinu a jejich délkou. Patologickou hranicí je považována frekvence 5 až 10 apnoí za hodinu s délkou trvání 10 sekund. Při zjištění apnoické pauzy je nutné co nejdříve vyhledat lékaře a začít daný problém řešit.

Více informací o pojmu Apnoe lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Apnoe ve Wikislovníku

Hledat slovo Apnoe ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Apnoe na Google.cz

Vyhledat výraz Apnoe ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Apnoe ve Wikizdrojích

Hledat výraz Apnoe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apnoe například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Apnoe? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Apnoe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apnoe, odpověď na dotaz co je to Apnoe?. Víte např. kdo to je Radovan Krejčíř? Znáte a víte kdo je Závozník? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.