Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Co je to Apnoe? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Apnoe

Apnoe je název poruchy dýchání při spánku. Jedná se o zástavu dechu při normálním průběhu dýchání. Apnoe postihuje především muže. Znemožňuje kvalitní spánek a může být příčinou zdravotních obtíží. Způsobuje ji buď uvolnění měkkých tkání vzadu v krku, nebo nepravidelná činnost po signálu k nadechnutí z mozku.
Při mírné formě apnoe přináší úlevu kvalitní polštář, omezení alkoholu, léků na spaní, úprava stravovacích návyků. U těžších případů pomáhají zdravotní pomůcky a operace.


Co je to Apnoe? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Apnoe s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Apnoe se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, Lékařství, přesný význam, názvosloví, význam, vysvětlení, Lékařství, synonymum, wiki, heslo, Apnoe, odborné názvosloví, terminologie, co je to Apnoe?, co znamená, přesný výraz, slovo, definice pojmu


Pojem Apnoe je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apnoe? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Syndrom spánkové apnoe (apnoe, apnoická pauza) je chorobný stav, při kterém dochází k opakovanému, nekontrolovanému zadržení dechu (apnoické pauze) po určitý časový interval. Ten je doprovázený poklesem saturace krve kyslíkem (hypoxémia) nebo i bradykardií. Často se objevují u nedonošenců jako tzv. idiopatické apnoe způsobené nezralostí dechového centra.
Syndrom spánkové apnoe (SSA) je definován frekvencí apnoe a hypopnoe za hodinu a jejich délkou. Patologickou hranicí je považována frekvence 5 až 10 apnoí za hodinu s délkou trvání 10 sekund. Při zjištění apnoické pauzy je nutné co nejdříve vyhledat lékaře a začít daný problém řešit.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apnoe ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apnoe ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Apnoe ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Apnoe na Youtube

Zkusit najít slovo Apnoe ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Apnoe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apnoe například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Apnoe? resp. co přesně znamená slovo Apnoe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apnoe, odpověď na dotaz co je to Apnoe?. Víte např. kdo to je Herobrine? Znáte a víte kdo je Daniel Farnbauer? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.