Co je to?
Odborný výraz, definice slova MDŽ. Co znamená slovo MDŽ z kategorie Zkratky?

Co je MDŽ?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu MDŽ

Mezinárodní den žen je mezinárodní výročí, který se slaví každým rokem 8. března. Tento svátek je uznávaný mezinárodně, stanovila ho Organizace spojených národů potvrdila dodržování tohoto dne a byl také pojmenován jako „Den Organizace spojených národů za práva žen a mezinárodní mír“.
Na počátku 20. století patřilo mezi hlavní cíle svátku vybojování volebního práva žen, o které se nejvíce zasloužily britské a americké sufražetky. V současnosti MDŽ vyzdvihuje solidaritu žen v oblasti rovných šancí, spravedlnosti, míru a rozvoje.
V roce 1975, který byl oslavován jako Mezinárodní rok žen, Organizace spojených národů Mezinárodní den žen je v mnoha zemích oficiálním svátkem. Podle tradice muži uctívají své matky, manželky, přítelkyně, kolegyně a další blízké ženy květinami nebo jinými drobnými dárky. V některých zemích má den stejně pevnou pozici jako Den matek. U nás je MDŽ od roce 2004 označen jako významný den.


Co je to MDŽ? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova MDŽ. Co znamená slovo MDŽ z kategorie Zkratky?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem MDŽ patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, co znamená, heslo, termín, popis, co je to MDŽ?, názvosloví, význam, definice, pojem, zkratky, terminologie, wiki, formulace, význam pojmu, slovník, zkratky


Pojem MDŽ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem MDŽ? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mezinárodní den žen (ve zkratce MDŽ), připadající každoročně na 8. března, je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. V České republice je svátek od roku 2004 významným dnem.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín MDŽ ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít MDŽ na Google obrázcích

Vyhledat pojem MDŽ ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz MDŽ ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín MDŽ ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo MDŽ ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo MDŽ například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to MDŽ? resp. jaký je význam slova MDŽ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MDŽ, odpověď na dotaz co je to MDŽ?. Víte např. kdo to je Petr Muk? Znáte a víte kdo je Tatiana Dyková? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu MDŽ i v jiné kategorii než je sekce zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, mDŽ, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.