Co je to?
Definice výrazu, termínu MDŽ. Co znamená odborný pojem MDŽ z kategorie Zkratky?

Co je to MDŽ? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu MDŽ

MDŽ je zkratka pro Mezinárodní den žen. Slaví se každým rokem 8. března. Tento svátek je uznávaný mezinárodně, stanovila ho Organizace spojených národů v roce 1975 k oslavě výročí stávky švadlen v New Yorku roku 1908.
Jde o den solidarity žen usilujících o rovnoprávnost, mír, spravedlnost a rozvoj. U nás je MDŽ od r. 2004 označen jako významný den.


Co je to MDŽ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu MDŽ. Co znamená odborný pojem MDŽ z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu MDŽ? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem MDŽ patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, terminus technicus, co znamená, wiki, informace, termín, formulace, odborné názvosloví, pojem, slovo, přesný výraz, vysvětlení, co je to MDŽ?, význam pojmu, názvosloví, definice


Pojem MDŽ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem MDŽ? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mezinárodní den žen (ve zkratce MDŽ), připadající každoročně na 8. března, je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. V České republice je svátek od roku 2004 významným dnem.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MDŽ ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz MDŽ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem MDŽ ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem MDŽ ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo MDŽ na Google.cz

Vyhledat heslo MDŽ ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo MDŽ například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to MDŽ? resp. co se přesně ukrývá za slovem MDŽ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MDŽ, odpověď na dotaz co je to MDŽ?. Víte např. kdo to je Šarlatán? Znáte a víte kdo je Udavač? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.