Co je to?
Definice výrazu, termínu MDŽ. Co znamená odborný pojem MDŽ z kategorie Zkratky?

Co je to MDŽ? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla MDŽ?

MDŽ je zkratka pro Mezinárodní den žen. Slaví se každým rokem 8. března. Tento svátek je uznávaný mezinárodně, stanovila ho Organizace spojených národů v roce 1975 k oslavě výročí stávky švadlen v New Yorku roku 1908.
Jde o den solidarity žen usilujících o rovnoprávnost, mír, spravedlnost a rozvoj. U nás je MDŽ od r. 2004 označen jako významný den.


Co je to MDŽ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu MDŽ. Co znamená odborný pojem MDŽ z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova MDŽ můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz MDŽ je v sekci Zkratky

Klíčová slova: význam slova, Zkratky, synonymum, terminologie, Zkratky, význam, přesný význam, lexikon, definice, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, co to je, co znamená, wiki, pojem, vysvětlení, popis


Pojem MDŽ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu MDŽ dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mezinárodní den žen (ve zkratce MDŽ), připadající každoročně na 8. března, je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. V České republice je svátek od roku 2004 významným dnem.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo MDŽ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín MDŽ ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem MDŽ ve Wikislovníku

Hledat slovo MDŽ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MDŽ ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem MDŽ na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo MDŽ například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu MDŽ? resp. co vlastně znamená slovo MDŽ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MDŽ, odpověď na dotaz co je to MDŽ?. Víte např. kdo to je Cristiano Ronaldo? Znáte a víte kdo je Rytíř? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.