Co je to?
Definice výrazu, termínu MDŽ. Co znamená odborný pojem MDŽ z kategorie Zkratky?

Co je to MDŽ? Význam slova

Co znamená termín MDŽ? Vysvětlení pojmu, definice hesla

MDŽ je zkratka pro Mezinárodní den žen. Slaví se každým rokem 8. března. Tento svátek je uznávaný mezinárodně, stanovila ho Organizace spojených národů v roce 1975 k oslavě výročí stávky švadlen v New Yorku roku 1908.
Jde o den solidarity žen usilujících o rovnoprávnost, mír, spravedlnost a rozvoj. U nás je MDŽ od r. 2004 označen jako významný den.


Co je to MDŽ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu MDŽ. Co znamená odborný pojem MDŽ z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (MDŽ) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo MDŽ patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, informace, definice pojmu, heslo, slovník, vysvětlení, význam slova, termín, slovo, terminologie, wiki, terminus technicus, co znamená


Pojem MDŽ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu MDŽ můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mezinárodní den žen (ve zkratce MDŽ), připadající každoročně na 8. března, je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. V České republice je svátek od roku 2004 významným dnem.

Linky na další online zdroje

Najít slovo MDŽ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo MDŽ ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín MDŽ ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem MDŽ ve vyhledávači Qwant

Najít termín MDŽ ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem MDŽ na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo MDŽ například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je MDŽ? resp. co znamená slovo MDŽ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MDŽ, odpověď na dotaz co je to MDŽ?. Víte např. kdo to je Robert Downey Jr.? Znáte a víte kdo je Rytíř? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Zkratky). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.