Co je to?
Definice odborného termínu, slova MDŽ. Co znamená pojem MDŽ z kategorie Zkratky?

Co je MDŽ? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu MDŽ?

Mezinárodní den žen je mezinárodní výročí, který se slaví každým rokem 8. března. Tento svátek je uznávaný mezinárodně, stanovila ho Organizace spojených národů potvrdila dodržování tohoto dne a byl také pojmenován jako „Den Organizace spojených národů za práva žen a mezinárodní mír“.
Na počátku 20. století patřilo mezi hlavní cíle svátku vybojování volebního práva žen, o které se nejvíce zasloužily britské a americké sufražetky. V současnosti MDŽ vyzdvihuje solidaritu žen v oblasti rovných šancí, spravedlnosti, míru a rozvoje.
V roce 1975, který byl oslavován jako Mezinárodní rok žen, Organizace spojených národů Mezinárodní den žen je v mnoha zemích oficiálním svátkem. Podle tradice muži uctívají své matky, manželky, přítelkyně, kolegyně a další blízké ženy květinami nebo jinými drobnými dárky. V některých zemích má den stejně pevnou pozici jako Den matek. U nás je MDŽ od roce 2004 označen jako významný den.


Co je to MDŽ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova MDŽ. Co znamená pojem MDŽ z kategorie Zkratky?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz MDŽ patří do sekce zkratky

Klíčová slova: názvosloví, zkratky, co znamená, informace, lexikon, význam slova, význam, přesný význam, slovník, odborný výraz, zkratky, přesný výraz, vysvětlení, definice pojmu, synonymum, wiki, formulace, definice


Pojem MDŽ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem MDŽ? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mezinárodní den žen (ve zkratce MDŽ), připadající každoročně na 8. března, je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. V České republice je svátek od roku 2004 významným dnem.

Pro více informací o heslu MDŽ zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo MDŽ ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem MDŽ ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MDŽ ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo MDŽ ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem MDŽ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín MDŽ ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo MDŽ například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu MDŽ? resp. jaký je přesný význam slova MDŽ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MDŽ, odpověď na dotaz co je to MDŽ?. Víte např. kdo to je Obchodní asistent? Znáte a víte kdo je Milena Dvorská? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je zkratky. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.