Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Láčka. Co znamená pojem Láčka z kategorie Příroda?

Co je Láčka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Láčka

Láčka je součástí trávicí soustavy láčkovců. Odborně se označuje jako coelenteron čili dutina gastrovaskulární. Jde o centrální trávicí dutinu, která není průchozí a má pouze jeden ústní otvor, který slouží jak přijímání potravy, tak k jejímu vyvrhnutí. Láčku je možno najít především u žahavců a také u žebernatek. Tato dutina je výplní skoro celého těla a dokonce je protažena až do chapadel. Její funkcí není pouze trávení, ale také rozvod živin. Potravu uchopí chapadla a přepraví ji do ústního otvoru. Odtud pokračuje přes krátký hltan do láčky.
Vnitřek láčky tvoří různé druhy buněk, buňky žláznaté, které odpovídají za vylučování trávicích enzymů, vstřebávací buňky a buňky bičíkaté. Láčka může být rozdělena úplnými nebo neúplnými přepážkami. Na okrajích překážek mohou být vlákna, která potravu posunují. Medúzy mají láčku umístěnou na okraji těla. Trávení v láčce napomáhá trávicí epitel se slizem a enzymy, natrávená potrava se pak přemístí do vakuol. Zbytky, které nebyly stráveny, se vrací zpět do láčky a odtud se ústy dostanou ven.


Co je to Láčka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Láčka. Co znamená pojem Láčka z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Láčka se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, příroda, definice, Láčka, slovo, názvosloví, význam slova, informace, terminus technicus, příroda, heslo, pojem, význam, co znamená, popis, termín, co je to Láčka?


Pojem Láčka je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Láčka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Láčka, též coelenteron nebo gastrovaskulární dutina, je neprůchozí trávicí dutina s jedním přijímacím a zároveň vyvrhovacím ústním otvorem. Vyskytuje se u žahavců a žebernatek. Vyplňuje téměř celé jejich tělo a zasahuje i do chapadel, kromě trávení také rozvádí živiny. Její entoderm je tvořen žláznatými (vylučují trávicí enzymy), vstřebávacími a bičíkatými buňkami. U medúzovců a korálnatců je láčka rozdělena přepážkami (septy) na vícero oddílů. Láčka inspirovala pojmenování láčkovci.

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Láčka ve Wikislovníku

Hledat heslo Láčka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Láčka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Láčka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Láčka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Láčka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Láčka například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Láčka? resp. jaký je přesný význam slova Láčka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Láčka, odpověď na dotaz co je to Láčka?. Víte např. kdo to je Thálie? Znáte a víte kdo je Leon Draisaitl? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Láčka i v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.