Co je to?
Výraz, termín, definice slova Láčka. Co znamená odborný pojem Láčka z kategorie Příroda?

Co je to Láčka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Láčka

Láčka je součástí trávicí soustavy láčkovců. Odborně se označuje jako coelenteron čili dutina gastrovaskulární. Jde o centrální trávicí dutinu, která není průchozí a má pouze jeden ústní otvor, který slouží jak přijímání potravy, tak k jejímu vyvrhnutí. Láčku je možno najít především u žahavců a také u žebernatek. Tato dutina je výplní skoro celého těla a dokonce je protažena až do chapadel. Její funkcí není pouze trávení, ale také rozvod živin. Potravu uchopí chapadla a přepraví ji do ústního otvoru. Odtud pokračuje přes krátký hltan do láčky.
Vnitřek láčky tvoří různé druhy buněk, buňky žláznaté, které odpovídají za vylučování trávicích enzymů, vstřebávací buňky a buňky bičíkaté. Láčka může být rozdělena úplnými nebo neúplnými přepážkami. Na okrajích překážek mohou být vlákna, která potravu posunují. Medúzy mají láčku umístěnou na okraji těla. Trávení v láčce napomáhá trávicí epitel se slizem a enzymy, natrávená potrava se pak přemístí do vakuol. Zbytky, které nebyly stráveny, se vrací zpět do láčky a odtud se ústy dostanou ven.


Co je to Láčka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Láčka. Co znamená odborný pojem Láčka z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Láčka patří do kategorie příroda

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, synonymum, popis, slovo, lexikon, názvosloví, přesný výraz, co je to Láčka?, příroda, příroda, co to je, informace, význam slova, wiki, pojem, Láčka, vysvětlení


Pojem Láčka je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Láčka?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Láčka, též coelenteron nebo gastrovaskulární dutina, je neprůchozí trávicí dutina s jedním přijímacím a zároveň vyvrhovacím ústním otvorem. Vyskytuje se u žahavců a žebernatek. Vyplňuje téměř celé jejich tělo a zasahuje i do chapadel, kromě trávení také rozvádí živiny. Její entoderm je tvořen žláznatými (vylučují trávicí enzymy), vstřebávacími a bičíkatými buňkami. U medúzovců a korálnatců je láčka rozdělena přepážkami (septy) na vícero oddílů. Láčka inspirovala pojmenování láčkovci.

Další informační zdroje

Najít heslo Láčka ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Láčka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Láčka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Láčka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Láčka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Láčka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Láčka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Láčka? resp. jaká je definice termínu Láčka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Láčka, odpověď na dotaz co je to Láčka?. Víte např. kdo to je Bohumil Kartous? Znáte a víte kdo je Brahmá? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než příroda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.