Co je to?
Výraz, termín, definice slova Láčka. Co znamená odborný pojem Láčka z kategorie Příroda?

Co je to Láčka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Láčka?

Láčka je součástí trávicí soustavy láčkovců. Odborně se označuje jako coelenteron čili dutina gastrovaskulární. Jde o centrální trávicí dutinu, která není průchozí a má pouze jeden ústní otvor, který slouží jak přijímání potravy, tak k jejímu vyvrhnutí. Láčku je možno najít především u žahavců a také u žebernatek. Tato dutina je výplní skoro celého těla a dokonce je protažena až do chapadel. Její funkcí není pouze trávení, ale také rozvod živin. Potravu uchopí chapadla a přepraví ji do ústního otvoru. Odtud pokračuje přes krátký hltan do láčky.
Vnitřek láčky tvoří různé druhy buněk, buňky žláznaté, které odpovídají za vylučování trávicích enzymů, vstřebávací buňky a buňky bičíkaté. Láčka může být rozdělena úplnými nebo neúplnými přepážkami. Na okrajích překážek mohou být vlákna, která potravu posunují. Medúzy mají láčku umístěnou na okraji těla. Trávení v láčce napomáhá trávicí epitel se slizem a enzymy, natrávená potrava se pak přemístí do vakuol. Zbytky, které nebyly stráveny, se vrací zpět do láčky a odtud se ústy dostanou ven.


Co je to Láčka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Láčka. Co znamená odborný pojem Láčka z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Láčka) můžete sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Láčka patří do kategorie příroda

Klíčová slova: význam pojmu, význam, terminus technicus, termín, co znamená, lexikon, popis, význam slova, informace, heslo, formulace, terminologie, pojem, Láčka, přesný význam, definice pojmu, slovník, wiki


Pojem Láčka je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Láčka?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Láčka, též coelenteron nebo gastrovaskulární dutina, je neprůchozí trávicí dutina s jedním přijímacím a zároveň vyvrhovacím ústním otvorem. Vyskytuje se u žahavců a žebernatek. Vyplňuje téměř celé jejich tělo a zasahuje i do chapadel, kromě trávení také rozvádí živiny. Její entoderm je tvořen žláznatými (vylučují trávicí enzymy), vstřebávacími a bičíkatými buňkami. U medúzovců a korálnatců je láčka rozdělena přepážkami (septy) na vícero oddílů. Láčka inspirovala pojmenování láčkovci.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Láčka ve Wikislovníku

Hledat slovo Láčka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Láčka na Google.cz

Vyhledat slovo Láčka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Láčka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Láčka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Láčka například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Láčka? resp. jaká je definice termínu Láčka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Láčka, odpověď na dotaz co je to Láčka?. Víte např. kdo to je Emma Smetana? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než příroda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.