Co je to?
Definice výrazu, termínu Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je Hypotéka?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hypotéka?

Hypoteční úvěr je určený pro fyzické i právnické osoby. Hypotéku mohou poskytovat bankovní instituce i nebankovní společnosti. Většinou se žadatel musí zaručit nějakou vlastní nemovitostí na území České republiky.
V současnosti najdeme dva typy hypoték - účelovou a neúčelovou. Neúčelovou může klient použít na cokoliv, zatímco účelová je vázána na investici do nemovitosti. Přesnou definici hypotečního úvěru lze najít v zákoně.


Co je to Hypotéka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hypotéka? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Hypotéka je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, Hypotéka, význam pojmu, synonymum, termín, terminus technicus, lexikon, význam, vysvětlení, informace, slovník, terminologie, slovo, co to je, bankovnictví, názvosloví, přesný výraz


Pojem Hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hypotéka?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypoteční úvěr (neboli hypotéka) je úvěr určený fyzickým i právnickým osobám. Vždy musí být zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným. Hypoteční banky nabízejí v zásadě dva typy úvěrů:

1.účelová hypotéka, která je striktně vázaná na investici do nemovitosti
2.neúčelová hypotéka, tzv. americká hypotéka - úvěr lze použít na cokoli.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Hypotéka na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Hypotéka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Hypotéka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypotéka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Hypotéka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hypotéka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka už zajisté víte co to je Hypotéka? resp. co vlastně znamená slovo Hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéka, odpověď na dotaz co je to Hypotéka?. Víte např. kdo to je David Suchařípa? Znáte a víte kdo je Senior? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v bankovnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, bankovní graf, hypotéka, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.