Co je to?
Definice výrazu, termínu Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Hypotéka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hypotéka

Hypoteční úvěr je určený pro fyzické i právnické osoby. Hypotéku mohou poskytovat bankovní instituce i nebankovní společnosti. Většinou se žadatel musí zaručit nějakou vlastní nemovitostí na území České republiky.
V současnosti najdeme dva typy hypoték - účelovou a neúčelovou. Neúčelovou může klient použít na cokoliv, zatímco účelová je vázána na investici do nemovitosti. Přesnou definici hypotečního úvěru lze najít v zákoně.


Co je to Hypotéka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hypotéka sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hypotéka patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, pojem, význam pojmu, terminus technicus, lexikon, formulace, co to je, Bankovnictví, slovník, definice, popis, termín, Hypotéka, přesný výraz, definice pojmu, synonymum, odborné názvosloví, co znamená


Pojem Hypotéka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hypotéka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypoteční úvěr (neboli hypotéka) je úvěr určený fyzickým i právnickým osobám. Vždy musí být zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným. Hypoteční banky nabízejí v zásadě dva typy úvěrů:

1.účelová hypotéka, která je striktně vázaná na investici do nemovitosti
2.neúčelová hypotéka, tzv. americká hypotéka - úvěr lze použít na cokoli.

Jiné zdroje informací o pojmu Hypotéka

Zkusit najít slovo Hypotéka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Hypotéka ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Hypotéka na Google.cz

Hledat videa s názvem Hypotéka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hypotéka? resp. co je to Hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéka, odpověď na dotaz co je to Hypotéka?. Víte např. kdo to je Radek John? Znáte a víte kdo je Alkoholik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.