Co je to?
Definice výrazu, termínu Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Hypotéka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hypotéka

Hypoteční úvěr je určený pro fyzické i právnické osoby. Hypotéku mohou poskytovat bankovní instituce i nebankovní společnosti. Většinou se žadatel musí zaručit nějakou vlastní nemovitostí na území České republiky.
V současnosti najdeme dva typy hypoték - účelovou a neúčelovou. Neúčelovou může klient použít na cokoliv, zatímco účelová je vázána na investici do nemovitosti. Přesnou definici hypotečního úvěru lze najít v zákoně.


Co je to Hypotéka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hypotéka? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hypotéka se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: informace, wiki, význam pojmu, definice, terminologie, co znamená, názvosloví, termín, Hypotéka, význam slova, terminus technicus, Bankovnictví, slovník, přesný význam, odborné názvosloví, odborný výraz, co to je, vysvětlení


Pojem Hypotéka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hypotéka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypoteční úvěr (neboli hypotéka) je úvěr určený fyzickým i právnickým osobám. Vždy musí být zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným. Hypoteční banky nabízejí v zásadě dva typy úvěrů:

1.účelová hypotéka, která je striktně vázaná na investici do nemovitosti
2.neúčelová hypotéka, tzv. americká hypotéka - úvěr lze použít na cokoli.

Další informační zdroje

Najít heslo Hypotéka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Hypotéka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotéka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Hypotéka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Hypotéka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéka například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Hypotéka? resp. co přesně označuje termín Hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéka, odpověď na dotaz co je to Hypotéka?. Víte např. kdo to je Daniel Craig? Znáte a víte kdo je Alkoholik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.