Co je to?
Definice výrazu, termínu Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Hypotéka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hypotéka

Hypoteční úvěr je určený pro fyzické i právnické osoby. Hypotéku mohou poskytovat bankovní instituce i nebankovní společnosti. Většinou se žadatel musí zaručit nějakou vlastní nemovitostí na území České republiky.
V současnosti najdeme dva typy hypoték - účelovou a neúčelovou. Neúčelovou může klient použít na cokoliv, zatímco účelová je vázána na investici do nemovitosti. Přesnou definici hypotečního úvěru lze najít v zákoně.


Co je to Hypotéka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hypotéka? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hypotéka patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, význam, wiki, Bankovnictví, definice, slovo, popis, informace, co je to Hypotéka?, heslo, co to je, slovník, vysvětlení, přesný význam, Bankovnictví, význam pojmu, formulace, odborné názvosloví


Pojem Hypotéka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Hypotéka dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypoteční úvěr (neboli hypotéka) je úvěr určený fyzickým i právnickým osobám. Vždy musí být zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným. Hypoteční banky nabízejí v zásadě dva typy úvěrů:

1.účelová hypotéka, která je striktně vázaná na investici do nemovitosti
2.neúčelová hypotéka, tzv. americká hypotéka - úvěr lze použít na cokoli.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Hypotéka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Hypotéka na Google.cz

Hledat termín Hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotéka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Hypotéka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Hypotéka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéka, odpověď na dotaz co je to Hypotéka?. Víte např. kdo to je Halsey? Znáte a víte kdo je Senior? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Bankovnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.