Co je to?
Definice výrazu, termínu Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Hypotéka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hypotéka

Hypoteční úvěr je určený pro fyzické i právnické osoby. Hypotéku mohou poskytovat bankovní instituce i nebankovní společnosti. Většinou se žadatel musí zaručit nějakou vlastní nemovitostí na území České republiky.
V současnosti najdeme dva typy hypoték - účelovou a neúčelovou. Neúčelovou může klient použít na cokoliv, zatímco účelová je vázána na investici do nemovitosti. Přesnou definici hypotečního úvěru lze najít v zákoně.


Co je to Hypotéka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hypotéka patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: termín, formulace, definice pojmu, lexikon, význam slova, pojem, odborný výraz, definice, vysvětlení, informace, přesný výraz, wiki, Hypotéka, slovník, přesný význam, heslo, co to je, názvosloví


Pojem Hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hypotéka píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hypoteční úvěr (neboli hypotéka) je úvěr určený fyzickým i právnickým osobám. Vždy musí být zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným. Hypoteční banky nabízejí v zásadě dva typy úvěrů:

1.účelová hypotéka, která je striktně vázaná na investici do nemovitosti
2.neúčelová hypotéka, tzv. americká hypotéka - úvěr lze použít na cokoli.

Další zdroje informací o slovu Hypotéka

Hledat pojem Hypotéka ve Wikizdrojích

Najít pojem Hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Hypotéka na Google.cz

Hledat termín Hypotéka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotéka ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Hypotéka? resp. co znamená slovo Hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéka, odpověď na dotaz co je to Hypotéka?. Víte např. kdo to je Fanatik? Znáte a víte kdo je Konšel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.