Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Hypotéka? Význam slova

Co znamená termín Hypotéka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hypoteční úvěr je určený pro fyzické i právnické osoby. Hypotéku mohou poskytovat bankovní instituce i nebankovní společnosti. Většinou se žadatel musí zaručit nějakou vlastní nemovitostí na území České republiky.
V současnosti najdeme dva typy hypoték - účelovou a neúčelovou. Neúčelovou může klient použít na cokoliv, zatímco účelová je vázána na investici do nemovitosti. Přesnou definici hypotečního úvěru lze najít v zákoně.


Co je to Hypotéka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hypotéka sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Hypotéka patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: definice, přesný význam, heslo, definice pojmu, wiki, termín, terminologie, bankovnictví, pojem, formulace, přesný výraz, co je to Hypotéka?, význam pojmu, odborný výraz, slovo, bankovnictví, význam slova, popis


Pojem Hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Hypotéka můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypoteční úvěr (neboli hypotéka) je úvěr určený fyzickým i právnickým osobám. Vždy musí být zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným. Hypoteční banky nabízejí v zásadě dva typy úvěrů:

1.účelová hypotéka, která je striktně vázaná na investici do nemovitosti
2.neúčelová hypotéka, tzv. americká hypotéka - úvěr lze použít na cokoli.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Hypotéka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Hypotéka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypotéka ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Hypotéka ve Wikislovníku

Najít termín Hypotéka ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hypotéka? resp. jaká je definice termínu Hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéka, odpověď na dotaz co je to Hypotéka?. Víte např. kdo to je Vlakvedoucí? Znáte a víte kdo je Senior? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.