Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Hypotéka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hypotéka?

Hypoteční úvěr je určený pro fyzické i právnické osoby. Hypotéku mohou poskytovat bankovní instituce i nebankovní společnosti. Většinou se žadatel musí zaručit nějakou vlastní nemovitostí na území České republiky.
V současnosti najdeme dva typy hypoték - účelovou a neúčelovou. Neúčelovou může klient použít na cokoliv, zatímco účelová je vázána na investici do nemovitosti. Přesnou definici hypotečního úvěru lze najít v zákoně.


Co je to Hypotéka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypotéka. Co znamená odborný pojem Hypotéka z kategorie Bankovnictví?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Hypotéka se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, bankovnictví, lexikon, co znamená, bankovnictví, definice, význam slova, pojem, význam pojmu, názvosloví, synonymum, terminus technicus, popis, definice pojmu, terminologie, co je to Hypotéka?, přesný význam, co to je


Pojem Hypotéka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hypotéka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hypoteční úvěr (neboli hypotéka) je úvěr určený fyzickým i právnickým osobám. Vždy musí být zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným. Hypoteční banky nabízejí v zásadě dva typy úvěrů:

1.účelová hypotéka, která je striktně vázaná na investici do nemovitosti
2.neúčelová hypotéka, tzv. americká hypotéka - úvěr lze použít na cokoli.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Hypotéka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypotéka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Hypotéka ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Hypotéka ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Hypotéka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Hypotéka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypotéka například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Hypotéka? resp. jaký je přesný význam slova Hypotéka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypotéka, odpověď na dotaz co je to Hypotéka?. Víte např. kdo to je Jaromír Nohavica? Znáte a víte kdo je Senior? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hypotéka v jiné sekci než bankovnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.