Co je to?
Výraz, termín, definice slova Agorafobie. Co znamená odborný pojem Agorafobie z kategorie Psychologie?

Co je to Agorafobie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Agorafobie?

Agorafobie je jednou z úzkostných poruch. Jedná se o strach z otevřeného a veřejného prostoru, ale také o strach z toho, že druzí lidé uvidí příznaky nebo projevy paniky postiženého jedince. Ten se obává také toho, že se mu nedostane rychlé pomoci. Agorafobii má až 6% populace. Agorafobik se bojí opustit svůj domov, který považuje za své bezpečné místo. Pokud zůstane v tomto místě, může zde pracovat i se stýkat s jinými lidmi.
Postižení trpí silnými panickými záchvaty a mohou přehnaně reagovat i na běžné situace. Agorafobici se bojí cestování veřejnou dopravou, nákupů a míst s větším počtem lidí. Mohou být podávána různá léčiva, antidepresiva a podobně, je potřeba vyhýbat se místům a situacím, které záchvaty vyvolávají.


Co je to Agorafobie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Agorafobie. Co znamená odborný pojem Agorafobie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Agorafobie doporučujeme sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Agorafobie se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: co znamená, definice, termín, přesný význam, vysvětlení, co to je, odborný výraz, význam slova, popis, lexikon, synonymum, význam pojmu, pojem, psychologie, psychologie, formulace, odborné názvosloví, slovo


Pojem Agorafobie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Agorafobie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Agorafobie patří k úzkostným poruchám. Obecně je chybně považována za strach z otevřených prostranství. V podstatě jde ale spíše o strach z veřejných prostranství, míst, kde by nebyla rychle dostupná pomoc, a situací s nimi spojených. Tyto obavy mohou způsobit, že osoba trpící agorafobií se bojí opustit domov. Přitom ale může například přijímat návštěvy a pracovat, aniž by se porucha projevila – pokud ovšem zůstává ve své „bezpečné zóně“.

Pro další informace o termínu Agorafobie zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Agorafobie na Youtube

Najít výraz Agorafobie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Agorafobie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agorafobie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Agorafobie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Agorafobie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Agorafobie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená Agorafobie? resp. co označuje slovo Agorafobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agorafobie, odpověď na dotaz co je to Agorafobie?. Víte např. kdo to je Tatjana Patitz? Znáte a víte kdo je Dara Rolins? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?