Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Agorafobie. Co znamená pojem Agorafobie z kategorie Psychologie?

Co je Agorafobie?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Agorafobie

Agorafobie je jednou z úzkostných poruch. Jedná se o strach z otevřeného a veřejného prostoru, ale také o strach z toho, že druzí lidé uvidí příznaky nebo projevy paniky postiženého jedince. Ten se obává také toho, že se mu nedostane rychlé pomoci. Agorafobii má až 6% populace. Agorafobik se bojí opustit svůj domov, který považuje za své bezpečné místo. Pokud zůstane v tomto místě, může zde pracovat i se stýkat s jinými lidmi.
Postižení trpí silnými panickými záchvaty a mohou přehnaně reagovat i na běžné situace. Agorafobici se bojí cestování veřejnou dopravou, nákupů a míst s větším počtem lidí. Mohou být podávána různá léčiva, antidepresiva a podobně, je potřeba vyhýbat se místům a situacím, které záchvaty vyvolávají.


Co je to Agorafobie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Agorafobie. Co znamená pojem Agorafobie z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Agorafobie se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: přesný význam, informace, terminologie, wiki, psychologie, význam pojmu, odborné názvosloví, heslo, co to je, vysvětlení, co je to Agorafobie?, slovník, co znamená, popis, odborný výraz, formulace, názvosloví, pojem


Pojem Agorafobie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Agorafobie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Agorafobie patří k úzkostným poruchám. Obecně je chybně považována za strach z otevřených prostranství. V podstatě jde ale spíše o strach z veřejných prostranství, míst, kde by nebyla rychle dostupná pomoc, a situací s nimi spojených. Tyto obavy mohou způsobit, že osoba trpící agorafobií se bojí opustit domov. Přitom ale může například přijímat návštěvy a pracovat, aniž by se porucha projevila – pokud ovšem zůstává ve své „bezpečné zóně“.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agorafobie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Agorafobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Agorafobie ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Agorafobie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Agorafobie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Agorafobie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Agorafobie například v Google obrázcích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Agorafobie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Agorafobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agorafobie, odpověď na dotaz co je to Agorafobie?. Víte např. kdo to je Flexitarián? Znáte a víte kdo je Bill Gates? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Agorafobie i v jiné sekci než je kategorie psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Lidský mozek, agorafobie, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?