Co je to?
Definice výrazu Agorafobie. Co znamená odborný pojem Agorafobie z kategorie Psychologie?

Co to je Agorafobie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Agorafobie?

Agorafobie je jednou z úzkostných poruch. Jedná se o strach z otevřeného a veřejného prostoru, ale také o strach z toho, že druzí lidé uvidí příznaky nebo projevy paniky postiženého jedince. Ten se obává také toho, že se mu nedostane rychlé pomoci. Agorafobii má až 6% populace. Agorafobik se bojí opustit svůj domov, který považuje za své bezpečné místo. Pokud zůstane v tomto místě, může zde pracovat i se stýkat s jinými lidmi.
Postižení trpí silnými panickými záchvaty a mohou přehnaně reagovat i na běžné situace. Agorafobici se bojí cestování veřejnou dopravou, nákupů a míst s větším počtem lidí. Mohou být podávána různá léčiva, antidepresiva a podobně, je potřeba vyhýbat se místům a situacím, které záchvaty vyvolávají.


Co je to Agorafobie? Význam slova, termín, Definice výrazu Agorafobie. Co znamená odborný pojem Agorafobie z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Agorafobie? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Agorafobie patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, přesný význam, definice pojmu, terminologie, přesný výraz, Psychologie, popis, co je to Agorafobie?, Agorafobie, význam pojmu, heslo, Psychologie, definice, terminus technicus, formulace, vysvětlení, synonymum


Pojem Agorafobie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Agorafobie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Agorafobie patří k úzkostným poruchám. Obecně je chybně považována za strach z otevřených prostranství. V podstatě jde ale spíše o strach z veřejných prostranství, míst, kde by nebyla rychle dostupná pomoc, a situací s nimi spojených. Tyto obavy mohou způsobit, že osoba trpící agorafobií se bojí opustit domov. Přitom ale může například přijímat návštěvy a pracovat, aniž by se porucha projevila – pokud ovšem zůstává ve své „bezpečné zóně“.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agorafobie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Agorafobie ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Agorafobie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Agorafobie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agorafobie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Agorafobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Agorafobie například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Agorafobie? resp. jaký je význam pojmu Agorafobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agorafobie, odpověď na dotaz co je to Agorafobie?. Víte např. kdo to je Kanye West? Znáte a víte kdo je Puntičkář? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?