Co je to?
Definice výrazu Agorafobie. Co znamená odborný pojem Agorafobie z kategorie Psychologie?

Co to je Agorafobie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Agorafobie?

Agorafobie je jednou z úzkostných poruch. Jedná se o strach z otevřeného a veřejného prostoru, ale také o strach z toho, že druzí lidé uvidí příznaky nebo projevy paniky postiženého jedince. Ten se obává také toho, že se mu nedostane rychlé pomoci. Agorafobii má až 6% populace. Agorafobik se bojí opustit svůj domov, který považuje za své bezpečné místo. Pokud zůstane v tomto místě, může zde pracovat i se stýkat s jinými lidmi.
Postižení trpí silnými panickými záchvaty a mohou přehnaně reagovat i na běžné situace. Agorafobici se bojí cestování veřejnou dopravou, nákupů a míst s větším počtem lidí. Mohou být podávána různá léčiva, antidepresiva a podobně, je potřeba vyhýbat se místům a situacím, které záchvaty vyvolávají.


Co je to Agorafobie? Význam slova, termín, Definice výrazu Agorafobie. Co znamená odborný pojem Agorafobie z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Agorafobie patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: lexikon, synonymum, heslo, terminus technicus, definice, odborné názvosloví, terminologie, Agorafobie, Psychologie, informace, slovník, význam, Psychologie, pojem, formulace, co to je, co je to Agorafobie?, wiki


Pojem Agorafobie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Agorafobie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Agorafobie patří k úzkostným poruchám. Obecně je chybně považována za strach z otevřených prostranství. V podstatě jde ale spíše o strach z veřejných prostranství, míst, kde by nebyla rychle dostupná pomoc, a situací s nimi spojených. Tyto obavy mohou způsobit, že osoba trpící agorafobií se bojí opustit domov. Přitom ale může například přijímat návštěvy a pracovat, aniž by se porucha projevila – pokud ovšem zůstává ve své „bezpečné zóně“.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Agorafobie na Google.cz

Vyhledat pojem Agorafobie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Agorafobie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agorafobie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agorafobie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Agorafobie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Agorafobie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Agorafobie? resp. jaká je definice slova Agorafobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agorafobie, odpověď na dotaz co je to Agorafobie?. Víte např. kdo to je Titán? Znáte a víte kdo je Kopilot? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?