Co je to?
Definice výrazu Agorafobie. Co znamená odborný pojem Agorafobie z kategorie Psychologie?

Co to je Agorafobie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Agorafobie?

Agorafobie je jednou z úzkostných poruch. Jedná se o strach z otevřeného a veřejného prostoru, ale také o strach z toho, že druzí lidé uvidí příznaky nebo projevy paniky postiženého jedince. Ten se obává také toho, že se mu nedostane rychlé pomoci. Agorafobii má až 6% populace. Agorafobik se bojí opustit svůj domov, který považuje za své bezpečné místo. Pokud zůstane v tomto místě, může zde pracovat i se stýkat s jinými lidmi.
Postižení trpí silnými panickými záchvaty a mohou přehnaně reagovat i na běžné situace. Agorafobici se bojí cestování veřejnou dopravou, nákupů a míst s větším počtem lidí. Mohou být podávána různá léčiva, antidepresiva a podobně, je potřeba vyhýbat se místům a situacím, které záchvaty vyvolávají.


Co je to Agorafobie? Význam slova, termín, Definice výrazu Agorafobie. Co znamená odborný pojem Agorafobie z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Agorafobie sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Agorafobie patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: co je to Agorafobie?, informace, definice, vysvětlení, formulace, odborný výraz, odborné názvosloví, co znamená, Psychologie, význam, heslo, lexikon, přesný výraz, přesný význam, slovo, význam slova, terminus technicus, termín


Pojem Agorafobie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Agorafobie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Agorafobie patří k úzkostným poruchám. Obecně je chybně považována za strach z otevřených prostranství. V podstatě jde ale spíše o strach z veřejných prostranství, míst, kde by nebyla rychle dostupná pomoc, a situací s nimi spojených. Tyto obavy mohou způsobit, že osoba trpící agorafobií se bojí opustit domov. Přitom ale může například přijímat návštěvy a pracovat, aniž by se porucha projevila – pokud ovšem zůstává ve své „bezpečné zóně“.

Více informací o pojmu Agorafobie lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Agorafobie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Agorafobie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Agorafobie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Agorafobie ve Wikizdrojích

Najít slovo Agorafobie na Google.cz

Zkusit najít pojem Agorafobie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Agorafobie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Agorafobie? resp. jaká je definice termínu Agorafobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agorafobie, odpověď na dotaz co je to Agorafobie?. Víte např. kdo to je Puritánka? Znáte a víte kdo je Mouřenín? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Agorafobie v jiné sekci než Psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?