Co je to?
Odborný výraz, definice slova Minorita. Co znamená pojem Minorita z kategorie Politika?

Co je Minorita?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Minorita?

Minorita je termín, kterým se označuje menší část populace nebo skupiny jednotlivců, které se nějakým způsobem odlišují od ostatní populace. Tato odlišnost může být založena na různých kritériích, jako jsou etnický původ, jazyk, náboženství, gender, sexuální orientace nebo sociální status. Minoritní skupiny mají často méně politické, ekonomické nebo sociální moci než většinová populace. Existují různé druhy minorit. Etnické menšiny se odlišují svým původem nebo rasovým pozadím od většinové populace v dané oblasti. Náboženské menšiny se vyznačují odlišným náboženským vyznáním než většina. Kulturní menšiny mohou mít odlišné jazyky, tradice, umění a zvyky, které se liší od většinové kultury.
Minorita může být také chápána v politickém smyslu, kde skupina jednotlivců může mít menší zastoupení v politických jednáních nebo může narazit na diskriminaci a omezená práva ve srovnání s většinou. Tato nerovnost může být důsledkem historických událostí, diskriminačních politik nebo společenských předsudků. Zohledňování práv menšin a podpora diverzity jsou klíčové aspekty moderních demokracií, které se snaží zajistit rovnost pro všechny občany bez ohledu na jejich příslušnost k menšině. Vytváření inkluzivních prostředí a právních rámců, které chrání práva všech jednotlivců, bez ohledu na jejich příslušnost k menšině, je důležitým krokem směrem k spravedlnosti a rovnosti ve společnosti.


Co je to Minorita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Minorita. Co znamená pojem Minorita z kategorie Politika?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Minorita s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Minorita se nachází v sekci politika

Klíčová slova: co znamená, slovník, wiki, terminus technicus, definice, přesný výraz, terminologie, informace, lexikon, heslo, co to je, význam pojmu, politika, definice pojmu, vysvětlení, význam, formulace, Minorita


Pojem Minorita je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Minorita zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Minorita ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Minorita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Minorita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Minorita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Minorita na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Minorita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Minorita například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte co je to Minorita? resp. jaký je přesný význam slova Minorita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minorita, odpověď na dotaz co je to Minorita?. Víte např. kdo to je Rafael Nadal? Znáte a víte kdo je Diego Maradona? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, tajemnice, minorita, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.